NetApp Active IQ

netapp-active-iqf979c.jpg
En iyi depolama durumu için eyleme geçilebilir istihbarat

Küçükten büyüğe tüm şirketler büyük miktarda veri oluşturuyor ve topluyor. Bu, depolama sağlığı söz konusu olduğunda proaktif olmak için genellikle vakti olmayan işletmeler açısından ciddi bir zorluk oluşturuyor.

Veri bilimi, potansiyel sorunların bir adım önünde olmanıza ve verilerinizi optimize etme fırsatı bulmanıza yardımcı oluyor. Bugün, NetApp müşterileri bu zorlukların kolayca üstesinden geliyor.

Genel Bakış
  • NetApp® Active IQ®, NetApp depolama sistemlerinin proaktif bakımını ve optimizasyonunu basitleştiren dijital bir danışmandır.

  • Sistemlerinizin genel durumunu iyileştirme fırsatlarını ortaya çıkarmak için AIOps kullanır ve size içgörüler, rehberlik ve eylemler sağlar.

  • Bu, "eyleme dönüştürülebilir istihbarat" size daha yüksek erişilebilirlik, gelişmiş güvenlik ve basitleştirilmiş depolama işlemleri sağlar.

Eyleme dönüştürülebilir istihbarat

Veri biliminde veri hacmi, hızı ve çeşitliliği büyük önem taşır. Active IQ, her gün dünyanın dört bir yanındaki yüz binlerce sistemden telemetri verilerini alarak, her ay trilyonlarca veri noktasını işleyen çok büyük bir veri gölüne ekler.

Çeşitli kullanım durumlarını destekleyen devasa bir kurulu tabana sahip Active IQ, AIOps için zengin bir veri kümesine sahiptir.

Active IQ, sistem durumunu, kullanılabilirliğini ve güvenliğini daha iyi bir duruma getirmek üzere risk faktörlerini ve fırsatları ortaya çıkarmak için tahmine dayalı analitik ve makine öğrenimi algoritmalarını kullanır ve bu verileri sürekli olarak değerlendirir.

Olası bir sorun tespit edildiğinde, Active IQ bir riski gidermek veya bir yapılandırmayı optimize etmek için hemen harekete geçer veya rehberlik sağlar.

Önemli Faydalar

• NetApp sistemlerinizin sağlığı hakkında basit ve güvenli görünürlük sağlar.
• Risk faktörlerini ortaya çıkarır ve işinizi etkilemeden önce sorunları önlemenize olanak tanır.
• Depolama yönetimini basitleştirmek için kuralcı ve otomatik eylemler sağlar.

Proaktif bakım ve optimizasyon

Active IQ, en iyi depolama durumuna ulaşmayı kolaylaştırır ve risk faktörleri, yanlış yapılandırmalar, güvenlik açıkları, güncel olmayan aygıt yazılımları ve arızalı donanımlar için sürekli tetiktedir.

Beklenmedik veya hızlı büyüme nedeniyle performans veya kapasite sınırlarına ulaşan sistemleri takip altında tutar. Sistem kullanılabilirliğini, güvenliğini veya performansını tehlikeye atabilecek her şey Active IQ tarafından tespit edilir ve hemen harekete geçer.

Active IQ ayrıca sistemlerinizin bilinen performans göstergeleriyle ne kadar uyumlu olduğunu da gösterir. Durum denetimi değerlendirmesi, sistem durumu puanı, ortam analizi ve sistem çalışma süresi gibi bilgilerin yanı sıra performansı ve verimliliği artırmak için öneriler sağlar.

Tahmine dayalı analitik ve makine öğrenimi algoritmaları, sistem durumunu, kullanılabilirliğini ve güvenliğini iyileştirme fırsatlarını ortaya çıkarır.

Basitleştirilmiş depolama işlemleri
  • Herhangi bir iyi danışman gibi, Active IQ da sizi bilgilendirir ve son derece verimli tutar. Ortamınızın daha sağlıklı çalışabilmesi için sürekli görünürlük sağlar ve yapılması gereken eylemler için size rehberlik eder.

  • Active IQ uyarıları, içgörüleri ve rehberliği sizin için en uygun formatta sunulur. Sistem durumu, sonraki en iyi eylemler, yükseltmeler ve daha fazlası için tam özellikli görünürlük sağlayan bir web kullanıcı arayüzü vardır.

  • Active IQ mobil uygulaması, hareket halindeyken sizi bilgilendirir. API hizmetleri, Active IQ önerilerini doğrudan DevOps'larınıza veya değişiklik yönetimi iş akışlarınıza programlı olarak entegre etmenize olanak tanır.

  • Active IQ uyarılarını ve rehberliğini NetApp Cloud Manager, NetApp Cloud Insights ve Active IQ Unified Manager'da da bulabilirsiniz.

NetApp Dijital Desteği

Active IQ, ne zaman, nerede ve nasıl ihtiyacınız olursa olsun kapsamlı destek sağlamak için canlı destek, bulut ve dijital kaynakları birleştiren NetApp SupportEdge hizmetlerinin temel bir bileşenidir.

Active IQ'nun proaktif ve öngörücü rehberliği, destek talebi sayısını ve ciddiyetini azaltacaktır. Yine de bir sorun ortaya çıkarsa, ödüllü teknik destek ekibimiz sorunu hızlı bir şekilde çözmek için 7 gün 24 saat boyunca hizmetinizde olacaktır.