NetApp » NetApp Sanal Altyapıya Özel SnapManager 2.0 (Virtual Infrastructure)

NetApp » NetApp Sanal Altyapıya Özel SnapManager 2.0 (Virtual Infrastructure)VMware ortamlarınızda yedekleme, geri yükleme ve felaket kurtarma için yönetimi basitleştirin ve verimliliği artırın.


Temel Avantajları


Windows yedeklemeyi devreden çıkarın

VMware® bellek kopyaları ile bağlantılı olarak sanal makinelerinize kararlı yedekleme sağlayan NetApp® Snapshot™ kopyaları kullanarak neredeyse anında yedekleme gerçekleştirin.


Düşük maliyetli felaket kurtarma
Felaket kurtarma sahanıza verimli eşleme yaparak daha fazla kritik verinizi koruyun.


İhtiyacınız olanı çabucak kurtarın
Veri depolarınızı, Sanal Makinelerinizi, VDMK dosyalarınızı ve misafir işletim sistemi dosyalarınızı arıza durumunda hemen geri yükleyin.


Verimliliği artırın
WMware adminlerinin VMware ortamlarınızda otomatik yedekleme yapmasını ve kurtarma işlemlerini kolaylıkla yönetmesini sağlayarak yönetimi basitleştirin.


SORUN
Karışık sanal ortamların yedeklemesini ve yönetimini basitleştirin


Sanallaştırılmış sunucu ortamınızla birlikte bir dizi yepyeni veri koruma ve iş sürekliliği gereksiniminiz ortaya çıkar.


Yedeklemelerin tamamlanması ve gerektiğinde kurtarılabilmesi için tıpkı gerçek sunucular gibi, sanal makineler de admin görevleri ve yönetim gerektirir.


Sunucu kullanım oranının muhtemelen büyük oranda arttığını görürsünüz. Artan bu kullanım oranı, altyapınızı daha verimli kullanabilmeniz için avantaj sağlar.Ne yazık ki, yüksek kullanım oranına sahip bu sunucular yedekleme görevini yürütecek yeterli ek kapasiteye sahip olmaz.


Çoklu ESX sunucularını yedekleyecek özel bir vekil sunucu kullanabilirsiniz; ancak bu durumda giderek artan iş yükü taleplerinizi karşılamak için daha fazla vekil sunucu eklemek zorunda kalabilirsiniz.


NETAPP ÇÖZÜMÜ
Sanal ortamınızın korunmasını düzene koyun


Sanal altyapınıza özel SnapManager® ile sanal makinenizin yedekleme işlemini otomatikleştirin ve düzene koyun. Snapshot teknolojisindeki kilit nokta; bu teknolojinin, sanal makinelerinizin ya da tüm veri depolarınızın geçmişe dönük kopyalarını yaratabilmenizi ve daha sonra, gerektiğinde bu yedek kopyaları VM, disk (VDMK) veya misafir dosyası dahil olmak üzere istediğiniz granüler yapı düzeyinde basit ve çabucak kurtarabilmenizi sağlamasıdır. Bütün bunlar bizim depolama sistemlerimizde yapılır ve yedekleme yerine uygulama işleme koymalarını sağlayarak sunucularınızı rahatlatır. Sanal altyapınıza özel SnapManager, sanal altyapı admininin "kur ve unut" tarzı yönetimine olanak tanır; yedekleme ve kurtarma yönetimini basitleştirir. Örneğin;
En son yedeklemenizi teyplere yollamak için bir yedekleme sonrası betiği zamanlayabilirsiniz
  • Süreye veya sayıya dayalı bir kopya saklama dönemi belirleyebilirsiniz
  • Felaket Kurtarma önleminizin hazır olmasını sağlamak için her yedekleme sonrası verilerinizi eşleyebilirsiniz 

Yedekleme işlemlerinizi veri deposu düzeyinde zamanlayabilir ve böylelikle o veri deposunda otomatik olarak korunan tüm sanal makineleri provizyondan geçirebilirsiniz.


Performansı ve sistemin işlerliğini etkilemeyen yedeklemeler


Sanal altyapınıza özel SnapManager, uygulamalar çalışırken geçmişe dönük kopyalar yapabilmek için bir Data ONTAP® özelliği olan NetApp Snapshot teknolojisini kullanır ve yedeklenecek sanal makinelerin sayısı ne olursa olsun, sanal makinelerinizin neredeyse anında yedeklenmesini sağlar. Yedeklemeler istenilen sıklıkta düzenlenebilir çünkü bu işlem çok hızlı olup ana bilgisayar ya da sunucu performansı üzerindeki etkisi fark edilemeyecek kadar azdır. Yalnızca veri artışı durumundaki değişiklikler depolandığı için, Snapshot kopyaları yerden tasarruf sağlar ve diskte hızlı kurtarma için daha fazla yedeklemenin yüzlerce kurtarma noktasından düşük maliyetli olarak yapılabilmesine olanak tanır.


Hızlı kurtarma süresi


Sanal altyapınıza özel SnapManager, VMware sanal makinelerinizin hızlı ve çabuk kurtarılmasını sağlar. Diskte depolanmış kurtarma noktalarından istediğinizi kolayca seçin ve sanal makinenizi hemen kurtarın.


Basitleştirilmiş felaket kurtarma


Sanal altyapınıza özel SnapManager, otomatik hızlı felaket kurtarma için uzak eşlemeyi de düzene koyar. Birinci sistemden felaket kurtarma sahasına yapılacak eşleme, yedekleme sonrası otomatik olarak hemen harekete geçirilebilir. Böylece felaket durumunda, felaket kurtarma sahasındaki Snapshot kopyası üretim kopyasına çabucak yükseltilebilir.


SANAL ALTYAPINIZI KORUYUN


Sanal altyapınıza özel SnapManager, adminlik karmaşası oluşturmadan dinamiği yüksek, fazlasıyla kaynak tüketen sanal ortamların ihtiyaçlarına hitap eder. Ayrıca NetApp Snapshot ve SnapRestore teknolojilerini güçlendirerek sanal makinelerinizin yedeklenmesini, kurtarılmasını ve eşlemesini merkezden yönetebilmek için sezgisel bir arayüz meydana getirir. Adminlerinize görevleri çabuk ve kolaylıkla yürütebilmeleri için yetki verin ve performansınız neredeyse hiç etkilenmeden sanal ortamlarınızı koruyun ve verimliliği artırın.


SİSTEM GEREKSİNİMLERİ


Sanal altyapınıza özel SnapManager 2.0'ın gereksinimleri şöyledir:
  • VMware Altyapı 3.5.x veya daha güncel
  • Data ONTAP 7.2.3 veya daha güncel (FAS)
  • Data ONTAP 7.2.4 ve daha güncel (vFiler™) 

Misafir İşletim Sistemi Desteği
  • SMVI 2.0'da Windows® desteği
  • Windows sürümleri: XP, 2003, Vista® ve 2008
  • Dosya sistemleri: NTFS (çoğunlukla Windows) ve FAT
  • SMVI 2.1'de Linux® desteği


Kampanyalarımız için tıklayın.