NetApp » Tekilleştirme (Deduplication) ve Sıkıştırma

NetApp » Tekilleştirme (Deduplication) ve Sıkıştırma

NetApp tekrarlanan veri engelleme ve veri sıkıştırma teknolojileri, temel işletme mimarimiz olan Data ONTAP®'in olmazsa olmaz bileşenlerindendir. Bu yenilikçi veri boyutu düşürme özellikleri; birincil veriler, yedeklenen veriler ve arşivlenen veriler dâhil olmak üzere birçok uygulama ve depolama dizisi üzerinde, geniş bir çapta kullanılabilir.


NetApp tekrarlanan veri engelleme; sizlere gittikçe artan depolama taleplerine yanıt verme yarışında ciddi bir avantaj sağlamak adına granüler yapının, performansın ve esnekliğin faydalarından yararlanmanıza olanak sağlar.


NetApp veri sıkıştırma, NetApp FAS ve V-Series depolama sistemlerine yazıldığı anda verileri sıkıştıran yeni bir özelliktir. Tıpkı tekrarlanan veri engelleme gibi SAN ve NAS ortamlarında çalışan NetApp veri sıkıştırma, her türlü uygulama ve depolama dizisinde çalışabilir.


Tekrarlanan veri engelleme ve veri sıkıştırma, sürekli artan veri miktarıyla olan mücadelenizde iki yakın dostunuz. Ortalama bir UNIX® veya Windows® disk biriminde binlerce, hatta milyonlarca tekrarlanan ya da sıkıştırılabilir veri nesnesi mevcuttur. Yaratılan, dağıtılan, yedeklenen ve arşivlenen verilerin kapladığı alan tüm depolama dizilerinde kontrolsüz bir biçimde artar. Dolayısıyla veri depolama kaynakları verimsiz kullanılmış olur. Bu veri azaltma özellikleriyle anında yakalanacak avantaj, depolama ömrünün sonuna kadar sürdürülebilir.


Temel Faydaları:

  • Sistem kaynaklarını olabildiğince az harcayın - birincil, yedeklenmiş ve arşivlenmiş verilerin tekrarlanmasını engelleyerek veri merkezi işlevlerine olabildiğince az yük bindirin.
  • Tekrarlanan veri engelleme operasyonlarını sistemin yoğun olmadığı zamanlara ayarlayarak hem kritik performans yakalayın, hem de kapasite ihtiyaçlarınızı ciddi anlamda düşürün.
  • Sade ve komut tabanlı tekrarlanan veri engelleme özelliğimizi dakikalar içerisinde kurun. Tekrarlanan veri engelleme özelliği, etkinleştirme ve zamanlama dışında hiçbir ek işlem gerektirmez.
  • Araçlarımız sayesinde istediğiniz veri setlerini seçerek değerlendirin, hangi alanların en çok getiri sağlayacağını öğrenin.
  • Tekrarlanan veri engelleme işleminde kuşkuya yer bırakmamak adına, herhangi bir tekrarlanan veriyi silmeden önce bayt düzeyinde doğrulama gerçekleştirin.

 
Daha fazla bilgi için tıklayınız


"Ürün linklerine Çözüm ve Hizmetler Başlığından Ulaşabilirsiniz"Kampanyalarımız için tıklayın.