DELL » PowerEdge M610 Blade Sunucu

DELL » PowerEdge M610 Blade SunucuIntel® Xeon® işlemci 5500 ve 5600 serisi mimari özelliğine sahip yeni nesil yarım yükseklikte blade sunucu
  • Gelişmiş bellek kapasitesi
  • Mükemmel sanallaştırma ve veritabanı performansı
  • Daha yüksek enerji verimliliği sağlayan tasarım

 
Güç Verimliliği İçin Tasarlandı
M610, Dell™ PowerEdge™ M1000e blade muhafazası ile kullanıldığında vat başına olağan üstü performans sunar. M1000e muhafazası, ultra verimli güç kaynakları, gücü verimli kullanan dinamik fanlar ve daha düşük bir güç sınıfında olağanüstü performans sağlamak üzere kasayı etkin bir şekilde soğutabilen, optimize edilmiş hava akışı tasarımı gibi termal tasarım verimliliklerinden faydalanır.

Intel® Xeon® İşlemci 5500 Serisi, bir yandan Intel® Turbo Boost Teknolojisiyle iş kullanımının en fazla gerektirdiği performans artışını sağlarken, diğer yandan yazılımlarınıza gerçek zamanlı kullanımı getirecek tasarımıyla birden çok görevin aynı anda yapılmasını sağlar. Intel® Akıllı Güç Teknolojisi kullanılarak ihtiyacın az olduğu zamanlarda sunucunuzun proaktif bir biçimde daha düşük güç durumlarına geçmesi sağlandığından işletme maliyetlerinin düşürülmesine katkıda bulunulur.

Söz konusu dinamik güç yönetim teknolojisi, verimli enerji yönetimi sağlamak için üst/alt güç eşikleri belirlemenizi sağlar.

I/O Yoğunluğunun Fazla Olduğu Uygulamalar İçin Artırılmış Bellek Kapasitesi
M610, sanallaştırma ve veritabanı performansı açısından kritik bir bileşen olan önceki nesil M600'den %50 daha fazla bellek kapasitesi ile tasarlanmıştır.

Yeni DDR3 bellek, önceki FBD ya da DDR2 RAM teknolojilerinden daha yüksek bant genişliği ve daha düşük güç tüketimi sunar. Sayısı artırılan bellek yuvaları, bilgisayar kullanımı ihtiyaçlarınızı karşılamak ve tasarruflarınızı artırmak için daha küçük, daha ucuz DIMM'ler kullanmanıza olanak sağlar. 

Sanallaştırma Performansı
Dell PowerEdge M610 birinci sınıf üreticilere ait yerleşik sanal makine denetleyicileri ile bir SD kart ya da dahili USB aracılığıyla sanallaştırma dağıtımının hızla yapılmasını sağlar.

Intel® VT FlexMigration, Intel® Xeon işlemci tabanlı sunucuların birden fazla neslini tümleştirerek esneklik ve
yatırım koruması® sağlar. M610’un gelişmiş bellek kapasitesi sanallaştırma performansına yardımcı olurken, düşük maliyetli bellek yapılandırmaları ise maliyeti dengelemeye yardımcı olur

Basitleştirilmiş Sistem Yönetimi
Gelecek nesil Dell OpenManage™ , etkili denetim için mevcut sistemlerle tümleşmek üzere tasarlanan, standartlara dayalı komutlar ve işlem verimliliği sunar.

Yaşam Döngüsü Denetleyicisi sunucuyla tümleşik gelişmiş sistem yönetimi motorudur. Yaşam Döngüsü Denetleyicisi işletim sistemi öncesi ortamda Birleştirilmiş Sunucu Yapılandırıcısı (USC) adı verilen kullanımı kolay bir arabirim üzerinden sistem depolama, sistem güncelleme, donanım yapılandırma ve tanılama gibi tüm provizyon işlevlerinin yürütülmesine yönelik yönetici görevlerini basitleştirir. Bu işlev çok sayıda, farklı CD/DVD ortamlı bulundurma ve kullanma gereksinimini ortadan kaldırır.

Symantec'e ait Altiris tarafından desteklenen yeni Dell Yönetim Konsolu, tüm altyapı için tek bir görünüm ve ortak bir veri kaynağı sağlar. Dell Yönetim Konsolu, varlık ve güvenlik yönetimi gibi daha gelişmiş işlevler için temel donanım yönetiminin yerine getirilmesini sağlayan kolayca genişletilebilir, modüler bir temel olan Symantec™ Management Platform (eski Altiris® Notification Server) üzerine inşa edilmiştir. Dell Yönetim Konsolu, elle yapılan işlemleri azaltır ya da ortadan kaldırır, böylece sistemleri sürekli çalışır durumda tutmak için daha az zaman ve para harcanırken, stratejik teknoloji kullanımlarına daha fazla zaman ayrılabilir.


Daha fazla bilgi için tıklayınız


"Ürün linklerine Çözüm ve Hizmetler Başlığından Ulaşabilirsiniz"

Kampanyalarımız için tıklayın.