DELL » PowerEdge M710 Blade Sunucu

DELL » PowerEdge M710 Blade SunucuIntel® Xeon® işlemci 5500 ve 5600 serisi mimari özelliğine sahip tam yükseklikte blade sunucu:  • Büyük bellek kapasitesi ve çeşitli I/O seçenekleri içeren tasarım
  • Mükemmel sanallaştırma ve veritabanı performansı
  • Yüksek enerji verimliliği sağlayan tasarım


Güç Verimliliği İçin Tasarlandı
M710, Dell™ PowerEdge™M1000e blade muhafazası ile kullanıldığında vat başına olağanüstü performans sunar. M1000e muhafazası, ultra verimli güç kaynakları, gücü verimli kullanan dinamik fanlar ve daha düşük bir güç sınıfında olağanüstü performans sağlamak üzere kasayı etkin bir şekilde soğutabilen, optimize edilmiş hava akışı tasarımı gibi termal tasarım verimliliklerinden faydalanır.

Intel Xeon İşlemci 5500 Serisi, bir yandan Intel® Turbo Boost Teknolojisiyle iş kullanımının en fazla gerektirdiği performans artışını sunarken, diğer yandan yazılımlarınıza gerçek zamanlı kullanımı getirecek tasarımıyla birden çok görevin aynı anda yapılmasını sağlar. Intel® Akıllı Güç Teknolojisi kullanılarak ihtiyacın az olduğu zamanlarda sunucunuzun proaktif bir biçimde daha düşük güç durumlarına geçmesi sağlandığından işletme maliyetlerinin düşürülmesine katkıda bulunulur.

Dinamik güç yönetim teknolojisi, verimli enerji yönetimi sağlamak için üst/alt güç eşikleri belirlemenizi sağlar.
Yüksek Performanslı Uygulamalar İçin Artırılmış Bellek Kapasitesi ve I/O
Tam yükseklikte form faktörüne genişletmek, Dell'in M710'un bellek kapasitesini 18 DIMM yuvasıyla belirgin biçimde yükseltmesine ve sanallaştırma ve veritabanı açısından kritik bir bileşen olan toplam RAM'i 144 GB'a kadar artırmasına olanak sağlamıştır.

Yeni DDR3 bellek, önceki FBD ya da DDR2 RAM teknolojilerinden daha yüksek bant genişliği ve daha düşük güç tüketimi sunar. Çok sayıda bellek yuvası, bilgisayar kullanımı ihtiyaçlarınızı karşılamak için daha küçük, daha ucuz DIMM'ler kullanmanızı sağlar.

Sanallaştırma Performansı
Dell PowerEdge M710 birinci sınıf üreticilere ait yerleşik sanal makine denetleyicileri ile bir SD kart ya da dahili USB aracılığıyla sanallaştırma dağıtımının hızla yapılmasını sağlar. Intel® VT FlexMigration, Intel® Xeon® işlemci tabanlı sunucuların birden fazla neslini tümleştirerek esneklik ve yatırım koruması sağlar. M710’un gelişmiş bellek kapasitesi, sanallaştırma performansı için büyük önem taşırken, uygun fiyatlı bellek yapılandırmaları da maliyetin dengelenmesine yardımcı olur.

Basitleştirilmiş Sistem Yönetimi
Dell’in gelecek nesil Dell OpenManage™ paketi, etkili denetim için mevcut sistemlerle tümleşmek üzere tasarlanan, standartlara dayalı komutlar ve işlem verimliliği sunar.

Yaşam Döngüsü Denetleyicisi sunucuyla tümleşik gelişmiş sistem yönetimi motorudur. Yaşam Döngüsü Denetleyicisi işletim sistemi öncesi ortamda Birleştirilmiş Sunucu Yapılandırıcısı (USC) adı verilen kullanımı kolay bir arabirim üzerinden sistem depolama, sistem güncelleme, donanım yapılandırma ve tanılama gibi tüm provizyon işlevlerinin yürütülmesine yönelik yönetici görevlerini basitleştirir. Bu işlev çok sayıda, farklı CD/DVD ortamlı bulundurma ve kullanma gereksinimini ortadan kaldırır.

Symantec'e ait Altiris tarafından desteklenen yeni Dell Yönetim Konsolu, tüm altyapı için tek bir görünüm ve ortak bir veri kaynağı sağlar. Dell Yönetim Konsolu, varlık ve güvenlik yönetimi gibi daha gelişmiş işlevler için temel donanım yönetiminin yerine getirilmesini sağlayan kolayca genişletilebilir, modüler bir temel olan Symantec™ Management Platform (eski Altiris® Notification Server) üzerine inşa edilmiştir. Dell Yönetim Konsolu, elle yapılan işlemleri azaltır ya da ortadan kaldırır, böylece sistemleri sürekli çalışır durumda tutmak için daha az zaman ve para harcanırken, stratejik teknoloji kullanımlarına daha fazla zaman ayrılabilir.


Daha fazla bilgi için tıklayınız


"Ürün linklerine Çözüm ve Hizmetler Başlığından Ulaşabilirsiniz"

Kampanyalarımız için tıklayın.