NetApp AFF NVMe All-Flash Veri Depolama

netapp2.jpg
Flash teknolojisinin geleceğine öncülük ediyor

Veri ağırlıklı çalışan organizasyonlar; hızlı, güvenli ve kesintisiz veri erişimine olan talebi karşılamak üzere çevik ve verimli bir BT altyapısına gereksinim duyar.

Veri analizi, yapay zeka (YZ) ve derin öğrenme (DÖ) gibi yeni iş yükleri, birinci nesil flash disk sistemlerinin sağlayamayacağı kadar aşırı yüksek performans gerektirmektedir.

Sonuç olarak, tamamı flash disklerden oluşan modern depolama sistemleri;

Sağlam veri hizmetleri, tümleşik veri koruması, kesintisiz ölçeklendirilebilirlik ve yeni performans düzeyleri - artı derin uygulama ve bulut tümleştirmesi - sağlamalıdır.

Gücünü ONTAP'tan Alan Bulut Bağlantılı Flash Disk Depolaması

BT departmanları, modern bulut teknolojilerinden yararlanan, akıllı, güçlü ve güvenilir çözümlere gereksinim duymaktadır. NetApp® AFF A-Serisi sistemler, organizasyonların altyapı dönüşümlerini hızlandırmalarına ve veri temelli stratejilerini beslemelerine yardımcı olmak üzere tasarımlanmıştır.

Gücünü NetApp ONTAP® veri yönetimi yazılımından alan AFF sistemleri, hibrit bulut depolama sisteminde işletmeniz açısından kritik olan verileri hızlandırmanıza, yönetmenize ve korumanıza yardımcı olmak üzere, sektörün en yüksek performanslı, eşsiz esneklikte ve sınıfının en iyisi veri hizmetlerini ve bulut tümleştirmesini sunar.

Kurumsal şirketlerden orta ölçekli işletmelere kadar çok geniş bir yelpazedeki müşterilerimiz, aşağıdakileri gerçekleştirmek üzere AFF'den yararlanır:

• Şirket içinde ve bulutta kesintisiz veri yönetimiyle birlikte, işlemlerin basitleştirilmesi.
• Geleneksel ve yeni nesil uygulamaların hızlandırılması.
• İşletme açısından kritik olan verilerin kullanılabilir, korumalı ve güvenli tutulması.

Başlangıç düzeyinden en üst düzeye kadar olan bütün AFF A-Serisi sistemler, NVMe'ye bağlanmış SSD'lerden, Fiber Kanal Üzerinden Ön Uç NVMe'sine kadar değişen, uçtan uca NVMe teknolojilerini destekler.

Bu sistemler, tamamı flash disklerden oluşan kurumsal düzeydeki depolama sistemleri açısından sektörün en düşük gecikme sürelerini sağlayarak, böylece bu sistemleri, en zorlayıcı iş yüklerini ve YZ/DÖ uygulamalarını çalıştırmak için üstün seçenekler haline getirir.

Modern NVMe/FC SAN (Fiber Kanal Depolama Alanı Ağı) altyapısına yönelik basit bir yazılım yükseltmesi ile, kesinti veya veri taşıması olmaksızın daha hızlı yanıt süresiyle daha fazla iş yükü işleyebilirsiniz.

Önemli Faydalar
Uygulamaların Hızlandırılması
 • Sektörün en hızlısı olan, uçtan uca ve tamamı NVMe enterprise tipi flash disklerden oluşan diziyle, kritik uygulamalarınızı hızlandırın.

 • En düşük gecikme süresiyle yapay zeka ve makine öğrenme uygulamalarını hızlandırın.

 • Modern NVMe-tabanlı SAN (Depolama Alanı Ağı) altyapısı ile, 2 kat daha fazla iş yükü destekleyin ve uygulama yanıt verme süresini yarıya indirin

Veri Merkezi Maliyetlerinin Azaltılması
 • Bir 4U ebatlı kompakt sistem içerisinde 2 PB'a (Petabayt) kadar veri saklayarak veri merkezi ayak izinizi en aza indirgeyin.

 • Eş zamanlı veri azaltma teknolojileriyle, SSD depolamanızda 5 ila 10 kat tasarrufta bulunun.

 • Elektrik, soğutma, sunucu dolabı alanı ve destek maliyetlerinde müthiş oranda azaltın

BT İşlemlerinin Basitleştirilmesi
 • Veri hizmetlerini, hem şirket içinde hem de buluttaki SAN (Depolama Alanı Ağı) ve NAS (Ağa Bağlı Depolama) ortamları arasında birleştirin.

 • 10 dakika içerisinde eksiksiz bir sistemi kurun, yapılandırın ve onunla veri sunun.

 • Sınıfının en iyisi veri koruma ve kesintisiz bulut yedekleme ve kurtarma özellikleriyle, verilerinizi koruma altına alın.

İşletmeniz İçin İşletme Verimini Artırın

BT departmanları, bütçelerinin daha uzun sürmesini ve BT ekiplerinin, günlük BT yönetiminden çok, yeni katma değerli projeler üzerinde odaklanmalarını sağlamaya çalışmaktadır.

AFF sistemleri, BT işlemlerini basitleştirmekte ve dolayısıyla veri merkezi maliyetini azaltır.

Özellikle en yeni başlangıç düzeyi AFF A250 sistemi, orta ölçekli işletme müşterilerimize başlangıç düzeyi fiyatlardan sınıfının en iyisi performansı ve verimi sağlayarak, onların iş yükü ortadan kaldırma silolarını daha fazla birleştirmelerine olanak tanır.

Dakikalar içerisinde depolama alanı sağlayın NetApp AFF sistemleri;

Oracle, Microsoft SQL Sunucusu, VMWare, SAP, MySQL ve diğerlerini destekleyerek, kurumsal uygulamalar, sanal masaüstü altyapısı (VDI), veritabanı ve sunucu sanallaştırma için geniş bir uygulama ekosistemi desteği ve derin tümleşleştirme olanağı sunar.

(Eski adı OnCommand® Sistem Yöneticisi olan) NetApp ONTAP Sistem Yöneticisi ile 10 dakikadan daha kısa sürede hızla depolama sağlayabilirsiniz.

Altyapı yönetim araçları aşağıdakileri yapabilmeniz için yaygın depolama görevlerini basitleştirir ve otomatikleştirir:

• Kümeleri ve düğümleri gözlemleyerek kolaylıkla sağlayabilir ve iş yüklerini tekrar dengeleyebilirsiniz.
• Sağlama ve veri koruması için tek bir tıklama ile otomasyon ve self-servis kullanabilirsiniz.
• Tek bir tıklama ile işletim sistemini ve donanım yazılımını yükseltebilirsiniz.
• Verileri kesintisiz bir şekilde taşımak üzere, üçüncü şahıs depolama sistemlerinden LUN'leri (Mantık Birimi Sayılarını), doğrudan AFF sistemine alabilirsiniz.

Ek olarak NetApp Active IQ® makine zekası motoru,

NetApp sistemlerinizi tahmine dayalı analiz ve proaktif destekle optimum hale getirmenizi de sağlar. NetApp'ın çok büyük kullanıcı tabanından gücünü alan YZ ve makine öğrenmesi özellikleri, sorunları önlemenize, yapılandırmanızı optimum hale getirmenize ve daha akıllıca kararlar almanıza yardımcı olan eyleme dönüştürülebilir anlayışlar üretir.

Sektörün en etkili garantisinin desteğiyle, arşiv depolamasından tasarruf

NetApp, optimum kapasite tasarrufu sağlamak ve TCO'yu (sahip olma maliyetini) düşürmek üzere çeşitli yetiler kullanmaktadır.

AFF sisteminin, çoklu akış yazma teknolojisine sahip katı hal sürücüleri (SSD'ler) desteği, gelişmiş SSD bölümlemesi ile birleştiğinde, sakladığınız veriye bakılmaksızın maksimum kullanılabilir kapasite sağlar.

Thin provisioning; NetApp Snapshot™ kopyaları; ve yinelenenleri kaldırma, sıkıştırma ve sıkılaştırma gibi eş zamanlı veri azaltma özellikleri, - performansı etkilemeksizin - büyük ölçüde ek yer tasarrufu sağlayarak, sizin en düşük depolama kapasitesi miktarını satın almanızı sağlar.

En son ONTAP sürümü ile AFF, sektörün en etkili garantisi desteğinde her türlü iş yükü için en iyi etkili kapasiteyle veri merkezi maliyetlerinizi belirgin bir şekilde azaltabilmeniz için, % 33'e kadar daha fazla depolama verimi sağlar.

Hibrit bulutunuzu kolayca oluşturun

NetApp Data Fabric, işletme gereksinimlerini karşılamak ve rekabetçi bir avantaj elde etmenizi sağlamak üzere organizasyonunuzun bulut ve şirket içi veri yönetimini basitleştirmenize ve tümleştirmenize yardımcı olur.

AFF ile, daha fazla veri hizmeti, veri katmanlama, ön bellekleme ve olağanüstü durumdan kurtarma için daha fazla bulut hizmetine bağlanabilirsiniz.

Ayrıca şunları da yapabilirsiniz:
• FabricPool ile durgun veriyi buluta otomatik olarak katmanlayarak, performansı en üst düzeye çıkarabilir ve genel depolama maliyetlerini azaltabilirsiniz.
• Hibrit bulutunuzda verimli bir işbirliği olmasını desteklemek üzere veriyi anında teslim edebilirsiniz.
• Gerek şirket içerisinde gerekse ortak bulutta - Amazon Simple Storage Service (Amazon S3) bulut kaynaklarından yararlanarak verinizi koruyabilirsiniz.
• Tüm organizasyonunuz ve hibrit bulut dağıtımları arasında yaygın bir şekilde paylaşılan verilerinizin okuma performansını artırabilirsiniz.

En zorlayıcı uygulamalarınız için en iyi performansı elde edin

NetApp AFF sistemleri, SPC-1 ve SPEC SFS sektör karşılaştırmaları tarafından da kanıtlandığı üzere, sektöründe öncü bir performans sağlayarak, Oracle, Microsoft SQL Server, MongoDB veritabanları, VDI ve sunucu sanallaştırması gibi çok zorlayıcı ve yüksek derecede işlem tabanlı olan uygulamalar için ideal hale gelmektedir.

Ön uçtaki NVMe/FC ana bilgisayarı bağlantısının gücü, arka uçtaki NVMe'ye bağlanmış SSD disklerle birleştiğinde; üst düzey AFF olan, AFF A800 ve AFF A700 sistemleri, 100 mikrosaniye kadar düşük bir gecikme sağlayarak, en zorlayıcı iş yükleriniz için bile optimum uyumlu ürün haline gelmektedir.

Orta düzey ürün olan AFF A400 sistemi, performansı kesenize uygun hale getirir. Donanım hızlandırma teknolojisi, performansı ve depolama verimini belirgin bir şekilde iyileştirmektedir.

En yeni giriş düzeyi ürün olan AFF A250, kendinden önceki ürünle karşılaştırıldığında fazladan maliyet olmaksızın % 40 daha yüksek performans ve % 33 daha yüksek verim sağlamaktadır.

Ayrıca şunları da yapabilirsiniz:
• Kesintisiz kullanılabilirlik ve anından yük devretme sağlayan simetrik etkin-etkin ana bilgisayar bağlantısı ile, görev açısından kritik SAN (Depolama Alanı Ağı) iş yüklerinizi işleyebilirsiniz.
• Gerçekten birleştirilmiş bir ölçekleme mimarisine sahip olan bir küme içerisinde 1 mili saniye gecikmeyle 11,4 milyon IOPS (saniye başına giriş çıkış işlemi sayısı) sağlayabilen AFF sistemlerinde, iş yüklerini birleştirebilirsiniz. Ayrıca çoklu iş yükü ve çoklu gecikmeli ortamlarda SLAları koruyan yerleşik ve uyarlamalı hizmet kalitesi (QoS) de elde edebilirsiniz.
Tek bir ad alanıyla, 20 PB'ye ve 400 milyon dosyaya kadar veri alabilen çok büyük oranda ölçeklendirilebilir NAS (Ağa Bağlı Depolama) kapsayıcılarını yönetebilirsiniz.
NetApp FlexCache® yazılımı ile, birden fazla konum arasındaki hızı ve işbirliği verimini iyileştirebilir ve okuma açısından yoğun uygulamalar için veri işlemesini artırabilirsiniz.br>

Gelişmiş NVMe depolama ile modernleştirin

Özellikle flash depolama için tasarımlanmış olan AFF A Serisi tamamı flash depolamadan oluşan sistemler, sektörün öncüsü performans, yoğunluk, ölçeklenebilirlik, güvenlik ve ağ bağlantısı sunar.

Geleneksel FC (Fiber Kanalı) ile karşılaştırıldığında iki kat IOPS elde edebilmeniz ve uygulama yanıt verme süresini yarıya indirebilmeniz için, AFF A-Serisi sistemler, bütün orta düzey ve yüksek düzey sistemlerde NVMe/FC ana bilgisayar bağlantısını destekler.

Bu sistemler, depolama yolu otomatik yük aktarmasıyla, VMWare, Microsoft Windows 10 ve Linux dahil geniş bir ekosistem yelpazesini destekler.

Çoğu müşteri açısından, NVMe/FC'yi mevcut bir SAN'ye (Depolama Alanı Ağı) tümleştirme; basit ve kesintiye neden olmayan bir yazılım yükseltmesidir.

Kesinti olmaksızın yükseltin
 • Altyapınıza yeni teknolojileri ve özel ya da genel bulutu kesintiye neden olmaksızın tümleştirebilirsiniz.

 • AFF, yatırımınızın korunabilmesi için farklı denetleyicileri, SSD ölçülerini ve yeni teknolojileri bir araya getirebilmenizi sağlayan tamamı flash disklerden oluşan tek disk dizidir.

 • Yeni NVMe tabanlı AFF sistemleri ayrıca SAS SSD diskleri de destekleyerek, yükseltme işleminizin esnekliğini ve maliyet etkililiğini en üst düzeye çıkarır.

Önemli Verileri Kullanılabilir, Korumalı ve Güvenli Tutun

Organizasyonlar giderek daha çok veri temelli hale gelirken, veri kaybının işletme açısından etkisi giderek daha dramatik - ve tabii ki daha yüksek maliyetli - olabilmektedir.

BT departmanı, verileri hem iç hem de dış tehditlerden korumalı, verinin kullanılabilir olmasını sağlamalı, bakım kesintilerini ortadan kaldırmalı ve arıza durumlarından hızla kurtulmalıdır.

Tümleşik veri koruma AFF sistemleri, ün kazanmış NetApp'a tümleştirilmiş ve uygulamalar açısından uyumlu veri koruma yazılımı eksiksiz seti ile gelir.

Bu setin kilit yetileri şunları içerir:
 • Kopyalamayla ve NetApp Snapshot kopyalarıyla yerel alan verimi depolama maliyetlerini azaltır ve performans etkisini en aza indirger. 1.023 adete kadar kopya desteklenmektedir.

 • NetApp SnapCenter® yazılımı, uygulama yönetimini basitleştirmek üzere uygulama açısından uyumlu veri koruma ve kopya yönetimi sunmaktadır.

 • NetApp SnapMirror® teknolojisi, şirket içerisindeki veya buluttaki herhangi bir NetApp FAS veya AFF sistemine verileri kopyalayarak, genel sistem maliyetlerini azaltır.

 • İşletmenin devamlılığı ve olağanüstü durumdan hızlı kurtulma

 • AFF ile, sıfır veri kaybı ve sıfır kesinti süresiyle, veri kullanılabilirliğinin kesintisiz olmasını sağlayabilirsiniz. NetApp MetroCluster™ yazılımı, tüm sistemi korumak üzere kesintisiz eş zamanlı kopyalama sağlar ve NetApp SnapMirror Business Continuity ise, seçilen kritik verilerin daha hassas bir şekilde kopyalanmasıyla birlikte daha esnek ve daha maliyet etkili işletme devamlılığı sağlar.

Her yerde güvenlik

Esnek şifreleme ve anahtar yönetimi, gizliliği duyarlı verilerinizi şirket içinde, bulutta ve aktarım halindeyken korumanıza yardımcı olur.

Basit ve etkili güvenlik çözümleriyle aşağıdakileri yapabilirsiniz:
 • Kendi kendini şifreleyen sürücüler ile FIPS 140-2 (Düzey 1 ve Düzey 2) uyumluluğu elde edebilir ve yazılım tabanlı şifrelemeye sahip her türden sürücüyü kullanabilirsiniz.

 • Güvenli temizleme/silme, kayıt altına alma ve denetim gözetimi ve de bir kere yazıp bir çok defa okuma (WORM) dosya kilitleme özelliği gibi güvenlik özellikleriyle; yönetişim, risk ve uyumluluk gereksinimlerini karşılayabilirsiniz.

 • Çok faktörlü kimlik doğrulama, rol tabanlı erişim denetimi, güvenli çoklu müşteri mimarisi ve depolama düzeyi dosya güvenliği ile tehditlere karşı korunabilirsiniz.

Hizmetlerle Daha Fazla İşletme Değeri Elde Edin

Sonraki nesil veri merkezinizi planlıyor olsanız da olmasanız da, büyük bir depolama dağıtımı için uzman bilgisine gereksinim duysanız da duymasanız da veya mevcut altyapınızın işlem verimini optimum hale getirmek isteseniz de istemeseniz de, NetApp Hizmetleri ve NetApp onaylı ortakları size yardımcı olabilir.