NetApp ONTAP Select (Software Defined Storage)

netapp2.jpg
Hibrit bulut için yazılım tanımlı veri depolama hizmetleri
NetApp Üzerinde Oluşturulan Veri Merkeziniz
BT ortamınızı tasarlayın: ONTAP veri yönetimi hizmetinizde

Günümüzde daha fazla BT çevikliğine ihtiyaç duyan işletmeler, bu ihtiyaçlarını karşılamak için bulut teknolojilerine yöneliyor. Hızlı ve küçük artışlarla bulut depolama hizmetlerinden faydalanmak kolaydır. Ancak, konu değerli verileri genel buluta koymak olduğunda bu herkes için geçerli ve kolay bir şey değildir.

Saklama politikaları ya da regülasyonlar verilerin şirket dışında tutulmasına izin vermeyebilir. Ayrıca buluttan faydalanmak kolay olsa da maliyetler beklenmedik bir şekilde hızla artabilir. Verilerin alınması veya ülkelerine geri gönderilmesi hem zaman açısından hem de para açısından masraflı olabilir.

NetApp ONTAP Select, kendi veri merkezinizin rahatlığında, seçtiğiniz ticari donanım üzerinde kolayca kullanıma alınabilen güçlü kurumsal depolama hizmetleri sunar. Çeviklik ve parçalı kapasite ölçeklendirme açısından bulutun en iyilerini şirket içi depolamanın esnekliği, dayanıklılığı ve yerelliği ile birleştirir.

NetApp ONTAP'ı İstediğiniz Şekilde Dağıtın

Esnek depolama yapılandırmalarını kullanan yazılım tanımlı bir depolama altyapısı oluşturun ONTAP Select, bir sunucunun dahili disk sürücülerini, NVMe, SSD veya HDD'nin yanı sıra HCI ve harici dizi depolamasını, NetApp ONTAP tabanlı özel depolama sistemleri sayesinde çevik, esnek bir depolama sistemine dönüştürür.

Daha fazla esneklik için, ONTAP Select'i yeni sunucularınızda veya mevcut sunucu altyapınızda kullanıma alabilirsiniz. ONTAP Select'in yönetimi kolaydır ve ONTAP tabanlı çözümlerle aynı yönetim yazılımını kullanır. Bu, azaltılmış operasyonel ek yük ve eğitim gereksinimleri anlamına gelir.

Maliyeti Arttırmadan Üretkenliği Artırın
  • Veri merkezinizin rahatlığıyla bulut benzeri çeviklik ONTAP Select bir yazılım çözümü olduğundan projelerinizi bir günden daha kısa bir sürede hazırlayarak çalışır hale getirebilirsiniz.

  • ONTAP Select, mevcut kapasite katmanları ve kapasiteyi 1 TB gibi küçük artışlarla artırabilmenizi sağlayan tamamen yeni esnek kapasite havuzları olmak üzere iki tamamlayıcı lisanslama modeliyle kapasite tüketim ihtiyaçlarınızı karşılar.

  • Birkaç terabaytla başlayabilir ve projeniz büyüdükçe dinamik olarak kapasite ekleyebilirsiniz. Kapasite havuzları kullanıyorsanız, projeniz bittiğinde kapasiteyi uygun gördüğünüz şekilde yeniden dağıtabilirsiniz.

  • Dosya hizmetleri, ana dizinler, yazılım geliştirme ortamları ve uygulama testi gibi yeni projelerin dağıtımını hızlandırmaya yardımcı olmak için ONTAP Select, VMware vSphere gibi bulut yönetimi çerçevelerine kolayca entegre edilir.

Önemli Özellikler
Esnek Dağıtım

• İster NVMe, ister SSD veya HDD olsun, seçtiğiniz ticari sunucu, hiper yönetici ve ortamda kullanıma alın • Kurumsal veri hizmetleri için mevcut sunucu altyapınızdan, HCI yapılandırmalarınızdan ve harici dizilerden faydalanın. • NetApp® ONTAP® yazılımına dayalı olarak tüm depolama altyapısı genelinde tutarlı yönetimle işlemleri basitleştirin ve eğitim gereksinimlerini azaltın.

Bulut Benzeri Çeviklik

• Bir günde tedarikten kullanıma almaya kadar depolama kaynaklarından bulut benzeri çeviklikle faydalanın. • 1 TB kadar küçük artışlarla dinamik olarak hızla kapasite ekleyin. • Verileri hibrit bulutta kesintisiz bir şekilde kolayca taşıyın ve çoğaltın.

Kurumsal Sınıf İşlevsellik

• Sektör lideri veri yönetimi yazılımı ONTAP üzerine kurulu yazılım tanımlı depolamayı kullanın. • NAS ve SAN iş yükleri için kurumsal sınıf veri azaltma ve veri koruması elde edin. • İş yüklerini kesintiye uğratmadan dinamik olarak ölçeklendirin ve dengeleyin. • ONTAP Select MetroCluster™ SDS ile birbirinden 10 kilometreye kadar uzaklıkta birden fazla konumda kesintisiz veri kullanılabilirliğini koruyun, kullanıma alın.

Bazı projelerde bir fikri kanıtlamak için hızlıca bir ortam oluşturmak isteyebilirsiniz.

Daha sonra projeyi üretim dağıtımı için özel bir depolama platformuna taşımak veya belki de geliştirme iş akışının bir parçası olarak bulutta daha erişilebilir hale getirmek isteyebilirsiniz. NetApp SnapMirror® yazılımı, verileri hibrit bulut üzerinde ONTAP'ta kolayca taşımanıza olanak tanır. Böylece verilerinize istediğiniz yerden hızlı ve kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

Kurumsal Veri Koruması ve Verimliliği

NetApp ONTAP MetroCluster SDS ve Snapshot veri koruması ONTAP Select, yüksek kullanılabilirliğe sahip, paylaşılmayan ölçeklenebilir mimarisiyle kurumsal depolama hizmetlerinin verimli bir şekilde sunulabilmesi için ONTAP depolama yazılımı üzerine kurulmuştur. Düğüm başına NFS, SMB/CIFS ve iSCSI bağlantılı depolama için 400 TB'a kadar ham kapasiteye sahip 1, 2, 4, 6 veya 8 düğümlü bir çözümü kullanıma alabilirsiniz.

Etkin kapasitenizi artırırken depolama maliyetlerini düşürmek için yerel tekilleştirme ve sıkıştırmadan yararlanabilirsiniz. Ölçeklenebilir mimari, yalnızca yüksek kullanılabilirlik sağlamakla kalmaz, aynı zamanda yük dengeleme veya donanım hizmeti için kesintisiz veri hareketliliği sağlar.

ONTAP Select, NetApp FlexCache® ve FabricPool dahil olmak üzere ONTAP'ın tüm güçlü özelliklerinden faydalanır.

  • ONTAP Select MetroCluster SDS, bir HA çiftinin düğümlerinin fiziksel olarak 10 km'ye kadar veya 10 ms'den daha az (mesafeden bağımsız) maksimum gecikmeyle (RTT) ayrılmasına olanak tanıyan senkron replikasyona sahip otomatik bir sıfır RPO çözümü sağlar.

  • Verileriniz kullanılabilir durumda kalır ve hizmetler, bir site kapansa bile çalışmaya devam ederek siteden siteye kullanılabilirliği sağlar. ONTAP Select, NetApp Snapshot™ ve SnapMirror yazılımı dahil olmak üzere güçlü entegre veri koruma özellikleri içerir.

  • Değerli verilerinizi, ister şirket içinde, ister uzak bir sitede veya bulutta olsun, diğer ONTAP depolama çözümüne hızlı ve verimli bir şekilde kopyalayabilirsiniz.

  • Verilerinizi hızlı bir şekilde kurtarmanız gerekiyorsa, NetApp SnapRestore® yazılımı, kapasite veya dosya sayısından bağımsız olarak tüm dosya sistemlerini veya veri birimlerini saniyeler içinde kurtarmak için yerel Anlık Görüntü kopyalarını kullanabilir.

Bir Sunucuyla Veri Merkezi

ONTAP Select ile tek bir kutu kullanarak şubede veri merkezi oluşturun Alan ve BT desteğinin sınırlı olabileceği uzak konumlar ve mobil uygulamalar dahil olmak üzere çeşitli kullanım durumlarında kurumsal depolamayı uygun maliyetli bir şekilde dağıtabilirsiniz. Sonuç olarak uzak siteleriniz paylaşılan BT altyapınıza ödün vermeden tam olarak katılabilir.