Microsoft » Windows Server 2008 R2 Hyper-V

Microsoft » Windows Server 2008 R2 Hyper-VHyper-V sayesinde Windows Server 2008 R2 kullanarak sanallaştırmanın sağladığı avantajlardan faydalanmak hiç olmadığı kadar kolay. Birden fazla sunucu görevini tek bir fiziksel makinede çalışan ayrı sanal makineler olarak sunucu donanımı yatırımlarınızı optimize edin, birden fazla farklı işlerim sisteminin paralel olarak tek bir sunucuda verimli bir şekilde çalıştırın ve x64 bilgi işlem dünyasının tüm gücünü kullanın.


Windows Server 2008 ile başlayarak Hyper-V teknolojisi ile sunucu sanallaştırma işlemi, işletim sisteminin ayrılmaz bir parçası olmuştur. Windows Server 2008 R2 Hyper-V’nin yeni sürümü ile gelmektedir. Hyper-V, Windows Server 2008 üzerinden sanallaştırma sayesinde tasarruf etmenizi hiç olmadığı kadar kolay bir hale getiriyor.


Yararları
  • Dinamik Geçiş gibi iyileştirmeler sayesinde sanallaştırılmış veri merkezlerinin artan kullanılabilirliği
  • PowerShell ve System Center entegrasyonu ile sanallaştırılmış veri merkezlerinin daha iyi yönetimi
  • 64 mantıksal işlemci desteği ve işlemci uyumluluk modu sayesinde Hyper-V sanal makineleri için artan Performans ve Donanım Desteği
  • Yeni ağ teknolojileri ile iyileştirilmiş sanal ağ performansı
  • vhd belgelerinin kullanımı sayesinde daha basit fiziksel ve sanal bilgisayar kurulumu
  • Yeni nesil mimari ve güvenlik özellikleri sayesinde hem fiziksel hem de sanal ortamlar için güvenli bir bilgi işlem platformu sunmak üzere tasarlanmıştırKampanyalarımız için tıklayın.