NetApp » NetApp Microsoft Exchange Server için NetApp Single Mailbox Recovery

NetApp » NetApp Microsoft Exchange Server için NetApp Single Mailbox Recovery

Exchange yedeklerinden tekil öğeleri hızla kurtarın


Erişilebilirliği Artırın
Tekil posta kutularını, bireysel klasörleri, bireysel e-postaları veya sayısız mesaj ve eki hızlı, kolay ve güvenli bir biçimde kurtarın.


Zamandan tasarruf ve düşük maliyet elde edin
Snapshot® teknolojimizle çevrimiçi tam yedekleme yaparak uzun süren ve pahalı kalıp düzeyinde yedekleme yöntemlerini bir kenara bırakın.


Sermaye Maliyetini Azaltın
Tekil Microsoft® Exchange öğelerini doğrudan bir ürün Exchange Server'a veya bir Outlook PST dosyasına yükleyerek saklama alanından ayrı bir kurtarma sunucusuna duyduğunuz ihtiyaçtan kurtulun.


Verimliliği Artırın
Bir EDB arşiv dosyası içerisinde yer alan tüm posta kutularında anahtar sözcükler yoluyla arama yaparak öğeleri yerleştirmek için harcadığınız süreyi azaltın.


Sorun


Exchange bilgisi depolarından tekil öğeleri hızlı bir şekilde kurtarın
Adminler, müşterilere verdikleri hizmetin kalitesini artırmak ve hizmet düzeyi anlaşmalarına uymak amacıyla tekil Exchange öğelerini daha basit, daha hızlı, daha güvenli ve daha doğru bir şekilde geri yükleme yöntemlerine ihtiyaç duymaktadır. Değişim yedeklemeleriyle tekil posta kutusu veya tekil mesaj kurtarma işlemleri Exchange adminleri açısından oldukça fazla zamanını almakla birlikte işletmeler için oldukça maliyetli bir yöntem olabilmektedir. Yakın zamana kadar kurtarma stratejileri belli bir sınırı aşmıyordu. Kalıp düzeyinde yedeklemeler, Exchange Bilgisi Depolarından tekil e-posta öğelerinin hızlı bir şekilde kurtarılmasını sağlar; ancak bu yöntem yazılım, teyp, fazladan bellek, saha dışı saklama alanı ve sunucular gibi ek kaynakların satın alınmasını ve uygulanmasını gerektirdiğinden oldukça pahalı olabilmektedir. Alternatifler arasında bir kurtarma sunucusu kurma, bellekten son tam yedeği geri yükleme ve daha sonra tekil bir posta kutusu kurtarma gibi yöntemler bulunmaktadır. Bekleme modunda bir kurtarma sunucusuna sahip olmak kurtarma süresini kısaltabilir; fakat ek maliyet ve idari yüke sebep olur.


Çözüm


Microsoft Exchange için NetApp Tekil Posta Kutusu Kurtarma ve SnapManager'ı uygulayın
NetApp® Tekil Posta Kutusu Kurtarma yazılımıyla daha kaliteli bir hizmet sağlayabilir, altyapı masraflarından tasarruf edebilir ve Exchange adminlerinin verimini artırabilirsiniz.


Exchange için NetApp SnapManager®, Single Mailbox Recovery yazılımımızla beraber Exchange veritabanlarının neredeyse anlık çevrimiçi yedeklemelerini yapmanızı sağlamakla kalmayıp yedeklemelerin tutarlılığından da emin olmanızı, böylece depolama grubu, veritabanı, klasör, tekil posta kutusu veya tekil mesajlar gibi her türlü öğe boyutunda Exchange verilerini hızlı bir biçimde kurtarmanızı olanaklı kılmaktadır.


Hızlı, Diski Verimli Kullanan Exchange Yedeklemeleri Yapın


Kalıp düzeyinde yedeklemeler performansı yoğun olarak kullanır ve devasa veri depoları oluşturur. Taşınması zor kalıp düzeyinde yedeklere ihtiyaç duymadan zamandan ve masraflardan büyük ölçüde tasarruf edebilirsiniz. Exchange için SnapManager; NetApp SnapShot teknolojisini hızlı ve sık Exchange Bilgisi yedeklemelerini tam ve çevrimiçi olarak yapmak için kullanmanızı sağlamaktadır. Her ek yedekleme minimum bellek alanına ihtiyaç duyacağından, birçok Exchange yedeğini çevrimiçi aktif ortamda saklayabilirsiniz.


Yeniden Yükleme Esnekliğini Zirveye Çıkarın


Tekil Posta Kutusu Kurtarma işleviyle NetApp depolama özelliği yakın zamanda alınan herhangi bir bellek kopyasından (saatlik, günlük, haftalık) bireysel posta kutularını, klasörleri, mesajları, ekleri, takvim notlarını, kişileri ve görevleri kolayca yeniden yükleyebilmenizi sağlar.


SnapManager Snapshot kopyalarının içeriklerini Exchange Server'ın yardımı olmaksızın doğrudan okuyabilir ve mevcut gelen kutusunda yer almayan silinmiş mesajlar için arşivlenmiş bellek kopyalarını hızlıca arayabilirsiniz. Öğelerin doğrudan ürün Exchange Server'ınıza mı; yeni ya da mevcut bir çevrimdışı Outlook PST dosyasına mı yüklendiğini kontrol edebilirsiniz.


Öğeleri Yerleştirirken ve Yeniden Yüklerken Zamandan Tasarruf Edin


Exchange hizmet kesintisi durumunda SnapManager'ı kullanarak tüm Exchange Server'ınızı veya bireysel depolama gruplarını Exchange Bilgi Deposunun boyutu önemsenmeksizin dakikalar içerisinde yeniden yükleyebilirsiniz. NetApp Tekil Posta Kutusu Kurtarma ile belirli e-postaları aramak amacıyla her yedeği ayrı ayrı Exchange Server'a yüklemek için gereken fazladan işlem ve zamandan tasarruf edin. Gelişmiş Arama özelliğimizi kullanarak anahtar sözcük veya diğer kriterler yardımıyla bir EDB arşiv dosyasındaki tüm posta kutularında arama yapabilir ve arzu ettiğiniz öğeye hızlıca ulaşabilirsiniz.


Kurtarma Sunucusu İşletmenin Maliyetini Düşürün


Birçok yedekleme programı, Exchange verilerini sadece yedekleme yapılan kaynak sunucudan veya sadece kopya bir sunucuya geri yükleme yapılmasına imkan tanır. NetApp Tekil Posta Kurtarma ise bir kurtarma sunucusuna duyulan ihtiyacı tamamen ortadan kaldırır. Genişletme sihirbazımızı kullanarak özel ve genel Exchange verilerinin yanı sıra bellek yedeklemeleri esnasında depolanan verileri herhangi bir makine, birim veya klasöre aktarabilirsiniz.

NetApp Single Mailbox Recovery aşağıdaki programlar için genişletme sihirbazına sahiptir:

 • Microsoft Windows NT® Yedekleme
 • Symantec® Backup Exec™
 • Opsiyonel genişletme sihirbazlarından bazıları:
 • CA BrightStor ARCserve
 • Legato NetWorker
 • IBM Tivoli
 • HP Data Protector
 • Veritas™ NetBackup™ 

Posta Kutusu Kurtarma Güvenliğini Artırın


Posta kutusu kurtarma operasyonlarınızın güvenliğini artırmak amacıyla NetApp Single Mailbox Recovery Administrative Server (Tekil Posta Kutusu Kurtarma Yönetim Sunucusu - SMAS) sistemi size kolaylaştırılmış sunucu konfigürasyonu ve yönetimi, gelişmiş posta kutusu güvenliği ve erişim kontrolünün yanı sıra; NetApp Single Mailbox Recovery Management Console (Tekil Posta Kutusu Kurtarma Yönetim Konsolu) kullanılarak kolayca yönetilebilen uygulama denetim takibi özelliği de sunmaktadır.


Sistem Gereksinimleri

 • Microsoft Exchange için NetApp SnapManager 3.2 veya daha güncel
 • Güncel servis paketleri yüklemeleriyle Windows® Server 2003 veya daha güncel
 • Microsoft Exchange Server 5.5 veya daha güncel
 • Microsoft Outlook 2000 veya daha güncel
 • Pentium® Sınıfı İşlemci
 • 1024MB RAM
 • Kurulum için 200MB kullanılabilir sabit disk kapasitesi (bir EDB dosyası açma durumunda giriş dosyaları işlenirken daha fazla sabit disk kapasitesine gereksinim duyulabilir)

Not: Microsoft Exchange Server V6.0 için NetApp Single Mailbox Recovery; Microsoft Exchange Server 5.5, 2000, 2003, Exchange Server 2007, ve Exchange Server 2010'u desteklemektedir.


NetApp Hakkında


NetApp, müşterilerinin atılımlarını hızlandırmalarına ve etkileyici maliyet verimi yakalamalarına yardımcı olan yenilikçi depolama ve veri yönetimi çözümleri yaratır. Dünya çapındaki şirketleri adımlarını sınır tanımadan atmaları için destekleme tutkumuzu siz de keşfedin.
Daha hızlı, daha ileriye®Kampanyalarımız için tıklayın.