NetApp » NetApp Microsoft Office SharePoint Server için NetApp Depolama ve Veri Yönetimi Çözümleri

NetApp » NetApp Microsoft Office SharePoint Server için NetApp Depolama ve Veri Yönetimi ÇözümleriMicrosoft Office SharePoint Server için NetApp Depolama ve Veri Yönetimi Çözümleri


Temel AvantajlarıErişilebilirliği Artırın
Yedeklemeler veya kurtarma işlemi sırasında herhangi bir performans düşüşü olmaksızın şirketinizdeki işbirliği portalları ve belge havuzları içerisindeki verileri koruyun.


Yönetilebilirliği İyileştirin
Microsoft® SharePoint®’inizi yönetin.
Sunduğumuz SharePoint Server veri düzenlemesine imkan sağlar. Otomatik arama, kullanımı kolay veri yedekleme ve kurtarma işlemleri ile Microsoft® SharePoint® Server gruplarınızı daha etkin biçimde yönetin.


Büyümeye Hızlı Cevap Verin
Hem fiziksel kapasite hem de depolama ihtiyacı için sunduğumuz bir üst modele geçiş planı ile dinamik olarak kapasite arttırımı sağlayın.


Maliyetleri Düşürün
SharePoint Server verilerinizi NetApp® depolama alanı üzerinde birleştirerek depolama cihazları kullanımını geliştirin, verimliliği artırın ve depolama maliyetlerini önemli ölçüde azaltın.


HEDEF


SharePoint verilerini merkezileştirmek ve daha erişebilir hale getirmek


Günümüz şirketlerinin birçoğu işbirliğini ve verimliliği tüm şirkette artırmak amacıyla işbirliği ve içerik yönetim sistemlerini uygulamaya koymaktadır. Microsoft Office SharePoint Server, piyasadaki önde gelen içerik yönetimi ve işbirliği platformlarından biridir. Bunun sonucunda, SharePoint Server ortamları iş dünyasında hızlı biçimde yayılmaktadır. Bilgi İşlem yöneticileri için, bu gelişme bir dizi zorluk yaratmaktadır: 
 • Depolama varlıklarını etkin biçimde kullanırken ihtiyaç duyulan depolama tedarikine ayak uydurma
 • Şirket içerisinde hızlı biçimde büyümekte olan SharePoint Server gruplarını yönetme
 • Şirket ihtiyaçlarına destek verirken maliyetleri kontrol altında tutma
 • SharePoint Server verilerinin artmakta olan önemi aşağıdakileri gerekli kılmaktadır:
 • İşyeri kullanıcılarının ihtiyaç duydukları her an verilere ulaşabilmeleri için hızlı, güvenilir yedekleme ve kısmi geri yükleme imkanı
 • Şirket için kritik öneme sahip verileri korumak için felaket kurtarma imkanı
 • Yasal şartlara uymak için veri arşivlemesi 


ÇÖZÜM


Microsoft Office SharePoint Server’ı NetApp’ın birleşik depolama mimarisi üzerinden uygulamaya koymak


NetApp’ın kapsamlı depolama ve veri yönetim çözümleri Microsoft Office SharePoint Server tabanlı işbirliği portallarına ve belge havuzlarına yönelik verileri depolar, yönetir, korur ve saklar. Çözümlerimiz erişebilirliği artırmak, depolama maliyetlerini azaltmak, yönetilebilirliği geliştirmek ve verimliliği artırmak için Bilgi İşlem ortamınızı basitleştirmenize katkı sağlamak üzere tasarlanmıştır. Şirketinizdeki kişilerin işlerini daha etkin biçimde yerine getirebilmeleri için her ihtiyaç duyduklarında işbirliği yapmalarını ve bilgi paylaşmalarını sağlayarak işletmenizi daha ileri ve daha hızlı ilerlemesine yardımcı oluyoruz. Bunun sonucu olarak verimliliğiniz artar ve her bireyin işletmenizin genel başarısına daha etkin biçimde katkı sağlaması mümkün olur.
Microsoft Office SharePoint Server için depolama ve veri yönetimi çözümlerimiz aşağıdakileri içerir:
 • Birleştirme
 • Yedekleme ve geri yükleme
 • İş sürekliliği
 • Arşivleme ve uyumluluk 

"Microsoft Office SharePoint Server 2007, bilgi ve işbirliği alanında dünya çapında çoğu kuruluşta hızlı bir biçimde odak noktası haline gelmektedir. NetApp’ın bu son sürümünde sağladığı yenilikler ile SharePoint özelliklerini tamamlayacak bir veri yönetim çözümü sunmasından memnuniyet duymaktayız. NetApp SnapManager yazılımı, Bilgi İşlem yöneticilerinin donanım ve ağ konusunda yapılan yatırımdan daha fazla faydalanmalarını sağlayacak ve dağıtım işlemini daha kolay ve daha esnek hale getirerek, yöneticilerin katma değerli işlere daha fazla zaman ayırmalarına yardımcı olacaktır"


Seth Patton
Microsoft SharePoint Ürünleri ve Teknolojileri Müdürü 


VERİ ERİŞİMİNİ ARTIRIN VE VERİMLİLİĞİ GELİŞTİRİN


SharePoint Server verilerinizi NetApp depolama sistemleri üzerinde birleştirerek veri erişimini ve verimliliği artırabilir ve önemli ölçüde tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca, NetApp Snapshot™ teknolojisi ile veri korumasını da artırabilirsiniz. Snapshot teknolojimiz sistem performansını etkilemeden aynı zamanda depolama alanını efektif kullanarak disk ünitesi üzerinde daha sık yedekleme yapmanızı sağlar. Depolama altyapınızın NetApp ile düzenlenmesi aynı zamanda veri yönetimini sadeleştirmenize yardımcı olur ve Microsoft Office SharePoint Server 2007’ye sorunsuz bir geçiş yapmak için sağlam bir temel sağlar. NetApp Global Services ve geniş iş ortağı ağımız, birleştirme planlamanız ve uygulamanız konusunda size destek sağlamak için uzman yardım sağlayabilir.


SharePoint Server verilerinizi NetApp platformumuz üzerinde birleştirdiğinizde, sadece mevcut depolama kapasitenizden en iyi şekilde yararlanmakla kalmaz, aynı zamanda alt kademedeki SharePoint Server uygulamalarını aksatmadan depolama alanı ilave etme kabiliyetini de elde edersiniz. FlexVol® thin-provisioning teknolojimiz depolama alanı veriminizi en üst düzeye çıkarmanızı sağlarken, modüler mimarimiz depolama sistemi denetim biriminiz üzerinde hızlı, kolay yükseltme işlemleri gerçekleştirmenize izin verir. Ayrıca, şirketiniz bünyesindeki SharePoint Server büyümesinin her aşamasında çekirdek depolama kapasitenizi mevcut ihtiyaçlara göre optimize edebilirsiniz.


YEDEKLEME VE GERİ YÜKLEME İŞLEMLERİNİ HIZLANDIRIN


Yedekleme ve geri yükleme çözümlerimiz Bilgi İşlem personelinizin otomatik, kesintisiz ve neredeyse anında yedekleme işlemleri gerçekleştirmesini mümkün kılar. NetApp ile verileri —dosyalar, klasörler, siteler veya tüm veritabanı dahil olmak üzere—hızlı ve kolay şekilde kurtarabilir ve geri yükleyebilirsiniz. Bunun sonucu olarak, veri korumasını iyileştirebilir ve işbirliği ve içerik yönetim sisteminizin erişilebilirliğini artırabilirsiniz.


İŞ SÜREKLİLİĞİNİ SAĞLAYIN


İş sürekliliği çözümlerimiz, şirketiniz için kritik öneme sahip SharePoint Server verilerinizi korumanıza ve bir felaket durumunda kesinti süresini en aza indirgemenize yardımcı olur. NetApp ile, tam sistem işlevselliğini hızlıca yeniden sağlayabilir ve işletmenizin yüksek performansta çalışmaya devam etmesine yardımcı olabilirsiniz.


ARŞİV VE UYUM GEREKSİNİMLERİNİ KARŞILAYIN


Arşiv ve uyum çözümlerimiz, uygun fiyatlı, disk tabanlı uzun vadeli depolama olduklarını kanıtlayarak depolama maliyetlerini daha da düşürmenize katkı sağlar. Karmaşıklığı azaltmak için çözümlerimiz belli başlı arşivleme uygulamaları ile entegre olurlar. Aynı zamanda SharePoint Server verilerinizin kazara veya kötü niyet sonucu değişme riskini azaltmaya katkıda bulunan şifreleme çözümleri de sunmaktayız.


YATIRIMLARINDAN HIZLI GERİ DÖNÜŞ SAĞLAYIN


SharePoint Server ortamınızı basitleştiren çözümlerimiz ve hizmetlerimiz ile hızlı yatırım getirisi elde eder ve daha düşük bir toplam maliyetten faydalanırsınız. Microsoft Office SharePoint Server 2007 için uyarlanmış NetApp depolama çözümleri ile aşağıdakileri gerçekleştirebilirsiniz: 
 • Gelişmiş depolama alanı kullanımı vasıtasıyla paradan tasarruf edin
 • Şirketinizdeki SharePoint Server gruplarını kolay ve etkin biçimde yönetin
 • Verimliliği artırın
 • SharePoint Server ortamınızın esnekliğini geliştirin
 • Son kullanıcılarınıza aksaklık yaşatmadan ihtiyaç duyduğunuzda büyüyün 

 
HEDEF: Maliyetleri düşürme


NETAPP ÇÖZÜMÜ:
Var olan SharePoint Server işbirliği ortamınızı NetApp üzerinde birleştirdiğinizde depolama maliyetlerini azaltabilir, yönetimi merkezi hale getirebilir ve depolama varlıklarınızı daha etkin biçimde kullanabilirsiniz.


HEDEF: Erişebilirliği geliştirme


NETAPP ÇÖZÜMÜ: NetApp FAS depolama sistemleri ile, depolama alanınızı genişletmenin neden olduğu aksaklıkları en aza indirirsiniz. Yedeklemeler neredeyse anlıktır ve herhangi bir boyuttaki bir veritabanını dakikalar içerisinde kurtarma yeteneğine sahipsiniz.

 
HEDEF: Sorunsuz geçiş


NETAPP ÇÖZÜMÜ: Global Services hizmetlerimizin ve geniş iş ortağı ağımızın yardımıyla yeni depolama çözümünüzün uygulanması sırasında kullanıcıların maruz kaldığı aksaklığı en aza indirgeyebilirsiniz. SharePoint Server uzmanlığımız yeni işbirliği ve içerik yönetimi sistemi altyapınızın planlanması, uygulanması ve aktarımı sırasında size rehberlik eder.


HEDEF: Yönetilebilirliği geliştirme


NETAPP ÇÖZÜMÜ:
Şirketinizdeki SharePoint Server çiftliklerinin durumunu ve büyümesini kolayca izlemek ve veri yönetimini ve korumasını otomatikleştirmek için Microsoft Office SharePoint Server için NetApp SnapManager®‘ın otomatik keşif özelliğini kullanabilirsiniz.


HEDEF: Büyümeye hızlı cevap verme


NETAPP ÇÖZÜMÜ: Şirketinizin büyüyen ihtiyaçlarına ayak uydurmak için her an- performansa veya veri erişebilirliğine etki etmeden- kolayca ek depolama alanı temin edebilirsiniz.


HEDEF: Yedekleme işlemlerini otomatikleştirme


NETAPP ÇÖZÜMÜ: Microsoft Office SharePoint Server için SnapManager yazılımımızı kullandığınızda yedeklemeleri özelleştirilebilir programlara göre otomatik hale getirebilirsiniz. SnapManager, basit, tarayıcı-tabanlı bir arayüz ile bunu kolay hale getirir.


HEDEF: Yedekleme ve kurtarmayı geliştirme


NETAPP ÇÖZÜMÜ: Yedekleme ve kurtarma işlemleriniz Snapshot teknolojilerimiz ile daha etkili ve daha güvenlidir. Sistem performansı üzerinde az veya hiç etkisi olmayan neredeyse anlık yedeklemeler oluşturabilirsiniz ve herhangi bir boyuttaki bir veritabanını saatler yerine dakikalar içerisinde orijinal SharePoint sunucusuna veya, aynı çiftlik içerisindeki başka bir SharePoint Server gibi değişik bir konumda kurtarabilirsiniz


HEDEF: Veri koruma seçeneklerinizin esnekliğini artırma 


NETAPP ÇÖZÜMÜ: Microsoft Office SharePoint Server için SnapManager’ımiz ile kolayca dosya bazlı geri yüklemeler gerçekleştirebilir ve ayrı dosyalar, dosya sürümleri, klasörler, siteler, alt siteler veya tüm veritabanı dahil olmak üzere kurtarmak istediğiniz özel SharePoint Server verilerini seçebilirsiniz.


HEDEF: Düşük maliyetli felaket kurtarma planını uygulamaya koyma


NETAPP ÇÖZÜMÜ:
SnapMirror® ve MetroCluster teknolojilerimiz ile, verileri yerel ve bölgesel felaketlerden düşük maliyetle koruyabilirsiniz. RAID-DP®’miz çift disk arızası yaşadığınızda bile sizi veri kaybına karşı korur.


HEDEF: Yönetmeliklere uyumu elde edin


NETAPP ÇÖZÜMÜ:Verileri SEC-uyumlu bir defa yaz çok defa oku (WORM) birimleri üzerinde arşivlemek için NetApp SnapLock®’u etkinleştirerek saklama politikaları ve yönetmeliklerine uyum sağlayabilirsiniz.


HEDEF: Hassas verileri koruma


NETAPP ÇÖZÜMÜ: Hassas verilerinizi korumaya yardımcı olmak için, SnapManager yazılımımız SharePoint Server verilerinin yanı sıra meta verileri de kurtarır. NetApp, başka eski depolama sistemlerinden farklı biçimde, kurtarılmış belgelerinizin orijinal geçmiş, güvenlik ve erişim ayarlarını tutmalarına olanak tanır.


Kampanyalarımız için tıklayın.