DELL » PowerEdge M710HD Blade Sunucu

DELL » PowerEdge M710HD Blade Sunucuİki soketli, yarım yükseklikte, yoğun belleğe sahip, kurumsal sınıf sunucu

Kurumsal veritabanı ve sanallaştırma dağıtımları için tasarlanan PowerEdge M710HD, çalışır durumda değiştirilebilir SAS ve SSD sabit sürücülerle yarım yükseklikte, iki soketli bir blade sunucuda olağanüstü bir I/O işlem hacmi, en üst düzeyde bellek yoğunluğu ve sağlam bir işlemci gücü barındırır. 
  • Tam yükseklikteki bir PowerEdge M710'un (18 DIMM) tüm bellek yoğunluğu , yarım yükseklikte ultra yoğun bir blade sunucuda bir araya getirilmiştir.
  • Kapsamlı bir güvenilirlik ve kurumsal sınıf yedekli çalışma için, çalışır durumda değiştirilebilir, hata toleransı yüksek HDD'ler ve isteğe bağlı hataya dayanıklı yedekli yerleşik sanal makine denetleyicileri.
  • Esnek, güçlü işlem hacmi seçenekleriyle, ağ veya bant genişliği gereksinimleri zaman içinde artan müşterilere yönelik çözümler.


Daha Etkin, Daha Verimli Çalıştırın ve Değerli Zamanınızdan Tasarruf Edin
PowerEdge M710HD blade sunucu, iş uygulamalarını verimli bir şekilde çalıştırmanıza, veri merkezinizin daha az yer kaplamasını sağlamanıza, veri yönetimini kolaylaştırmanıza ve sistem bakım süresini kısaltmanıza yardımcı olur.

Veri Merkezinizi Esnetin
Olağanüstü I/O işlem hacmi, güçlü çekirdek işlemcisi ve ultra yüksek yoğunluklu belleğiyle PowerEdge M710HD blade sunucu en zorlu veri merkezi iş yüklerinizi üstlenebilir.

  • Esnek dağıtım sağlayan iSCSI, Ethernet, Fiber Kanal ve InfiniBand seçenekleri (10GbE, QDR IB, 8 Gb FC ve daha fazlası)
  • Modüler Ağ Dişi Kartı (NDC) ile geleceğe yönelik tümleşik ağ bağlantısı seçenekleri
  • Sağlam işlemci gücü için 12 adede kadar Intel® Xeon® 5600 serisi çekirdek
  • Maksimum RAM yoğunluğu için verimli DDR3 bellek ölçeklendirmesi sağlayan 18 DIMM yuvası

İki soketteki genişletilmiş adreslenebilir belleğiyle, yarım yükseklikteki blade sunucu mevcut sanal makine denetleyicisi lisansınızla daha fazla sanal makineden yararlanmanıza olanak sağlar ve böylelikle tasarruf elde etmenize ve mevcut kaynakları kullanarak sanallaştırılmış dağıtımlarınızı artırmanıza yardımcı olur.

Tasasız Bir Veri Merkezine En Yakın Şey
PowerEdge M710HD blade sunucu içinizin rahat etmesi ve işletme maliyetlerinizi düşürmeniz için tasarlanmıştır.


Kurumsal Sınıf Yüksek Kullanılabilirlik: İsteğe bağlı hataya dayanıklı yerleşik sanal makine denetleyicileri ve donanım RAID denetleyicisi aracılığıyla HDD hata toleransı, kuruluşlarınızı veri kaybına ve bozulmasına karşı koruyan bir yedekli çalışma sunar.


Verimlilik: Optimum hava akımı tasarımı yüksek verimliliğe sahip fanlar ve güç kaynaklarıyla birleşerek Dell M1000e blade muhafazasının PowerEdge M710HD sunucularda etkili bir güç ve soğutma sağlarken bir bütün olarak güç kullanımını da düşürür. Bu sayede, tasarruf ettiğiniz kilovat saatleri veri merkezinizin başka bir bölümünde kullanabilirsiniz.


Basitleştirilmiş Sistem Yönetimi
PowerEdge M710HD'nin yerleşik sistem yönetim özellikleri ve Kasa Yönetim Denetleyicisiyle (CMC) BT'nizin bakımına daha az zaman harcayıp işlerinize daha fazla zaman ayırın.

Otomatik bulma
CMC, birden çoğa ilişkisi aracılığıyla yeni donanım yapılandırmasını otomatik hale getirir ve LAN/SAN kaynaklarının ön provizyonuna olanak tanır.

Birden çoğa dağıtım ve güncelleme
CMC ve Sanal Ortam Dosya Paylaşımı, müşterilerin aracı veya ek yazılıma gerek duymadan ya da Önyükleme Öncesi Yürütme Ortamı (PXE) kullanmadan işletim sistemi imajlarını hızla ve basit bir yolla dağıtmasına ve bir veya birden çok blade sunucuda güncellemesine olanak tanır.

Proaktif yönetim
CMC basit, kullanımı kolay bir arabirim aracılığıyla sistem durumuna, sorunlarına ve uyarılarına hemen erişim sağladığı gibi, sorunların hızla çözülmesi için başlıca işlevlere de tek tıklamayla erişim sağlar.

Daha fazla bilgi için tıklayınız"Ürün linklerine Çözüm ve Hizmetler Başlığından Ulaşabilirsiniz"Kampanyalarımız için tıklayın.