Vmware » Sanallaştırma

Vmware » SanallaştırmaVmware Sanallaştırmanın Temel Prensipleri


Sanallaştırma ile İş Düzeninizi Yeniden Yaratın!
Sanallaştırmayı kullanarak IT kaynaklarınızın ve uygulamalarınızın verimliliğini ve erişilebilirliğini artırın. Eski "tek sunucu, tek uygulama" modelini unutun; her bir fiziksel makinede birden çok sanal makine çalıştırın. IT adminlerinizi saatlerce sunucu yönetimiyle uğraşmaktan kurtarın, onlara inovasyonlarla ilgilenmeleri için vakit kazandırın. Sanallaştırılmamış bir veri merkezine ait IT bütçesinin ortalama %70'lik kısmı yalnızca mevcut altyapının bakımı için harcanır, bu da inovasyon için bütçe ayrılamamasına sebep olur.


Üretime sağladığı katkıları kanıtlamış olan VMware sanallaştırma platformu üzerine kurulu bir otomatikleştirilmiş veri merkezi sayesinde pazarda değişen koşullara eskisine kıyasla çok daha hızlı ve verimli bir biçimde karşılık verebilirsiniz. VMware vSphere kaynakları, uygulamaları ve hatta sunucuları gerektiği zaman ve yerde sizlere sunar. VMware müşterileri, VMware vSphere ile kaynak havuzlarını güçlendirerek ve yüksek erişilebilirlikli makineler sağlayarak toplam IT harcamalarından %50-70 oranında tasarruf ederler.


• Windows, Linux gibi birçok işletim sistemini tek bir bilgisayarda çalıştırın.
• Mac üzerine sanal PC ile Windows kurun, tüm Windows uygulamalarınızı Mac bilgisayarınızda çalıştırın.
• Verimliliğinizi artırıp donanım ihtiyacınızı azaltırken admin başına düşen sunucu sayısını artırarak yatırım maliyetlerinizi düşürün.


http://www.vmware.com/solutions/datacenter/consolidation/index.htmlEnerji


• Kurumsal uygulamalarınızın en yüksek erişilebilirlik ve performansla çalışmasını sağlayın.
• Gelişmiş felaket kurtarma çözümleri sayesinde işinizin sürekliliğini artırın ve tüm veri merkezinizde yüksek erişilebilirlik sağlayın.
• Masaüstü dağıtımının hızlanması ve uygulama çakışmalarından doğacak destek amaçlı telefonların azalmasıyla birlikte kurumsal masaüstü yönetimi ve kontrolünüzü geliştirin.


Sanallaştırma Nedir?
Tek bir işletim sistemi üzerinde tek bir uygulama çalıştırmak üzere tasarlanmış olan günümüz x86 bilgisayar donanımları, birçok makinenin tam verimle çalışmasına engel olmaktadır. Sanallaştırma sayesinde tek bir fiziksel makinede birden çok sanal makine çalışır; her bir sanal makine tek bir fiziksel bilgisayarın kaynaklarını farklı ortamlarda kullanır. Farklı sanal makineler farklı işletim sistemleriyle çalışabilir, aynı fiziksel bilgisayarda birden çok uygulamanın çalışmasını sağlayabilir. Birçok firma sırf popüler olduğu için sanallaştırma hizmetleri sunarken VMware şu anda sanallaştırma pazarının lider firması konumundadır. Üretime katkısı kanıtlanmış olan teknolojimiz, Fortune 100 listesinin %100'ü dâhil olmak üzere 170.000'den fazla müşteri tarafından kullanılmaktadır.


Sanallaştırma Nasıl Çalışır?
VMware sanallaştırma platformu, şirket yapısına hazır bir mimari üzerine kurulmuştur. x86 tabanlı bilgisayarlarınızı alın; işlemcisiyle, RAM'iyle, hard diskiyle ve ağ denetleyicisiyle birlikte tüm donanım kaynaklarını VMware vSphere gibi bir yazılım vasıtasıyla tıpkı "gerçek" bir bilgisayar gibi kendi işletim sistemini ve uygulamalarını tam verimlilikte çalıştırabilen sanal bilgisayarlara dönüştürün, diğer bir deyişle "sanallaştırın". Her sanal makinede olası çakışmaları önlemeyecek eksiksiz bir sistem mevcut. VMware sanallaştırma, doğrudan bilgisayar donanımına veya bir işletim sistemi üzerine sistem kaynaklarını yormayacak ince bir yazılım katmanı eklenmesi ile çalışır. Bu katmanda donanım kaynaklarını dinamik ve şeffaf bir biçimde paylaştıran bir sanal makine denetçisi veya barındırıcı işletim sistemi yer alır. Tek bir fiziksel bilgisayarda birden fazla işletim sistemi aynı anda çalışarak donanım kaynaklarını birbiriyle paylaşır. İşlemci, hafıza, işletim sistemi ve ağ aygıtları gibi tüm donanımı kapsayan sanal makineler; tüm standart x86 işletim sistemleri, uygulamaları ve aygıt sürücüleriyle tam uyumlu olarak çalışır. Tek bir bilgisayarda birden fazla işletim sistemini ve uygulamayı aynı anda güvenle çalıştırabilir, her birinin ihtiyacı olan kaynaklara ihtiyacı olan zamanda erişebileceğinden emin olabilirsiniz.


Veri Merkezinizi Esnek bir Mimari üzerine Kurun
Tek bir bilgisayarı sanallaştırmak, hikâyenin sadece giriş kısmı. Açık ve gizli bulutların temellerini oluşturmak için kullanılan ve kalitesini kanıtlamış bir sanallaştırma platformu olma özelliği taşıyan VMware Sphere sayesinde birbirine bağlı yüzlerce fiziksel bilgisayar ve depolama aygıtından oluşan devasa bir sanal altyapı inşa edebilirsiniz. Sunucularınızı, depolama alanınızı veya ağ üzerindeki bant genişliğinizi herhangi bir uygulamaya kalıcı olarak atamak zorunda kalmazsınız. Bunun yerine gizli bulutunuzdaki donanım kaynakları, gerektiği zamanda gerektiği yerlere dinamik olarak paylaştırılır. Yüksek öncelikli uygulamalarınız ihtiyaç duyduğu kaynaklara her zaman erişebilir, böylece sırf iş yoğunluğunun yüksek olduğu zamanlar için donanım satın alarak yapacağınız masraftan tasarruf edersiniz. Elinizdeki gizli bulutu açık bir buluta bağlayarak bir hibrid bulut elde edebilir, şirketinizi daha esnek, erişilebilir ve artan bilgi miktarına adapte olabilir bir hâle getirebilirsiniz.


Kaynaklarınızı En Düşük Sahip Olma Maliyetiyle Yönetin!
Önemli olan tek şey sanallaştırma değil. Makineleri çalıştırmak için çeşitli yönetim araçlarına ihtiyaç duyarsınız, öte yandan şirketinizin destek aldığı çok sayıda uygulama ve altyapı hizmetlerini çalıştırabiliyor olmanız gerekir. VMware sayesinde hizmet erişilebilirliğinizi artırabilir, öte yandan hata eğiliminin yüksek olduğu manuel görevleri azaltabilir hatta ortadan kaldırabilirsiniz. VMware sanallaştırma ile IT operasyonları daha verimli ve etkili sonuçlar ortaya koyar. Çalışanlarınız iki veya üç katı sayıda sunucuyu idare edebilir; böylece merkezi kontrolü korurken müşterilerinizin talep ettikleri hizmetlere erişimini sağlayabilirsiniz. Masaüstünüzden veri merkezinize kadar tüm alanlarda erişilebilirlik, güvenlik ve performans odaklı hizmetler sunabilirsiniz.

Neden Sanallaştırma?
Sanallaştırma şirketiniz için neden gerekli?


IT altyapınızı sanallaştırarak hem IT masraflarınızı düşürebilir, hem de mevcut varlıklarınızın verimliliğini, kullanışlılığını ve esnekliğini artırabilirsiniz. Dünya çapında her büyüklükte firma, VMware sanallaştırmadan faydalanmaktadır. Fortune 100 listesinin tamamı dâhil olmak üzere binlerce kuruluş, VMware sanallaştırma çözümlerini kullanmaktadır. IT altyapınızın %100'ünü sanallaştırmanın kuruluşunuza sağlayacağı faydalara bir göz atın.


Sanallaştırma Yazılımı Kullanmak için En Önemli 5 Neden

  1. Mevcut kaynaklarınızı daha etkili kullanın: Yaygın altyapı kaynaklarını bir havuzda toplayın ve meşhur "tek uygulama tek sunucu" efsanesini sunucu güçlendirme sayesinde bir kenara atın.
  2. Fiziksel altyapınızı azaltarak ve sunucu başına düşen admin sayınızı geliştirerek veri merkezi masraflarınızı düşürün: Sunucu sayısı ve sunuculara bağlı IT donanımı ne kadar az olursa, taşınmazlarınızın miktarı ile güç ve soğutma gereksinimleride o kadar azalır. Yönetim araçlarınızı iyileştirerek sunucu başına düşen admin sayınızı, dolayısıyla personel ihtiyacınızı azaltabilirsiniz.
  3. İşinizin sürekliliğini artırmak için donanımınızın ve uygulamalarınızın erişilebilirliğini yükseltin. Hizmetinizde en ufak bir kesinti olmadan sanal ortamları tümüyle yedekleyin ve taşıyın. Bakım nedeniyle hizmet veremediğiniz günleri unutun, hesapta olmayan arızalardan anında kurtulun.
  4. İşletme verimliliği kazanın: Dinamik kaynak yönetimi ve daha hızlı sunucu tedarik hazırlığının yanı sıra gelişmiş masaüstü ve uygulama dağıtımı sayesinde pazardaki değişimlere daha hızlı yanıt verin.
  5. Masaüstü yönetimi ve güvenilirliğini artırın: Kullanıcıların yerel veya uzak bağlantıyla, ağ bağlantısının varlığı etkili olmaksızın, herhangi bir standart masaüstü, laptop veya tablet PC vasıtasıyla erişebileceği güvenli masaüstü ortamlarını dağıtın, yönetin ve denetleyin.


Kampanyalarımız için tıklayın.