NetApp » NetApp SnapMirror

NetApp » NetApp SnapMirrorKolay ve hızlı replikasyon: SnapMirror

SnapMirror: Snapshot kopyaları kullanarak verimli veri yinelemesi sağlayan veri depolama ve felaket kurtarma çözümüdür.


Veri çoğalması hayatın bir gerçeğidir. Veri yayılmasını engellemek neredeyse imkansıza yakındır. Fakat tedarik verimsizliği düzeltilerek, test ve geliştirme, veri yedeği, veri yinelemesi için depo ayrılmasını yöneterek ve bu sayede veri artıklıklarını engellemek günümüz verimli depolama araçlarını kavrayan sistem yöneticileri ile pek tabi mümkündür. NetApp, alan-etkin depolama sağlayan ve daha az depo satın alımıyla sonuçlanan birçok ürün ve özellik temin etmektedir. 


VERİMLİ VERİ YİNELEMESİ
Dünya çapındaki firmaların doğal veya insan kaynaklı olağan üstü durumlar, operatör hataları, teknoloji ve uygulama hataları gibi durumlarda verilerini koruması ve hızlıca kurtarmaları gerekmektedir. Aynı zamanda bu firmalar, veriyi uzaktan konumlara ve/veya uzaktan konumlardan dağıtabilmek için alan-etkin metotlara ihtiyaç duyarlar.


Etkin bir veri koruma ve dağıtım stratejisi olmadan işlemler sekteye uğrayabilir, bu da milyonlarca dolarlık gelir kaybına neden olabilir.


Son derece güçlü ve bununla birlikte kullanımı ve yönetilmesi kolay NetApp SnapMirror®, olağan üstü durum kurtarma ve veri dağıtımı çözümlerini günümüzün dünya çapındaki firmalarına ulaştırır. SnapMirror yazılımı, LAN ya da WAN üzerinden yüksek hızlarda veri yineleyerek, önemli görevleri yürüten uygulamalar için mümkün olan en yüksek veri kullanılabilirliğini ve kritik görev uygulamaları için en hızlı kurtarmayı sağlar.


SnapMirror yazılımı veriyi bir ya da daha çok NetApp depolama sistemine yansıtır ve olağan üstü durumlarda kurtarabilmek için yansıtılmış veriyi devamlı güncelleştirerek kullanılabilir tutar.


SnapMirror yazılımının çekirdeğinde onun depolama-etkin tasarımı bulunmaktadır. İlk önce SnapMirror kaynağı ve SnapMirror varış noktası sistemleri arasında bir temel yansıtma yapılır. Sonra, kullanıcı tanımlı zaman aralıklarında, Snapshot kopyaları sistemin kaynağından alınır ve sadece yeni ve değişmiş bloklar aşamalı olarak ağ üzerinden varış noktası sistemine gönderilir. Veri varış noktasında alındığında, değişmiş bloklar var olan veri bloklarıyla birleştirilerek kaynak sistemin tam bir ayna kopyası elde edilmiş olur.


SnapMirror, sadece en son Snapshot kopyasından beri değişmiş veriyi yineleyerek ağ bant genişliği ihtiyaçlarını önemli ölçüde azaltır. Bu yazının devamında anlatılan veri ikizleme engelleme, kaynak sistemde, hedef sistemde ve bu iki sistem arasındaki veri transferi sırasında alan kullanımının daha da fazla azaltılmasına imkan sağlar.


Sonuç olarak veri yineleme ve olağanüstü durumdan kurtarma için daha az alt yapı maliyeti sağlanmış olur.


SnapMirror gibi, ek tasarruflar için veri ikizlemesini engelleme (deduplication) SnapVault ile birleştirilebilir. Diskten diske yedeklemeler için fiziksel depo gereksiniminde çarpıcı bir düşüş sağlanmış olur. Diskteki dosyaların hızlı ve kolay onarımını sağlayan ve her takip eden yedekleme çok az bir disk alanı gerektireceği için yedeklerin diskte daha uzun süre muhafaza edilme seçeneğini sunan yararlar içerir.


SnapMirror
Kolay ve hızlı Replikasyon
Veri Depolama (Storage)
Felaket Kurtarma (Disaster Recovery)


Özelliği:

  • Denetleme birimleri arasında ekstra donanım ve yazılıma ihtiyaç duymadan minimum bant genişlikleriyle verilerin aktarılmasını sağlar.

İşlevi:
  • Replikasyon
Faydaları:
  • Felaket kurtarmada en kolay, en hızlı ve en ekonomik çözümü sağlar.
  • Felaket sisteminde farklı disklerle düşük model kullanabilme olanağı

Avantajları: 
  • Kolay
  • Hızlı
  • Ekonomik
  • Depolama protokolü bağımsız olarak tüm veri alanlarının aktarımını yapabilir 
 
 "Ürün linklerine Çözüm ve Hizmetler Başlığından Ulaşabilirsiniz"

Kampanyalarımız için tıklayın.