NetApp E Serisi Hibrit Veri Depolama

netapp2.jpg
Uygun maliyetli hibrit flash dizilerle en uygun performans ve basitliği elde edin
Zorluklar

Birçok küçük ve orta ölçekli kuruluş, artan veri gereksinimlerini minimum maliyet ve bakımla yönetmenin yeni yollarını arıyor. Tutarlı performans ve uygun maliyetli dağıtım bir zorunluluk oldu. Verileri yönetmek, özellikle sınırlı kaynaklar, alan ve güçle, giderek daha karmaşık ve bir hal alıyor.

Çözüm

NetApp E2800, uygun maliyetli ve toplam sahip olma maliyeti düşük hibrit bir flash depolama sistemidir. E2800 ile BT altyapınızı iyileştirebilir ve maliyetleri düşürebilirsiniz. Büyüdükçe öde esnekliği, E2800'ü hızlı ve öngörülemeyen bir büyüme ile karşı karşıya olan her büyüklükteki şirket için mükemmel bir çözüm haline getirir.

G/Ç veri yoluna dosya veya sanallaştırma katmanları ekleyen diğer depolama sistemlerinden farklı olarak, E2800 karma sistemleri, karma iş yükleri için performansı optimize etmek üzere özel olarak geliştirilmiştir.

E2800, verilerinizden değer elde etmenize ve daha hızlı işlem yapmanıza yardımcı olmak için IOPS ve çıkış gücünü iyileştirir. Sezgisel grafik arabirim, tutarlı performans, veri bütünlüğü, güvenilirlik ve güvenlik sağlamak için kurumsal düzeyde depolama yetenekleri sağlarken, yapılandırmayı ve bakımı basitleştirir.

Uygun Maliyetli Performans
 • E2800 depolama sistemi, her türlü iş yükünü desteklemek fiyat ve performans optimizasyonuna sahiptir. SSD'ler yüksek performanslarıyla E2800'ün depolama yoğunluğunu en üst düzeye çıkarır ve performans hedeflerinin karşılanabilmesi için daha az disk gerektirir.

 • E2800, 300K'dan fazla sürdürülebilir IOPS sunar ve depolama ağlarındaki yatırımı korumak için 32 Gb Fiber Kanal (FC), 25 Gb iSCSI ve 12 Gb SAS dahil olmak farklı çeşitlerde yüksek hızlı ana bilgisayar arayüzlerini destekler. SSD önbellek özelliği, yoğun okuma gerektiren iş yükleri için akıllı analitik tabanlı önbelleğe alma özellikleri sağlar.

 • Sıcak veriler, sürücü raflarında daha yüksek performanslı, daha düşük gecikme süreli SSD'ler kullanılarak önbelleğe alınır ve tam veri kümesine sahip HDD'lerde depolanır. Katmanlar arasındaki veri hareketini tetiklemek için karmaşık politikalar oluşturmanıza gerek yoktur. Basitçe ayarlayabilir ve unutabilirsiniz. SSD önbelleği, depolama sistemi başına 5 TB'a kadar genişletilebilir.

İspatlanmış Basitlik

E2800'ün modüler tasarımı ve basit yönetim araçları, yönetim karmaşıklığına neden olmadan ölçeklendirmeyi kolaylaştırır. Tarayıcı tabanlı SANtricity System Manager arayüzü, dağıtımı kolaylaştırmanıza ve verilerinizle 10 dakikadan kısa bir sürede çalışmaya başlamanıza olanak tanır.

Basit kullanım özelliği esnekliği engellemez.

NetApp SANtricity yazılımı, kapsamlı özellikler ve kullanım kolaylığından oluşan bir kombinasyon sunar. SANtricity System Manager'ı iş yüküne uygun tedarik konusunda size yol göstermesi için kullanabilir veya iş yüklerini kendiniz tedarik edebilirsiniz.

NetApp Dinamik Disk Havuzları (DDP) teknolojisi, akıllı varsayılan değerler, minimum karar verme ve silmeden sonra atıl kapasite olmadan verileri, pariteyi ve yedek kapasiteyi bir sürücü havuzuna dağıtarak RAID yönetimini önemli ölçüde basitleştirir.

Gerekiyorsa iş yükleriniz için tek bir E2800 sistemi hem DDP hem de geleneksel RAID birimlerini destekleyebilir.

NetApp Data Fabric'in bir parçası olan SANtricity Cloud Connector yazılım çözümü, E-Serisi sistemlerden buluta yedekleme ve kurtarma olanağı sağlayarak uygun maliyetli bir temel yedekleme yaklaşımı sağlar.

Gelişmiş Veri Koruma

NetApp SANtricity DDP teknolojisi, depolama yöneticilerinin RAID yönetimini basitleştirmesine, veri korumasını geliştirmesine ve her koşulda öngörülebilir performansı sürdürmesine olanak tanır.

DDP teknolojisi, verileri, koruma bilgilerini ve yedek kapasiteyi tüm sürücü havuzuna eşit olarak dağıtır, kurulumu basitleştirir ve kullanımı en üst düzeye çıkarır.

Bu yenilikçi teknoloji, sürücü arızalarının performans üzerindeki etkisini en aza indirir ve sistemi geleneksel RAID sisteminden 8 kata kadar daha hızlı olacak şekilde optimum duruma getirebilir.

Önemli Faydalar
Uygun Fiyatlı Performans

• Farklı karma iş yükleri için uygun fiyatlı bir hibrit sistemde flash depolama alanından faydalanın.

Bulut Bağlantısı

• NetApp SANtricity® Cloud Connector ile NetApp® E2800 Serisi sistemden buluta esnek ve uygun maliyetli yedekleme ve kurtarmayı etkinleştirin. İspatlanmış Basitlik • Modern, kullanıma hazır, tarayıcı tabanlı arayüz, basit ve esnek yönetim sayesinde verilerinize 10 dakikadan kısa sürede erişmenizi sağlar.

Sorunsuz Güvenilirlik

• NetApp E2800, kurumsal düzeyde yedeklilik, otomatik yönetim ve sahada ispatlanmış kullanılabilirliğe sahip giriş düzeyinde bir üründür.

Daha kısa yeniden oluşturma süreleri ve yeniden yapılandırmaya öncelik veren patentli teknolojisi sayesinde DDP, geleneksel RAID ile kolayca elde edilemeyecek bir veri koruma düzeyi sunar ve birden çok disk arızasına maruz kalma riskini önemli ölçüde azaltır. SANtricity yazılımı ile tüm yönetim görevleri, tam okuma/yazma veri erişimiyle depolamada herhangi bir kesintiye neden olmadan gerçekleştirilebilir. Depolama yöneticileri, bağlı ana bilgisayarlarda G/Ç kesintisine uğramadan yapılandırma değişiklikleri yapabilir, bakım yapabilir veya depolama kapasitesini artırabilir.

SANtricity yazılımının çevrimiçi yetenekleri şunları içerir:
 • DDP sürücüsü, eklemelere ve çıkarmalara olanak tanır.

 • Dinamik birim genişletme, yöneticilerin mevcut bir birimin kapasitesini artırmasına olanak tanır.

 • Dinamik segment boyutu geçişi, yöneticilerin belirli bir birimin segment boyutunu değiştirmesine olanak tanır.

 • Dinamik RAID düzeyinde geçiş, verilerin yeniden konumlandırılmasını gerektirmeden mevcut sürücülerdeki bir RAID grubunun RAID düzeyini değiştirir. Desteklenen RAID seviyeleri 0, 1, 5, 6 ve 10'dur.

 • Tüm cihaz yazılımı güncellemeleri (denetleyici, sürücü, IOM) veri erişiminde kesinti olmaksızın yapılır.

E2800, hem yerel hem de uzun mesafeli veri kaybı ve kesinti durumlarına karşı koruma sağlamak için kurumsal depolama çözümlerinde yaygın olarak bulunan gelişmiş veri koruma özellikleri sunar.

Bu özellikler şunları içerir:
 • NetApp Snapshot™ teknolojisi. Yerel dizide yanlışlıkla veri kaybına karşı koruma sağlamak için veri kümelerinin belirli bir noktadaki kopyalarını bir saniyeden daha kısa sürede oluşturun ve geri yükleyin.

 • Birim kopyalama. Üretim verilerinin tam bir noktadan noktaya kopyalanmasını gerektiren uygulamalar için bir birimin eksiksiz bir fiziksel kopyasını (klon) oluşturun.

 • Asenkron aynalama. Ne olursa olsun iş operasyonlarınızın devam etmesini sağlamak için uzak siteye FC veya IP üzerinden uzun mesafe replikasyon yapın.

 • Senkron aynalama. Uzak mesafeler için FC üzerinde birimleri sürekli çoğaltın.

 • Bulut yedekleme. SANtricity Cloud Connector, şirket içi depolamadan buluta esnek ve uygun maliyetli yedekleme ve kurtarma sağlar.

 • E2800 dizisi ile verileri başka bir E2800 veya başka bir NetApp E-Serisi sisteme kolayca kopyalayabilirsiniz.

 • Bu özellik sayesinde, üretim işlemlerinizle aynı hızda çalışan yüksek hızlı, düşük gecikmeli bir kurtarma sistemi oluşturabilirsiniz.

Ayrıca, daha uygun maliyetli disk depolamasına sahip birleştirilmiş bir E Serisi sisteme yük devretmeyi de seçebilirsiniz. Tasarımdaki bu esneklik, iş gereksinimlerinizi karşılamak için performans ve maliyet arasında seçim yapmanıza olanak tanır.

Yüksek Erişilebilirlik ve Kurumsal Güvenilirlik

Sahada kendini ispatlamış bir mimariye dayanan E2800, en iyi NetApp uygulamaları doğru bir şekilde uygulandığında yüksek güvenilirlik ve %99,9999 erişebilirlik sunar. E2800, değerli verileriniz için güvenli ve güvenilir bir temel oluşturur.

Tek bir arıza noktası olmayacak şekilde tasarlanan E2800, otomatik yük devretme ve arızalar konusunda uyarılarda bulunan ve sorunları aktif olarak çözmeye yardımcı olan kapsamlı tanılama yeteneklerine sahip tamamen yedekli G/Ç yollarıyla donatılmış bir çözümdür.

SANtricity Data Assurance (T10 PI endüstri standardına dayalı) veri bütünlüğünü doğrular ve sessiz veri bozulmalarına karşı koruma sağlar.

E2800 ayrıca Anlık görüntü kopyaları, birim kopyalama ve aynalama gibi veri yönetimi özellikleri sunar. Tüm yönetim görevleri, tam okuma/yazma veri erişimi ile depolama erişiminde herhangi bir kesintiye neden olmadan gerçekleştirilir. Depolama yöneticileri, uygulama G/Ç'sini kesintiye uğratmadan yapılandırma değişiklikleri yapabilir ve bakım gerçekleştirebilir.

Kurumsal bir çözümün en kritik yönlerinden biri, sorunları tespit etme ve çözme becerisidir. Bu alanda, E2800 all flash dizisi aşağıdakiler dahil olmak üzere pek çok önemli yetenek sunar:

• Teşhis verilerinin kapsamlı şekilde alınması, kapsamlı hata izolasyonu sağlar ve beklenmeyen olayların analizini basitleştirir.
• Arka plan izleme, ortamı proaktif olarak tarar ve sürücü durumunu tanımlanan eşiklere göre izler.
• Integrated Recovery Guru, sorunları teşhis eder ve kurtarma için kullanılacak en uygun prosedürü sağlar.
• DDP teknolojisi ve RAID 6 ile okunamayan bir sektör veya ikinci bir arıza ile karşılaşıldığında dahi sürücünün yeniden oluşturulması devam eder.
• NetApp Active IQ® telemetrileri, E2800'de yerleşik olarak bulunur. Bu sayede ortamınızı optimize etmek için Active IQ hibrit bulut hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
NetApp SANtricity sürücü şifrelemesi*, durağan verilerde kapsamlı güvenlik için yerel anahtar yönetimini performansı etkilemeden sürücü düzeyinde şifrelemeyle birleştirir.
* Bekleyen verilerin şifrelenmesine yönelik donanım ve yazılımlar, Rusya, Beyaz Rusya, Kazakistan ve diğer Avrasya Gümrük Birliği ülkeleri dahil olmak üzere belirli ülkelerde mevcut değildir.

Disklerin yeniden dağıtım, kullanımdan kaldırma veya servise gönderilmeleri nedeniyle veri merkezinin dışına çıkmaları durumunda hassas verilerin güvende olduğunu bilmek huzur vericidir.

Müşteriler, basit ve düşük maliyetli bir çözüm için sürücü kimlik doğrulama anahtarlarını yerel olarak yönetmeyi veya merkezi yönetim için KMIP uyumlu bir harici anahtar yöneticisi kullanmayı tercih edebilirler.

E2800 yönetim erişimi, rol tabanlı erişim kontrolü, LDAP/Active Directory entegrasyonu ve dijital sertifika yönetimi ile korunur. Güvenlik yöneticisi, kullanıcı ayrıcalıklarını ve şifre gereksinimlerini yönetir.

Dışa aktarılabilir denetim günlüğü, dizide gerçekleştirilen yönetim eylemlerine görünürlük sağlar. Tüm yönetim iletişimi HTTPS üzerinden yapılır. Ayrıca, tehditlere karşı daha fazla koruma sağlamak için isteğe bağlı olarak SAML desteği sayesinde çok faktörlü kimlik doğrulaması kullanılabilir.

Modüler Esneklik

E2800'ün esnek yapılandırma seçenekleriyle, çok katmanlı bir veri modelini desteklemek için yalnızca bir mimari oluşturursunuz. Bu özellik özellikle sıcak, ılık, soğuk ve donmuş katmanlar kullanan Splunk gibi yoğun analitik uygulamaları için uygundur.

E2800 sistemleri, ihtiyaçlarınızı karşılamak için birden çok form faktörü ve sürücü teknolojisi seçeneği sunar:

• Ultra yoğun 60 sürücülü sistem rafı, yalnızca 4U'da 720 TB'a kadar disk desteği sağlar ve 2,5 inç veya 3,5 inç sürücülerle çok miktarda veri ve sınırlı alan içeren ortamlar için ideal bir seçenek oluşturur.
• 24 sürücülü sistem rafı, yüksek performanslı 2,5 inç sürücüleriyle düşük güç tüketimini ve olağanüstü performans yoğunluğunu bir araya getirir.
• 12 sürücülü raf, 2,5 inç SSD'ler veya 3,5 inç sürücülerle hem performans hem de kapasite ihtiyacı olan ve maliyet bilincine sahip kuruluşlar için mükemmel bir seçenek oluşturur.

Maksimum Depolama Yoğunluğu

Günümüzün depolama sistemleri sürekli büyümeye ayak uydurmalı ve en zorlu kapasite gereksinimlerini dahi karşılamalıdır. E2800, verimli veri merkezi alanı, güç ve soğutma kullanımı ile yoğun kapasite gerektiren ortamlar için özel olarak tasarlanmıştır.

Sistemin ultra yoğun, 60 sürücülü 4U disk rafı, raf alanını %60'a kadar azaltmak için sektör lideri performans ve alan verimliliği sağlar. Yüksek verimli güç kaynakları, güç ve soğutma kullanımını %40'a kadar azaltır.

DevOps Süreçlerine Hazır Sistem

E5700, tam özellikli kutu üzerinde REST API, SANtricity Web Services desteği sayesinde DevOps tabanlı BT devriminde ihtiyaç duyulan otomasyon ve çevikliği sunar. Açık kaynaklı düzenleme ve yapılandırma yönetimi için Ansible modülleri mevcuttur. Geleneksel BT ve Windows ekosistemlerinde kolay entegrasyon ve otomasyon için E5700, Windows PowerShell ve Depolama Yönetimi Girişimi Spesifikasyonu (SMI-S) 1.6 desteğine de sahiptir.

ENERGY STAR Sertifikasyonu

Tüm E serisi sistemler, EPA ENERGY STAR'ın %80 verimlilik gereksiniminin üzerinde “%85 PLUS” güç kaynakları kullanır. En son EPA ENERGY STAR sertifikalı E-Serisi yapılandırmalarını buradan görebilirsiniz.

ASHRAE Uyumlu Tüm E Serisi sistemler, insan sağlığını sürdürülebilir teknolojiyle ilerleten küresel bir toplum olan ASHRAE'nin (American Society of Heating, Refrigerating and AirConditioning Engineers) sertifika gereksinimlerini karşılar:

• E2812, E2824, DE212C ve DE224C, ASHRAE A4 uyumludur
• E2860 ve DE460C, ASHRAE A3 uyumludur.

NetApp Hizmetleri hakkında

Yatırımınızdan daha fazla iş değeri elde edin

Yeni depolama sisteminizi planlıyorsanız, büyük bir depolama uygulaması için özel bilgi birikimine ihtiyacınız varsa veya mevcut altyapınızın operasyonel verimliliğini optimize etmeyi hedefliyorsanız NetApp ve NetApp'ın sertifikalı iş ortakları size yardımcı olacaktır.