NetApp » NetApp Oracle için NetApp SnapManager

NetApp » NetApp Oracle için NetApp SnapManagerHızlı, alanı etkili kullanan ve disk tabanlı yedekleme; hızlı geri yükleme, kurtarma ve esnek kopyalamanın keyfine varın.


Temel Avantajları


Verimliliği artırır
9i, 10g ve 11g Oracle veritabanlarıyla tam entegrasyon; Oracle veri yönetimini tamamen otomatik hale getirerek işletmenizi daha verimli bir hale getirir. 


Maliyetleri düşürür

Alanı etkili kullanan yedekleme seçeneklerimiz sayesinde maksimum performans sağlayarak maliyetleri düşürebilirsiniz.


Daha fazla veri korur
SnapManager performansınızı etkilemeden verilerinizi daha iyi korumak için yedekleme sıklığınızı artırmanızı sağlar.


Veri kurtarma işlemlerini hızlandırır
Boyutu ne olursa olsun, çökmüş bir veritabanını sadece birkaç dakika içinde tam üretim haline geri getirebilirsiniz.


Geliştirme ve test etme işlemlerini hızlandırın
Kalite Güvence, geliştirme ve test etme için saniyeler içinde tam veritabanı kopyaları oluşturabilirsiniz.


HEDEF


Erişilebilirliği ve veri korumayı artırmak
Günümüzün veri odaklı şirketlerinde iş için büyük önem taşıyan Oracle Veritabanları karar verme, e-ticaret ve diğer iş süreçlerini kolaylaştırmak üzere günün her saati çalışır durumda olmalıdır. Veri miktarı ve veritabanı gereksinimlerindeki hızlı artışlar erişilebilirliği ve değerli veri varlıklarınızın korunmasını giderek daha zor hale getirmektedir. Bunu sağlayabilmek için yöneticilerinizin maksimum verimi sağlamalarına yardımcı olacak araçlara ihtiyacı vardır. Biz NetApp olarak yöneticilerinizin aşağıdakilere ihtiyacı olduğunun bilincindeyiz: 
 • Minimum etkiyle yapılan düzenli yedeklemeler
 • Hızlı geri yüklemeler
 • Test etme ve geliştirme işlemleri için diğer işlemleri aksatmayan kopyalama
 • Sadece birkaç dakika içinde veritabanının tam olarak kurtarılması 


ÇÖZÜM


Oracle Veritabanı için NetApp SnapManager’la kritik veritabanı yönetimi görevlerini otomatik hale getirme


NetApp SnapManager Oracle Veritabanına kusursuz bir şekilde entegre olur ve Oracle veri yönetiminin yenilikçi NetApp teknolojilerinin sağladığı bütün avantajlardan yararlanmasını sağlar. SnapManager yedekleme, geri yükleme, veritabanı kurtarma ve kopyalama gibi kritik görevleri otomatik hale getirdiği için IT personeliniz değer katkılı görevlere daha fazla odaklanma konusunda özgür olacaktır. SnapManager ayrıntıları bildiği ve bunlara gereken özeni gösterdiği için yöneticilerinizin artık rutin veri yönetimi görevlerini yerine getirirken temel veri düzenini göz önünde bulundurmasına gerek kalmamıştır. SnapManager; Direct NFS (DNFS), Oracle Recovery Manager (RMAN), Real Application Clusters (RAC) ve Automatic Storage Management (ASM) gibi Oracle teknolojilerini yükselten ortamları destekler.


YEDEKLEME SÜRESİNİ KISALTIR


SnapManager for Oracle ile hızlı, güvenilir ve disk tabanlı yedeklemeler ve geri yüklemeler yapabilirsiniz. SnapManager; NetApp Snapshot™ teknolojisinin sunduğu imkânlardan faydalanarak size oldukça hızlı ve fazla alan kaplamayan yedeklemeler sağlar. Bu yedeklemeler SnapVault® veya SnapMirror® kullanılarak ucuz ikincil depolama alanlarına kopyalanabilir.
SnapManager yedeklenecek veri grubunu otomatik olarak belirler ve tutarlılığı sağlamak üzere bir Snapshot kopyası oluşturulurken veritabanını dinamik yedekleme moduna getirir. Bütün yedeklemelerin anında tutarlılığını denetleyebilir veya denetleme işlemini ertelemeyi seçebilirsiniz. Yedeklemeler hızlı ve diğer işlemleri aksatmadan yapıldığı için bu yedeklemeleri gün içinde düzenli aralıklarla yaparak daha yüksek seviyelerde veri koruması ve geri yüklemelerin devam eden işlemleri en az seviyede aksatarak hızlı bir şekilde yapılmasını sağlar.


VERİ KURTARMAYI HIZLANDIRIN


Her veritabanı yöneticisinin en büyük korkusu; bütün veritabanının kurtarılmasını gerektirecek bir çökme yaşanmasıdır. SnapManager for Oracle kurtarma işlemini sancılı ve belirsiz bir işlem olmaktan çıkarmaktadır. Bir geri yükleme yapılması gerektiğinde yöneticileriniz, tam bir veritabanından tablo alanları veya veri dosyalarından oluşan bir alt kümeye kadar ortalama öğe boyutu seviyesini kolaylıkla belirleyebilir. Yedeklemelerinizi Oracle RMAN ile kaydettiğinizde daha ince taneli yapıdaki verileri bile kurtarabilirsiniz.
NetApp SnapRestore®’u kullanarak başka veri hareket ettirmeye gerek kalmadan sadece birkaç saniye içinde çökmüş bir veritabanını kaydedilmiş bir Snapshot kopyasına dönüştürebilirsiniz.
Veritabanınız kaydedilmiş bir Snapshot kopyası halinde geri yüklendikten sonra size sadece veritabanını güncellemek için araya giren işlem günlüklerini yeniden güncellemek kalacaktır. Yedeklemeler SnapManager’la sık sık oluşturulduğu için bu; günlükleri asgari düzeyde yeniden güncellemenizi sağlayabilir. İşlem günlükleri güncellendikten sonra veritabanı tekrar üretime dönecektir. Bütün kurtarma işlemi, veritabanınızın boyutu ne olursa olsun, saatler hatta günler süren kurtarma işlemleri sadece birkaç dakika içinde yapılabilmektedir.


GELİŞTİRME VE TEST ETME AŞAMASINI HIZLANDIRIN


Veritabanı yöneticinizin karşılaşabileceği en can sıkıcı görevlerden biri de geliştirme ve test etme aşamaları için veritabanı kopyaları oluşturmaktır. Bu kopyaları oluşturabilmek için yöneticinizin veritabanı kopyasının zahmetli bir işlemden sonra tutarlı bir kopyasını oluşturmadan önce-ki bu vakit alan ve üretimi etkileyen bir işlemdir- bu kopyayı yerleştirebileceği yeterli boş alana ihtiyacı vardır. Bu sorunları SnapManager for Oracle’ın hızlı ve fazla depolama alanı kaplamayan kopyalama süreciyle aşabilirsiniz. SnapManager; Oracle DBA’ların elle kopya oluşturma zahmetini ortadan kaldıran yönetim yazılımıdır. NetApp Data ONTAP® 7G’nin FlexClone® imkanını kullanarak SnapManager’la oluşturduğunuz kopyalar; sadece siz kopyalarda değişiklik yaptığınız zaman ekstra disk alanı kaplar. Bu olağanüstü alan tasarrufu sayesinde minimum ek
depolama alanı kullanarak ihtiyacınız olduğu anda hızlı bir şekilde kopyalar oluşturabilirsiniz. 


ÇÖZÜM BİLEŞENLERİ


Sunucu gereksinimleri
 • Oracle Databases 9i, 10g, and 11g
 • NetApp SnapDrive® for UNIX® V3.0, NetApp SnapDrive for Windows® V4.2.1 veya sonraki sürümler
 • NFS, iSCSI, veya FCP
 • Solaris™, RedHat Linux®, SUSE Linux, IBM AIX, HP-UX veya Windows 

NetApp depolama sistemi gereksinimleri 
 • NetApp SnapRestore
 • NetApp Data ONTAP 7G
 • NetApp FlexClone 

 
"NFS dosya tabanlı sistemler için yaptığını, SnapManager for Oracle da blok tabanlı ortamlar için yapıyor—bir Oracle on SAN ortamını otomatik ve basit bir hale getiriyor."


Hanan Hit
Veritabanı Baş Mimarı, Mercury Interactive


Kampanyalarımız için tıklayın.