NetApp EF Serisi All-Flash Veri Depolama

netapp2.jpg
Farklı kurumsal iş yükleri için uygun fiyatlı ve son derece yüksek performanslı All-Flash depolama sistemleri
Zorluklar

Her büyüklükteki işletme, rekabet avantajı elde edebilmek için evrim geçirmesi ve yenilik yapması gerektiğini anlıyor. Önemli iş uygulamalarının performansı ve kullanılabilirliği, pazara, gelire ve müşteri memnuniyetine sıkı sıkıya bağlıdır. Bu nedenle uygulamaların hızını ve yanıt verebilirliğini artırmak için çözümler ararlar. Aynı zamanda, verileri yönetmek, özellikle sınırlı kaynaklar, alan ve güç ile giderek daha karmaşık ve maliyetli hale geliyor. Uygun maliyetli operasyonlar, kesintisiz çalışma ve tutarlı performans sağlamak kadar bir zorunluluktur. Ayrıca, kuruluşlar kendilerini rakiplerinden farklı kılmak ve pazara giriş süresini hızlandırmak için verilerinden değer ve içgörü elde etme yeteneği istiyor.

Çözüm

EF Serisi, verilerinize erişimi hızlandırabilen ve daha hızlı değer elde etmenize yardımcı olan bir giriş seviyesi ve orta seviye all-flash depolama dizisi ailesidir. Bu sistemler hem SAS hem de NVMe flash depolama sunar ve uygun maliyetli yüksek IOPS miktarı, 100 mikrosaniyenin altındaki yanıt süreleri ve 44 GB/sn'ye kadar bant genişliği sağlar. Bu, EF-Serisi'ni karma iş yükleri ve analitik ve yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) gibi zorlu uygulamalar için ideal seçenek haline getirir.

EF Serisi, aşağıdakiler dahil olmak üzere kurumsal olarak kanıtlanmış yetenekler sağlar:

• En düşük gecikme ve yatırım koruması sağlayan NVMe over Fabrics desteği
• Mevcut altyapınızla gelişmiş birlikte çalışabilirlik için FC, iSCSI ve InfiniBand desteği
• Otomatik yük devretme için yedekleme bileşenleri
• Proaktif onarım ile gelişmiş izleme ve teşhis
• Kapsamlı ayar işlevleriyle sezgisel depolama yönetimi
• Tam işlevli SANtricity® Web Hizmetleri gömülü REST API
• SANtricity Snapshot teknolojisi, birim kopyalama, veri koruması için uzaktan ve asenkron yansıtma ve Dinamik Disk Havuzları (DDP'ler)
• SANtricity® veri bütünlüğü ve sessiz veri bozulmasına karşı koruma için veri güvencesi (T10 PI)

Bu özellikler bir araya geldiğinde, daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde eyleme geçirilebilir kararlar almanıza yardımcı olmak üzere kompakt bir pakette en iyi fiyat/performans, yapılandırma esnekliği ve basitliği sunar. EF Serisi, işletmenizle birlikte büyüyen sistemlerle depolama yatırımınızı korumanıza yardımcı olur.

Önemli Faydalar
Performans

• Zorlu performans ve maliyet gereksinimlerini desteklemek için modüler ve esnek yapılandırma seçenekleri
• Uygulama yanıt hızını en üst düzeye çıkarmak için sektör lideri IOPS ve yüksek düşük gecikme
• NVMe, SAS tabanlı all-flash sistemlerin 2 katı performans sunar
• 2U form faktöründe birden çok yüksek hızlı ana bilgisayar arabirimi desteği

Değer

• Hem IOPS hem de bant genişliği için endüstri lideri fiyat/performans oranı
• NVMe over Fabrics ve SCSI seçenekleri, forklift yükseltmeleri olmadan gelecekteki talepleri karşılamak için yatırım koruması sağlar

Sadelik

• Sade, esnek, çevrimiçi yönetim
• Rehberli yapılandırma ve Recovery Guru ile tarayıcı tabanlı kullanıcı arayüzü
• 6 dakikadan kısa sürede SQL Server kurulumu
• Kolay entegrasyon için yerleşik REST API'leri
• 1 milyondan fazla kurulumla sorunsuz güvenilirlik

Ef600 ve EF570 all-flash sistemleri, en yüksek düzeyde performans gerektiren iş yükleri için özel olarak tasarlanmıştır.

EF300 ve EF280 sistemleri ise büyük veri analitiği ve veritabanları gibi karma iş yükü ortamları için tasarlanmıştır. NVMe all-flash sistemleri, SAS all-flash sistemlerinin performansını iki katına çıkarır ve yüksek performanslı iş yükleri için özel olarak tasarlanmış uçtan uca bir NVMe sistemiyle yazma IOPS ve okuma/yazma çıkış gücünü hızlandırabilirsiniz.

• Splunk ve Hadoop gibi analiz uygulamaları için daha iyi performans elde ederek eyleme geçirilebilir verilere ulaşma süresini kısaltın.
• Performans gereksinimlerini karşılarken BT operasyonlarınızın genel verimliliğini önemli ölçüde artırın.
• All-flash NVMe sistemleriyle önemli içgörüler oluşturmak için verilerinizin değerini hızla ortaya çıkarın.
• BeeGFS dahil entegre olduğumuz birçok kurumsal dosya sisteminden herhangi biriyle veritabanlarını, gerçek zamanlı analitiği ve yüksek performanslı bilgi işlem (HPC) uygulamalarını kendinize en uygun ölçekte hızlandırın.

Kurumsal Değer

EF Serisi, kurumsal düzeyde bir sistemde sektör lideri fiyat/performans oranı sunar. Tek bir modüler 2U yapı bloğunda 367 TB'ye kadar flash kapasitesi desteği ile EF Serisi, sürekli değişen iş gereksinimlerini kolayca karşılamanıza olanak tanır. EF Serisi, forklift yükseltmeleri olmadan gelecekteki talepleri karşılayabilmenize olanak tanıyan yatırım koruması sunar.

İspatlanmış Basitlik

Modüler tasarım ve basit yönetim araçları, yönetim karmaşıklığına neden olmadan yapılandırmayı, yönetmeyi ve ölçeklendirmeyi kolaylaştırır. EF Serisi, kurumsal olarak kanıtlanmış SANtricity OS yazılım platformunda çalışır. Flash için optimize edilmiş SANtricity yazılımı, kapsamlı yapılandırma esnekliği ve özel performans ayarları sayesinde performansı en üst düzeye çıkarmanıza olanak tanır.

SANtricity System Manager grafiksel performans araçları, yöneticilerin performansı daha da iyileştirmek için yapılandırma ayarlamaları hakkında bilinçli kararlar almasına olanak tanıyan çoklu bakış açılarına sahip depolama G/Ç'leri hakkında önemli bilgiler sağlar. Ek performans analizi için Splunk Enterprise ve Grafana için çözümler mevcuttur.

Yüksek Kullanılabilirlik ve Kurumsal Güvenilirlik

EF Serisi, bir kurumun işinin merkezinde yer alan uygulamaları desteklemek üzere tamamen baştan tasarlanmıştır. Hem mimari hem de yazılım tasarımında kurumsal güvenilirlik sağlamak için özel olarak geliştirilen EF Serisi, 20 yılı aşkın geliştirme deneyimine ve 1 milyondan fazla kurulu sisteme dayanan uzmanlığı kullanır. Tamamen yedekli G/Ç yolları, gelişmiş veri koruma özellikleri ve kapsamlı tanılama yetenekleri, EF Serisinin veri bütünlüğü ve güvenliği ile %99,9999'dan daha fazla erişilebilirlik elde etmesine olanak tanır.

EF Serisi, otomatikleştirilmiş yük devretme ve arızaları uyaran ve aktif olarak çözmeye yardımcı olan kapsamlı tanılama yeteneklerine sahip tamamen yedekli G/Ç yolları aracılığıyla tek bir arıza noktasına sahip olmayacak şekilde tasarlanmıştır.

SANtricity veri güvencesi (T10 PI endüstri standardına dayalı), veri bütünlüğünü sağlar ve sessiz veri bozulmalarına karşı koruma sunar. Depolama yöneticileri, uygulama G/Ç'sini kesintiye uğratmadan yapılandırma değişiklikleri yapabilir ve bakım gerçekleştirebilir.

Kurumsal bir çözümün en kritik yönlerinden biri, sorunları algılama ve çözme becerisidir. EF Serisi, sahip olduğu bir dizi özellik sayesinde bunu başarmanıza yardımcı olur:

• Kapsamlı hata izolasyonu sağlayan ve beklenmeyen olayların analizini basitleştiren kapsamlı teşhis verileri yakalama.
• Aşınma ömrü raporlaması ve proaktif uyarılar için SSD'lerin akıllı yönetimi.
• Entegre Recovery Guru özelliği, sorunları teşhis eder ve kurtarma için kullanılacak en uygun talimatları sağlar.
• NetApp DDP ve RAID 6, okunamayan bir sektör veya ikinci bir arıza ile karşılaşıldığında dahi sürücülerin yeniden oluşturulması işlemine devam etmesine olanak tanır.
• NetApp Active IQ® proaktif dağıtım ve bakım sağlar.

Gelişmiş Veri Koruması

SANtricity DDP teknolojisi, depolama yöneticilerinin RAID yönetimini basitleştirmesini, veri korumasını geliştirmesini ve her koşulda öngörülebilir performansı sürdürmesini sağlar.

DDP teknolojisi, verileri, koruma bilgilerini ve yedek kapasiteyi sürücüler arasında eşit olarak dağıtır, kurulumu basitleştirir ve kullanımı en üst düzeye çıkarır.

Bu yenilikçi teknoloji, sürücü arızalarının performans üzerindeki etkisini en aza indirir ve sistemi geleneksel RAID sistemlerinden 8 kata kadar daha hızlı bir şekilde optimum duruma getirir.

Daha kısa yeniden oluşturma süreleri ve kritik yeniden yapılandırmaya öncelik veren özel teknoloji ile DDP, geleneksel RAID ile kolayca elde edilemeyen bir veri koruma düzeyi sunar ve risk düzeyini en aza indirir.

SANtricity yazılımı ile tüm yönetim görevleri, tam okuma/yazma veri erişimiyle depolamada kesinti olmadan gerçekleştirilebilir. Depolama yöneticileri, bağlı ana bilgisayarlara yönelik G/Ç kesintisine uğramadan yapılandırma değişiklikleri yapabilir, bakım yapabilir ve depolama kapasitesini artırabilir.

SANtricity yazılımının çevrimiçi yetenekleri arasında şunlar yer alır:
  • Dinamik kapasite ve birim genişletme, yöneticilerin mevcut bir DDP, birim grubu veya birimin kapasitesini artırmasına olanak tanır.

  • Dinamik segment boyutu geçişi, yöneticilerin belirli bir birimin segment boyutunu değiştirmesine olanak tanır.

  • Dinamik RAID düzeyinde geçiş, verilerin yeniden konumlandırılmasını gerektirmeden mevcut sürücülerdeki bir RAID grubunun RAID düzeyini değiştirir. Desteklenen RAID seviyeleri 0, 1, 5, 6 ve 10'dur.

  • Tüm aygıt yazılımı güncellemeleri (denetleyici, sürücü) veri erişiminde kesintiye neden olmadan gerçekleştirilir.

Veri Güvenliği, Güvenli Yönetim

NetApp SANtricity sürücü şifrelemesi, durağan verilerin güvenliği için yerel anahtar yönetimini performansı etkilemeden sürücü düzeyinde şifrelemeyle birleştirir. Diskler dağıtım, kullanımdan kaldırma veya servis nedeniyle veri merkezinin dışına çıktığında hassas veriler içermediklerinden emin olmak güven vericidir. Müşteriler, en düşük maliyetli basit bir çözüm için sürücü kimlik doğrulama anahtarlarını yerel olarak yönetmeyi veya merkezi yönetim için KMIP uyumlu bir harici anahtar yöneticisi kullanmayı tercih edebilirler. EF Serisine yönetim erişimi, rol tabanlı erişim kontrolü ve LDAP/Active Directory entegrasyonu ile korunmaktadır.

DevOps Süreçlerine Hazır

DevOps tabanlı BT devriminde ihtiyaç duyulan otomasyonu ve çevikliği sağlamak için EF Serisi, tam işlevli bir RESTful Web Hizmetleri API'sini yerel olarak destekler. NetApp, Ansible açık kaynaklı BT düzenleme projesine uzun süredir katkıda bulunmaktadır. EF Serisinin politika tabanlı düzenleme ve otomatikleştirilmiş yapılandırma yönetimi için Ansible modülleri ve rolleri mevcuttur.

Doğrulanmış Çözüm Referans Tasarımları

Oracle veritabanları, Microsoft SQL Server, BeeGFS'li HPC ve gerçek zamanlı analitik için test edilmiş çözüm tasarımları ile EF Serisi sistemler üzerine inşa edilen kritik iş uygulamalarınızın kusursuz bir şekilde çalışmaya devam edeceğinden emin olabilirsiniz. Bu sayede veri altyapınız hakkında endişelenmek yerine işlerinizi büyütmeye odaklanabilirsiniz.

ASHRAE Uyumlu

EF Serisi sistemler, insan sağlığını sürdürülebilir teknolojiyle ilerleten küresel bir toplum olan ASHRAE'nin (American Society of Heating, Refrigerating and Air-Conditioning Engineers) sertifika gereksinimlerini karşılar. Tüm EF Serisi modeller ASHRAE A4 uyumludur.