NetApp ONTAP Veri Yönetim Yazılımı

netapp2.jpg

Matris Bilişim Teknolojileri, NetApp “ Gold Partner” ve “ Servis Partner” unvanını alarak, güçlü bir işbirliği ile Türkiye’de birlikte katma değer üretmektedir.

Kritik uygulamalarınızı desteklemek için yüksek performans ve kullanılabilirlik sağlayan bir depolama ortamına ihtiyacınız vardır. Ancak işiniz değiştikçe ölçeklenecek ve uyum sağlayacak çok yönlülük de büyük önem taşır. ONTAP 9, ölçeklenebilir, kesintiye neden olmayan işlemler için flash performansıyla tüm bu gereksinimleri karşılar.

Basit, güçlü yönetim yetenekleri edinin

NetApp veri yönetimi altyapı yazılımı, hibrit bulutları yönetmek için özel olarak tasarlanmıştır. Kapasite kullanımı, performans, kullanılabilirlik ve veri koruma ile ilgili ölçümleri görüntüleyerek ortamınızın durumunu merkezi olarak izleyebilirsiniz. Ayrıca, özel ve hibrit bulut hizmetlerinizde uçtan uca hizmet sunumu için depolama süreçlerinizi otomatikleştirmeye ve bunları veri merkezi düzenleme platformunuza entegre etmeye yardımcı olur. Ayrıca AIOps kullanan dijital bir danışman olan NetApp Active IQ®, NetApp ortamınızın proaktif bakımını ve optimizasyonunu basitleştirir ve otomatikleştirir. Sürekli risk değerlendirmeleri, tahmine dayalı uyarılar, yönergeli rehberlik ve otomatik eylemler, sorunları ortaya çıkmadan önlemeye yardımcı olur. Bu, iyileştirilmiş sistem durumu, daha yüksek sistem kullanılabilirliği ve gelişmiş güvenlik sağlar.

Verileri bulutta otomatik olarak katmanlayın

Performans katmanındaki soğuk verileri otomatik olarak özel veya genel buluta katmanlayarak uygulamalarınıza yüksek performans sağlayın ve depolama maliyetlerini azaltın. FabricPool, daha fazla iş yükünü bir araya getirebilmeniz için mevcut NetApp AFF veya FAS altyapınızda yer açar. FabricPool, yeni all-flash satın alımlarında daha küçük bir başlangıç AFF yapılandırması ile başlayabilmenize olanak tanır.

Flash optimizasyonuyla performansı artırın

ONTAP 9, kapsamlı veri hizmetlerinin yanı sıra kurumsal uygulamaların gerektirdiği yüksek aktarım hızını ve düşük gecikmeyi sağlar. ONTAP 9, NVMe SSD'lere sahip AFF sistemler ve Fabric yapılarında NVMe dahil olmak üzere flash için optimize edilmiştir.

ONTAP'ın en yeni sürümlerini çalıştıran AFF, önceki ONTAP sürümlerine kıyasla aynı iş yüklerinin iki katına kadar iş hacminin yanı sıra tutarlı bir milisaniye altı gecikme süresi sağlar. NetApp FAS hibrit flash sistemleri üzerinde çalışan ONTAP 9, okunan verileri flash üzerinde otomatik olarak önbelleğe alarak HDD depolama performansını artırır. Bu, birçok iş yükü açısından performans, kapasite ve maliyet arasında bir denge sağlar.

Tutarlı performans sağlayın

Yüksek müşteri memnuniyetini korumak için uyarlanabilir hizmet kalitesi (QoS), iş yüklerindeki (terabayt cinsinden veri miktarı, iş yükünün önceliği vb.) değişikliklere yanıt verilebilmesi için depolama kaynaklarının düzeylerini otomatik olarak ayarlar ve tutarlı bir performans sunmanıza yardımcı olur. Uyarlanabilir QoS, iş yüklerinizi öngörülen minimum ve maksimum verim hedefleri dahilinde tutabilmeniz için politikaların uygulanmasını basitleştirir.

Sorunsuz ölçeklenebilirlik ile iş değişikliklerinin bir adım önünde olun

Depolama ortamınızı ölçeklendirmek için yüksek kapasiteli SSD'ler veya HDD'ler kullanarak küçük bir yatırımla başlayabilir ve işletmenizin büyüme hızıyla orantılı bir şekilde büyütebilirsiniz. ONTAP çalıştıran depolama sistemleri, birkaç terabayttan 176 PB'ye kadar değişen SAN, NAS ve obje iş yüklerini işleyebilir. Mevcut depolama denetleyicilerine kapasite ekleyerek ölçeklendirebilir veya kümenizi 24 düğüme kadar sorunsuz bir şekilde genişletmek için denetleyiciler ekleyerek ölçeklendirebilirsiniz.

ONTAP ayrıca yönetimi kolay devasa NAS veri konteynerlarını da destekler. NetApp ONTAP FlexGroup ile tek bir ad alanı, tutarlı bir şekilde yüksek performans ve esneklik sunarken 20 PB veya 400 milyar dosyaya kadar büyütülebilir.

Veri altyapınızı geleceğe hazırlayın

ONTAP 9, depolama ortamınızı en geniş mimari yelpazesinde tasarlamanıza ve dağıtmanıza olanak tanır. Böylece gelişen iş ihtiyaçlarınız doğrultusunda altyapınızı ölçekleyebilirsiniz.

 • NetApp donanım sistemlerinde: Zorlu performans için en iyi gecikme süresi için AFF all-flash sistemler ve performans ve kapasite dengesi için FAS sistemleri.

 • Tümleşik altyapılarda: NetApp ve Cisco'nun FlexPod® tümleşik altyapı çözümü

 • Ticari sunucularda yazılım tanımlı depolama olarak: ONTAP Select

 • Bulutta: Cloud Volumes ONTAP Verilerinizi performans, kapasite ve maliyet verimliliği açısından en uygun ortama yerleştirmek için mimariler arasında sorunsuz bir şekilde taşıyabilirsiniz

Önemli Faydalar

Akıllı: Operasyonları Basitleştirin ve Maliyetleri Azaltın

 • Önde gelen depolama verimliliği ile sermaye harcamalarını (CAPEX) ve faaliyet giderlerini (OPEX) en aza indirin.

 • Oracle, SAP, Microsoft SQL, VMware ve diğer iş uygulamaları için dakikalar içinde depolama sağlayın.

 • Soğuk verilerinizi otomatik olarak buluta katmanlayın.

Güçlü: Değişen İş Gereksinimlerine Hızla Yanıt Verin

 • Sektör lideri performansla kritik iş yüklerini hızlandırın.

 • Kapasiteyi ve performansı kesintisiz bir şekilde artırın.

 • Kurumsal uygulamaları NetApp depolama sistemlerinde, ticari sunucularda veya bulutta kullanıma alın.

Güvenilir: Verilerinizi Hibrit Bulut Ortamlarında Koruyun

 • Veri kaybına karşı koruma sağlayın ve entegre veri koruması ile kurtarmayı hızlandırın.

 • Arızalar, bakım ve olağanüstü durumlardan kaynaklanabilecek iş kesintilerini ortadan kaldırın.

 • Yerleşik veri güvenliği ile hassas şirket ve müşteri bilgilerinizi koruyun.

 • Kapasiteyi ve performansı kesintisiz bir şekilde artırın.

 • Kurumsal uygulamaları NetApp depolama sistemlerinde, ticari sunucularda veya bulutta kullanıma alın.

Entegre veri koruma ve kesintisiz operasyonlar
 • ONTAP, operasyonlarınızı korumak ve sorunsuz bir şekilde çalışabilmelerini sağlamak için NetApp entegre veri koruması (IDP) sağlar.

 • Alan açısından verimli Snapshot kopyaları kullanarak neredeyse anında kurtarma ile yerel yedekleme gereksinimlerinizi karşılar.

 • NetApp SnapMirror® asenkron replikasyon veya SnapMirror Cloud ile verileri genel veya özel bir buluttaki bir bulut obje deposuna kopyalarken uzaktan yedekleme, kurtarma ve olağanüstü durumlarda kurtarma gerçekleştirin. Veya sıfır veri kaybı korumasına (RPO = 0) geçmek için SnapMirror Senkron replikasyondan faydalanın.

 • Sürekli veri kullanılabilirliği gerektiren kritik uygulamalarınız için, NetApp MetroCluster™ and SnapMirror Business Continuity teknolojileri, konumlar arasında eşzamanlı veri senkronizasyonu sağlar.

 • Depolama sistemleri tek bir sitede, merkezi bir konumda veya farklı şehirlerde konuşlandırılabilir. MetroCluster, SAN ve NAS iş yükleriniz için sağlam, veri depolama sistemi tabanlı bir altyapı sunar.

 • SnapMirror Business Continuity, birden çok iş yükünü birleştirme esnekliği sağlar ve veri merkezinde olabilecek herhangi bir olağanüstü durumda sürekli kullanılabilirliği desteklemek için en kritik SAN uygulamalarını parçalı olarak seçer.

Güçlü güvenlik
 • ONTAP'taki önde gelen güvenlik özellikleri portföyü, yetkisiz veri erişimini ve fidye yazılımı saldırılarını önlemek için hibrit bulutunuza veri güvenliğini entegre etmenize yardımcı olur.

 • ONTAP'ta yerleşik olarak bulunan NetApp Volume Encryption özelliği ile, AFF veya FAS sistemlerindeki herhangi bir disk birimini şifreleyerek beklemedeki verilerinizi kolay ve verimli bir şekilde koruyabilirsiniz. Özel şifreleme disklerine gerek yoktur.

 • Yedekleme ve replikasyon için anlık şifreleme özelliği aktarım sırasında verilerinizi korur. Ayrıca, çok faktörlü kimlik doğrulama, rol tabanlı erişim denetimi (RBAC), yerleşik ve harici anahtar yönetimi gibi diğer özellikler verilerinizin güvenliğini artırır.

Güvenli konsolidasyon

Farklı performans, kapasite ve güvenlik gereksinimlerine sahip iş yükleri veya kiracılar için aynı konsolide altyapıyı paylaşarak zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz. ONTAP sayesinde bir kiracı bölümündeki etkinliğin diğerlerini etkileyeceğinden endişelenmenize gerek yoktur. Çok kiracılı bir depolama kümesi, haklar ve izinler tarafından yönetilen güvenli bölümlere bölünebilir.

Sıkı uyumluluk

NetApp SnapLock® yazılımı, sıkı uyumluluk ve veri saklama ilkelerinizi karşılamak için ONTAP ortamınızda verileri WORM (bir kez yaz birden fazla oku) ile korur.

NetApp ayrıca kurumsal yedekleme tedarikçilerinin ürünleri ve önde gelen uygulamalarla üstün entegrasyon olanağı tanır.

Ayrıca, NetApp güvenli temizleme teknolojisi ile kriptografik imha etme, sistem hala kullanımdayken çevrimiçi veri sızmasını giderme gibi özellikler sağlar. Ayrıca Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) için son teknoloji ürünü "silme hakkı" özelliği sunar.