DELL » PowerEdge M610X Blade Sunucu

DELL » PowerEdge M610X Blade SunucuBlade içinde sonunda maksimum Gen2 PCIe genişletmesi gerçekleştirildi.

PowerEdge M610x tam yükseklikte iki soketli blade sunucu, en çok iki adet standart tam uzunlukta/tam yükseklikte PCIe kartını destekleyebilen x16 PCIe Gen2 genişletme yuvasının bulunduğu bir genişletme modülüyle M610 blade'in özelliklerini iki katına çıkarıyor
  • PowerEdge M610x , tüm PCIe kart tabanlı çözümlerinizi barındıracak güvenilir bir blade sunucu sağlar.
  • PCIe genişletme özellikleri Dell M serisine yeni bir esneklik ve performans boyutu getirir.
  • Tamamlayıcı güç ve modüler soğutma , en çok iki adet 250 Vat kartı veya bir adet 300 Vat kartı destekler.Daha Etkin, Daha Verimli Çalıştırın ve Değerli Zamanınızdan Tasarruf Edin
Zengin özelliklere sahip Kasa Yönetim Denetleyicisi ve esnek PCIe seçenekleriyle, iş uygulamalarını verimli kaynaklarla çalıştırabilir, veri merkezinizi birleştirebilir, veri yönetimini kolaylaştırabilir ve sistem bakım sürelerini kısaltabilirsiniz.

Eşsiz PowerEdge esnekliği
PCIe genişletme modülüyle PowerEdge M610x, çok geniş bir yelpazedeki PCIe tabanlı ürünleri blade dağıtımlarıyla yaratıcı bir şekilde birleştirmenize olanak tanır. Ayrıca en zengin özelliklere sahip genişletme kartı tabanlı çözümlerin verimli bir yolla dağıtımı için yeterli güç ve soğutmayı sağlar. 
  • PCIe genişletme modülü iki adet tüm yükseklikte x16 PCIe Gen2 yuvası ve iki adet standart blade IO ara kartı içerir.
  • Tamamlayıcı güç konnektörleri bir adet 300 W çift yuvalı kart veya iki adet 250 W tek yuvalı kart için maksimum vat miktarını sağlar.
  • PCIe yuvaları H serisi harici RAID denetleyicilerinden genel amaçlı grafik bilgi işlem işlemci birimlerine (GPGPU) kadar her şeyi destekler.Artık, NVIDIA® Tesla™ GPGPU kartıyla donatılmış tek bir M610x, zorlu, kayan nokta açısından yoğun iş yükleri için 400 Gigaflop'un üzerinde çift duyarlıklı hesaplamaları gerçekleştirebilir. Ana sistemle Tesla işlemcileri arasındaki iletişim x16 Gen2 PCIe bant genişliğiyle maksimum düzeye çıkarılırken, verimli Dell M1000e kasa da çözümün maksimum 247 W TDP'si için güç ve soğutma sağlar.


Ödünsüz Performans
PowerEdge M610x, sanallaştırma ve veritabanı uygulamaları için enerji açısından verimli, optimum tam yükseklikte iki soketli bir sunucudur. Ek yönetim özellikleri sunucunun kullanımını, yönetimini ve dağıtımını kolaylaştırır.
  • ideal PCIe ana bilgisayar sunucusunda iki adet 6 cm (2,5") SAS veya SSD çalışır durumda değiştirilebilir sabit sürücünün güvenilirliği ve çift bağlantı noktalı yerleşik gigabit NIC'in ve fazladan iki ağ ek kartının IO işlem hacmi.
  • Intel® Xeon® 5600 serisi işlemciler ve bunlara ek olarak 192 GB'a varan DDR3 bellek çok çeşitli yoğun ortam iş yükleri için düşük güç tüketimiyle yüksek performans sunar.
  • Gücü verimli bir yolla sağlanan ve modüler olarak soğutulan PCIe genişletme modülü maksimum 8 GB/sn uygulama işlem hacmi sağlar.
  • PCIe genişletme modülünün de eklenmesiyle, PowerEdge M610x blade sunucu maksimum esneklik, performans ve güvenilirliğe gerek duyan kuruluşlar için ideal bir çözümdür.


Basitleştirilmiş Sistem Yönetimi
PowerEdge M610x'teki Kasa Yönetim Denetleyicisi (CMC) ve yerleşik sistem yönetim özellikleriyle, BT'nizin bakımına daha az zaman harcayıp işlerinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz.
• Otomatik bulma: CMC, birden çoğa ilişkisi aracılığıyla yeni donanım yapılandırmasını otomatik hale getirir ve LAN/SAN kaynaklarının ön provizyonuna olanak tanır.
• Birden çoğa dağıtım ve güncelleme: CMC ve Sanal Ortam Dosya Paylaşımı, müşterilerin aracı veya ek yazılıma gerek duymadan ya da Önyükleme Öncesi Yürütme Ortamı (PXE) kullanmadan işletim sistemi imajlarını hızla ve basit bir yolla dağıtmasına ve bir veya birden çok blade sunucuda güncellemesine olanak tanır.
• Proaktif Yönetim: CMC basit, kullanımı kolay bir arabirim aracılığıyla sistem durumuna, sorunlarına ve uyarılarına hemen erişim sağladığı gibi, sorunların hızla çözülmesi için başlıca işlevlere de tek tıklamayla erişim sağlar.


Daha fazla bilgi için tıklayınız"Ürün linklerine Çözüm ve Hizmetler Başlığından Ulaşabilirsiniz"

Kampanyalarımız için tıklayın.