HPC ve Sunucu Sistemleri

Günümüz işletmeleri, hızla artan veri miktarlarına karşı yüksek performanslı hesaplama çözümlerine ihtiyaç duyuyor. 

Matris Bilişim, yüksek performanslı hesaplama teknolojileri ve donanımları konusunda uzmanlaşmış ekibi ile müşterilerinin bu ihtiyacını karşılamaktadır.

Müşterilerimize, yüksek performanslı hesaplama çözümleri sağlayarak, büyük veri işleme, derin öğrenme, yapay zeka, bilimsel hesaplama, mühendislik tasarımı gibi birçok alanda verimliliği artırıyoruz. 

Matris Bilişim, müşterilerine yüksek performanslı hesaplama çözümleri sunarken, aynı zamanda sistem tasarımı, kurulumu ve yönetimi konusunda da profesyonel destek sağlamaktadır.

Yüksek performanslı hesaplama çözümlerimiz, müşterilerimizin iş süreçlerinde zaman ve maliyet tasarrufu sağlamakta, verimliliklerini artırmakta ve rekabet avantajı kazanmalarına yardımcı olmaktadır.

Matris giriş seviyesi sunuculardan, yüksek hafıza kullanımına ve yüzlerce CPU’ya sahip yüksek performans gerektiren iş yüklerinde kullanılan büyük sunuculara uzanan, kurumların ihtiyacını karşılayan entegre çözümler sunduğu ürün seçeneklerine, bilgi ve deneyime sahiptir.

Matris, yapay zeka, mantıksal analiz ve büyük veri yazılımlarını içeren HPC uygulamalarını iyileştirmek ve hızlandırmak için ihtiyaç duyulan tüm çözüm ve hizmetleri sunmaktadır.

Yüksek performanslı bilgi işlem ve yapay zeka çağı için HPC depolama

HPC çözümleri, uzmanlığı ve küresel iş ortağı ekosistemiyle en büyük sorularınızı yanıtlayın ve en karmaşık sorunlarınızı çözün.

Yapay zekanın benzersiz depolama taleplerine geleneksel tam flaşlı kurumsal dosya depolama kadar uygun bulunan ve geleneksel paralel depolama ile aynı derecede ölçeklenebilir ve uygun maliyetli olan yüksek performanslı bilgi işlem depolaması sağlayın.

Tüm HPC çözümlerini keşfedin

Yüksek performanslı bilgi işlem çözümleri, şirket içinde veya bulutta, amaca yönelik olarak oluşturulmuş depolama ve inovasyonu desteklemek için ihtiyaç duyduğunuz yazılımla ölçeği büyütün ve genişletin. Tüm iş yüklerinizi, ekonomik gereksinimlerinize uygun hale getirin.

Bulutta HPC

Günümüzün HPC bulut hizmetleri, veri merkezinde kullanılabilir olan karmaşık olan ve zorlu iş yüklerini destekleyebilir.

HPC için veri hacmi, bilgi işlem kaynaklarının isteğe bağlı kullanılabilirliği sayesinde işlerin sırada beklemek yerine ilerlemesi ile bulutta hızlandırılabilir.

HPC'nin bulutta sunduğu ek bir avantaj da, iş yüklerinizi bulut hizmet sağlayıcısı (CSP) tarafından ön seçimi ve yapılandırması yapılmış HPC donanımında yürütmenin faydalarını değerlendirme imkanıdır.

Bunu yapmak sizin için avantajlı olanı ve ihtiyacınız olabilecek düzeltmeleri ya da optimizasyonu belirlemenize yardımcı olacaktır.

HPC ve Yapay Zeka

HPC gücü ile bileştirilen makine ve derin öğrenme; dilbilimden genom dizilemeye ve küresel iklim modellemesine kadar geniş uygulama çeşitleri içinde büyük umut vaat ediyor.