NetApp » NetApp Hyper-V'ye Özel SnapManager

NetApp » NetApp Hyper-V'ye Özel SnapManagerMicrosoft sanal ortamları için otomatik veri koruma ile yönetimi basitleştirirken yedekleme ve kurtarmayı hızlandırın.


Temel Avantajları


Verimliliği artırın

Otomatik, prensip temelli veri koruma ile yalnızca dakikalar içinde tüm sanal ortamınız için yedeklemeleri yapılandırın.


Windows yedeklemeyi devreden çıkarın
Ana bilgisayar sunucu yedeklemelerinin yükünü dışa aktararak performansı yükseltin.


Kurtarma süresini azaltın
Kurtarmanın hızlı ve granüler olması için işlerliği etkilemeyecek ve sıklıkla tekrarlanacak kararlı yedeklemeler oluşturun.


Felaket kurtarmayı basitleştirin
Felaket kurtarmayı düzene koymak için uzak eşlemeyi otomatikleştirin.


SORUN


Karmaşık sanal ortamları yönetin ve koruyun
Çoklu fiziksel sunucuların sanal bir ortamda güçlendirilmesi depolama ortamınızdaki talepleri artırır. Öncelikle yedekleme ve felaket kurtarma işlemleri, çoklu sanal makine talepleriyle zaten yük altında olan sunucuları daha da zorlar. Buna ek olarak yedekleme ve felaket kurtarma işlemleri verileri korumaya devam etmek zorundadır. Çünkü sanal makineler iş yükü dengesindeki veya yük devretme gereksinimlerindeki ihtiyaçlara göre bir fiziksel sunucudan başka bir fiziksel sunucuya geçiş yapar.


Bu sorunları çözüme kavuşturmak için, standart yedekleme işlemlerinizle birlikte yoğun işgücü gerektiren pahalı programlar kullanabilirsiniz. Ancak bu yaklaşım çoğunlukla daha fazla CPU devri ve mevcut sunucuda bulunandan daha fazla giren/çıkan bant genişliği gerektirir.


ÇÖZÜM


Sanal ortamınız için otomatik, prensip temelli veri koruması
Hyper-V™'ye özel SnapManager®; Windows® Server 2008 R2 Hyper-V ve Hyper-V Server 2008 R2 temelli Microsoft® sanallaştırılmış ortamları için veri korumasını otomatikleştirerek bu sorunları çözmeye yardımcı olur.


NetApp® depolama sistemleri ve Hyper-V'ye özel SnapManager'ın birlikte temin edilmesi, neredeyse anında yedekleme ve hızlı kurtarma yapabilmenizi sağlar ve sanal makineler arasında geçiş yaparken sanal makineleri takip edebilecek yedekleme prensipleri belirlemenize yardımcı olur.


VERİMİ ARTIRIN, RİSKİ AZALTIN


Sezgisel tek bir arayüz kullanarak, tüm Microsoft sanal ortamlarınız için kullanacağınız yedeklemelerinizi düzenleyebilir ve otomatikleştirebilirsiniz. Hyper-V'ye özel SnapManager, sanal makinelerinizi veri dizilerine ayırarak gruplandırmanızı ve tüm gruplara standart yedekleme prensipleri uygulamanızı sağlar. Yeni sanal makineler edinildiğinde, bu makineler Hyper-V'ye özel SnapManager paneli ile otomatik olarak tanımlanır. Yedekleme prensibi bulunmayan tüm sanal makineler işaretlenir. Yedeklemeleri disk üzerinde kullanılabilir hâlde tutmak için kolaylıkla saklama şemaları belirleyebilir ve hatta bir Snapshot™ yedeklemesi öncesi ya da sonrasında çalışmak üzere isteğe göre özel yazılmış script zamanlayarak dışa teyp aktarımını otomatikleştirebilirsiniz.


İŞLERLİĞİ ETKİLEMEYEN VE SIKLIKLA TEKRARLANABİLEN YEDEKLEMELER


Hyper-V'ye özel SnapManager, yedeklemeleri ana bilgisayar sunucularından NetApp depolama sistemine aktarmak ve yedekleme çıkmazlarından kurtulmak için benzersiz NetApp Snapshot geçmişe dönük kopya teknolojisini kullanır. Hyper-V sanal makinelerin yedeklemelerini günün her saatinde, istenilen sıklıkta ve yalnızca birkaç saniye içinde yapabilirsiniz. Yalnızca veri artışı durumundaki değişiklikler depolandığı için Snapshot kopyaları çok küçük miktarda depolama kullanır, diskte hızlı ve granüler kurtarma yapabilmek için daha fazla düşük maliyetli yedeklemenin yapılabilmesine olanak tanır.


KURTARMA SÜRESİNİ AZALTIN


Hyper-V'ye özel SnapManager ile Microsoft sanal makinelerinin kurtarılması çabuk ve kolaydır. Diskte depolanmış çoklu kurtarma noktaları arasından, kurtarılması için belirli bir geçmişe dönük nokta seçin ve kurtarma saniyeler içinde tamamlansın. Ayrıca, Hyper-V'ye özel SnapManager VSS entegrasyonu kullandığından, oluşturduğu yedeklemeler Microsoft uygulamalarınca tanınır. Bu işlem, Snapshot kopyası yapılmadan önce tüm verileri hafızadan diske taşır ve uygulama yedeklemelerinin kararlı durumda kaydedilmesini sağlar. Yedekleme işlemi uygulama ikililerini, logları ve akabinde, bilinen bir duruma geri dönmesinin yanı sıra çok daha hızlı bir şekilde kurtarılmasını sağlayan uygulama verilerini kapsar.


BASİTLEŞTİRİLMİŞ FELAKET KURTARMA


Hyper-V'ye özel SnapManager, otomatik hızlı felaket kurtarımı için uzak eşlemeyi de düzene koyar. Birincil sistemden felaket kurtarma sahasına yapılacak eşleme, Snapshot yedeklemesi sonrası otomatik olarak hemen harekete geçirilebilir. Böylece felaket durumunda, felaket kurtarma sahasındaki Snapshot kopyası üretim kopyasına çabucak yükseltilebilir.


Kampanyalarımız için tıklayın.