NetApp » NetApp FAS/V Serisi Yazılımları

NetApp » NetApp FAS/V Serisi YazılımlarıStandart Yazılımlar:


Snapshot™: DataONTAP mikrokodunun WAFL sanallaştırma katmanını kullanarak sunduğu, verinin anlık görüntülerini oluşturarak mantıksal hatalara karşı performans kaybı olmaksızın verinizi yedekleyen özelliktir. Her bir mantıksal alan için 255 adet snapshot yaratılabilir.


FlexVol® Elinizdeki disk havuzları üzerinde verileriniz için dinamik alanlar oluşturabilirsiniz. FlexVol ile fiziksel diskleri değil verilerinizi yönetirsiniz. Disk alanı ihtiyaçlarınızı hızlıca giderebilirsiniz.


FlexShare® (Servis kalite yönetimi) Sistem kaynaklarının veri alanları arasında önceliklendirilmesini gerçekleştirerek sizin için önceliği yüksek olan uygulamanızın kaynaklardan öncelikle yararlanmasını sağlayabilirsiniz.


Deduplication ve Compression: Veri depoloma sistemi üzerinde birbirine benzeyen veri bloklarını tekilleştirerek veri depolama verimliliği sağlar. Eşzamanlı veri sıkıştırma özelliği sayesinde daha az fiziksel veri depolama alanı kullanarak daha çok veriyi depolayabilirsiniz.


Thin Provisioning: Fiziksel veri depolama alanlarının sanallaştırılmasıdır. Sanal kapasite kullanımı sağlar. Atıl disk alanları sunucularda değişiklik yapılmadan bir havuzda toplanır ve ihtiyaca göre dinamik olarak kullanılır.


LUN Klonlama: Bu özellik sayesinde FCP ve iSCSI üzerinden ulaşılan veriler üzerinde her türlü kopya çıkarma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu kopyalar için bire bir disk alanına ihtiyaç duyulmaz, sadece değişikliklerden dolayı oluşan farklar tutulur.İsterseniz fiziksel kopyalar da yaratabilirsiniz.


OnCommand: OnCommand, birden fazla NetApp sistemini tek bir ara yüzden izleyip yönetmek için kullanabileceğiniz, büyüme trendi, anlık ve geriye dönük performansını izleyebileceğiniz yönetim yazılımı ailesidir.


MultiStore®: Birden fazla uygulama veya kullanıcının gizlilik ve güvenlikten ödün vermeden tek bir depolama sistemi üzerindeki fiziksel kaynakları paylaşmasını sağlar. Multistore yazılımı ile birbirinden güvenli şekilde ayrılmış sanal veri depolama sistemleri oluşturabilirsiniz.


Cluster Failover: NetApp sistemleri, donanımsal ve yazılımsal hatalara karşı birbirlerini yedekleyen bir yapıda çalışırlar. Bu yedekliliği sağlayan yazılım bileşeni olan NetApp Cluster Failover, çözümümüzün ana bileşenlerinden birisidir.


MetroCluster: 0-100 km mesafe içerisinde düşük maliyetli ve çok güvenli iş sürekliliği çözümü sunar. Problem anında herhangi bir veri kaybı ve kesinti yaşamadan sistem odaları arasında geçiş yapabilirsiniz. Yazılımın kullanılması için gerekli donanım ayrıca konfigure edilmektedir.


SyncMirror®: RAID 1 korumasına benzer şekilde verilerinizin eş zamanlı olarak ikinci bir disk grubunda da depolanmasını sağlayan NetApp’ın “disk mirroring” uygulamasıdır. Disklerinizi etkileyen her türlü altyapı problemlerine karşı yüksek koruma sağlanırken okuma performansını da iki katına çıkarır.


DSM/MPIO: Sunucu yük dengeleme ve failover yazılımı LUN için birden fazla FC bağlantıyı yönetmek için kullanılan yazılımdır.


Kampanyalarımız için tıklayın.