HP » HP P4000 G2 SAN Çözümleri

HP » HP P4000 G2 SAN Çözümleri

HP P4000 G2 SAN Çözümleri
Basit, makul fiyatlı ve güvenilir ağ depolama çözümleri. 


Kurumsal Değer
Fiziksel ve sanal ortamlarda her şey dâhil kurumsal bir paketle SAN maliyetlerini düşürün. Yüksek veri erişilebilirliği ile riskleri ortadan kaldırın.


Kurumsal çevikliğinizi artırın ve SAN genişletmelerini aksaklıklara mahal vermeden gerçekleştirin. 


Genel Bakış


Veri büyümesinden felaket kurtarmaya, merkezileştirilmiş yedeklemeden altyapının geleceğe yönelik dayanıklılığını sağlamaya kadar birçok görev, çoğu şirkete boyutlar ne olursa olsun korku verir. Mesele tasarımın depolama kısmına geldiğinde HP P4000 G2 LeftHand SAN Çözümleri; çeşitli sanal sunucular, istemci sanallaştırma, veritabanı, e-posta ve kurumsal uygulamalar barındıran ortamlar için biçilmiş kaftandır.


P4000 SAN modelleri, şirketinizin hacmi büyüdükçe kapasitesini ve performansını doğrusal ve kusursuz bir biçimde artırır. P4000 portföyünde kapsamlı özellik paketi ve her lokasyonda basitleştirilmiş merkezi yönetim sağlayan makul fiyatlı kurumsal fonksiyonlar mevcuttur.


Üstün uygulama erişilebilirliği ve felaket kurtarma özellikleri, her durumda otomatikleştirilmiş yük devretme ve yük devralma için P4000 SAN modellerine entegre edilmiştir.


VMware ESX & Microsoft Hyper-V entegrasyonuna sahip sanallaştırılmış ortamlara yönelik olarak optimize edilen P4000 SAN modelleri, kullanıcıların ve uygulamaların isteklerini anında karşılayan kesintisiz veri erişilebilirliği sunar.


Yeni özellikler 

 • BladeSystem için P4800 SAN Çözümü, artık GB başına en makul fiyat opsiyonları için kapalı altyapılarda 2TB sürücüleri destekliyor!
 • VMware Metro Cluster Sertifikası - VMware sertifikalı çoklu saha çözümü, ESX ortamında yük devretme işlemini iyileştirir.
 • Yeni SAN Status ana sayfası & İdeal Kullanım konfigürasyon sihirbazı: P4000 CMC için Tüm yönetim gruplarını/kilit bilgileri tek ekranda görüntüleyebilen yeni görünüm ve tecrübe. Yeni sihirbazlar en yüksek erişilebilirlikli konfigürasyonları seçmenize yardımcı olur.
 • Cluster Swap ile Peer Motion veri taşınabilirliği: P4000 kümelerini (cluster) birkaç tık ile, herhangi bir bakıma ihtiyaç duymadan ve hizmetinizde kesinti yaşamadan değiştirin veya yükseltin. Tier'lar arasında sistem gidişatını etkilemeden çevrimiçi veri taşıma işlemleri gerçekleştirin.
 • Basitleştirilmiş yedekleme ve kolay kurtarma: ESX ve Hyper-V için uygulamaya entegre ve yönetimli bellek kopyaları. Sanal makinelerin uygulamalarla tutarlı bellek kopyalarını depolama sisteminden alın.
 • VMware Site Recovery Manager (Saha Kurtarma Yöneticisi) 5 için Storage Replication Adaptor (Depolama Eşleme Adaptörü): Entegrasyon, P4000 ve ESX ile felaket kurtarma işlemini düzenler ve otomatikleştirir. 

 

Özellikleri

Kapsamlı İşlev Setiyle Makul Fiyatlı Kurumsal İşlerlik

 • Genişletilmiş depolama kümelendirme özelliği, birden fazla depolama düğümünün paylaşımlı depolama havuzlarında birleştirilmesini sağlar. Mevcut tüm kapasite ve performans birleştirilerek küme içerisindeki her birim tarafından kullanılabilir hâle gelir. Depolama ihtiyaçları arttıkça HP P4000 performansı ve kapasiteyi çevrimiçi olarak genişletebilir.Network RAID, verilerin depolama düğümlerinden oluşan kümeler üzerindeki çoklu kopyalarını koruyarak HP P4000 G2 SAN üzerindeki muhtemel en küçük hata payını dahi ortadan kaldırır. Disk, denetçi, depolama düğümü, elektrik, ağ veya saha arızasında uygulamalar verilere kesintisiz olarak erişmeye devam eder.Çoklu sahalarda SAN erişilebilirliği sayesinde P4000, kümedeki depolama düğümlerini farklı sahalara (kasalar, odalar, binalar ve şehirler) atayarak bir yandan uygulamalar için yüksek erişilebilirlik sunarken bir yandan da yük devretme ve yük devralma özellikleri sağlar. Üstelik tüm bunları otomatik olarak yapar.Yer ayırma gerektirmeyen bellek kopyaları ve hassas provizyon, disk alanına yalnızca veri yazılacağı an ihtiyaç duyar ve önceden alan rezerve etmez; böylece HP P4000'in genel kullanışlılığını ve verimliliğini bir üst düzeye çıkarır. Bellek kopyaları sayesinde verilerin birim bazında hassas provizyonlu geçmişe yönelik yedekleri anında oluşturulur.P4000 SAN modelleri, VMware ve Microsoft uygulamalarının depolama yönetim fonksiyonlarıyla tam entegrasyon sunar. Örneğin P4000 Remote Copy özelliği, merkezileştirilmiş yedekleme ve felaket kurtarma işlemlerinin birim bazında gerçekleştirilmesini sağlamanın yanı sıra uygulamaya entegre bellek kopyalarını iyileştirerek daha hızlı kurtarma sağlar.
 • Sahip Olmanın Getirdiği Zorlukları Aşmak İçin Basit Depolama
 • 20 dakikadan az bir sürede sisteminizi çalışır duruma getirin. Kutudan çıkarıldığı andan itibaren montajı, yazılım kurulum sihirbazı ve birim konfigürasyonuyla P4000'in çalışır hâle getirilmesi çocuk oyuncağı. Merkezileştirilmiş yönetim, kurulum ve konfigürasyon sürecinde işinizi kolaylaştırır.
 • Yüzlerce düğümü sanki iki taneyi yönetiyormuş gibi kolayca yönetin. Ortamınızda hem saha içi hem de çoklu sahalar üzerindeki tüm P4000 düğümleri, basit ve kolay yönetimli depolama için Centralized Management Console (Merkezileştirilmiş Yönetim Konsolu - CMC) üzerinden yönetilir. Aynı zamanda dâhili olarak ideal kullanım analiz aracı içerir.
 • Uygulama entegrasyonu, depolama yönetimizi uygulamalar için düzenler. Windows uygulamaları ve sanallaştırma platformları (VMware, Hyper-V) için Snapshot & Remote Copy entegrasyonu, uygulama yedeklemeyi ve kurtarmayı basitleştirir. Yönetim eklentileri, MPIO entegrasyonu uygulama depolama yönetimini daha da kolaylaştırır.
 • Güncellemeler ve yükseltmeler artık daha basit – firmware'den yeni yazılım sürümleri ve yeni nesil donanımlara kadar – P4000 Peer Motion ile tek tıkla yazılımları güncelleyin, yeni depolama donanım kümesine verilerinizi taşıyın ve tüm bunları sistemi kesintiye uğratmadan gerçekleştirin.

Uygulamaları kesintiye uğratmadan SAN Kapasitesini ve Performansını Genişletin

 • Bulutunuz için büyük oranda sanallaştırılmış depolama havuzları oluşturun. P4000, uygulamalarınız için depolama provizyonu imkânını gerektiğinde, anında sunar. Değişen taleplere kolaylıkla yanıt vermeniz için depolama kümesine depolama düğümleri eklemeniz/çıkarmanız yeterli.
 • P4000 genişletme mimarisi, kapasite ve performansı doğrusal olarak ve sistemi kesintiye uğratmadan genişleyebilen depolama sunar. Depolama düğümlerinden oluşan depolama kaynaklarının tek bir havuzda toplanması, her bir düğümün kendi kaynağını kümeye aktarıp birimlerin sıralanmasıyla birlikte tüm kritik kaynakların verimini artırır.
 • P4000 ile birleştirilmiş depolama yönetimi ve performansı sayesinde kullanıcılar birden fazla veri merkezindeki binlerce depolama düğümünü tek bir yönetim konsolundan idare edebilir. Ağa daha fazla depolama düğümü eklemek ve bunları P4000 SAN'a eklemek, performansı artırmak için yeterlidir.

Üstün Uygulama Erişilebilirliği ve Felaket Kurtarma

 • HP P4000 G2 SAN modelleri, verilerin depolama düğümlerinden oluşan kümeler üzerindeki çoklu kopyalarını koruyarak HP P4000 G2 SAN üzerindeki muhtemel en küçük hata payını dahi ortadan kaldırır. Disk, denetçi, depolama düğümü, elektrik, ağ veya saha arızasında uygulamalar verilere kesintisiz olarak erişmeye devam eder.
 • P4000 SAN'ın yüksek erişilebilirlikli mimarisinin asıl güzelliği ise tek bir depolama kümesinin farklı Network RAID seviyelerine sahip birimleri barındırabilmesi ve her bir birimin erişilebilirliğini ve/veya performansını uygulamanın gereksinimlerine göre ayarlayabilmesidir.
 • HP P4000 SAN modelleri, yönetim sürecini otomatikleştirilmiş şeffaf yük devretme ve yük devralma ile basitleştiren entegre eşleme olanağı da sunar. Herhangi bir depolama düğümü çevrimdışı kalırsa, çevrimdışı kaldığı andan itibaren veri bloklarında gerçekleşen tüm değişiklikler izlenir ve düğüm tekrar çevrimiçi olduğunda bu değişiklikler düğüme geri yüklenir.

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en/sm/WF05a/12169-304616-3930449-3930449-3930449-4118659.html

HP LeftHand Disk Depolama Sistemleri

HP P4000 SAN Çözümleri
Makul fiyatta yüksek erişilebilirlik
 

 • Sistem gidişatını etkilemeden genişletilebilen performans
 • Sanal ortamlar için basitleştirilmiş yönetim

 

HP P4300 G2 7.2TB SAS Başlangıç Düzeyi SAN Çözümü Basit, makul fiyatlı ve güvenilir ağ depolama çözümleri.

HP P4300 G2 16TB MDL SAS Başlangın Düzeyi SAN Çözümü Basit, makul fiyatlı ve güvenilir ağ depolama çözümleri.

HP P4500 G2 120TB MDL SAS Genişletilebilir Kapasiteli SAN Çözümü Basit, makul fiyatlı ve güvenilir ağ depolama çözümleri.

HP P4500 G2 14.4TB SAS Sanallaştırma SAN Çözümü Basit, makul fiyatlı ve güvenilir ağ depolama çözümleri.

HP P4500 G2 28.8TB SAS Çoklu Saha SAN Çözümü Basit, makul fiyatlı ve güvenilir ağ depolama çözümleri.
 HP P4800 G2 31.5TB SAS SAN BladeSystem Basit, makul fiyatlı ve güvenilir ağ depolama çözümleri.
HP P4800 G2 140TB MDL SAS SAN BladeSystem YENİ! Basit, makul fiyatlı ve güvenilir ağ depolama çözümleri.


HP P4800 G2 42TB SAS SAN BladeSystem Basit, makul fiyatlı ve güvenilir ağ depolama çözümleri.
 


HP P4500 G2 24TB MDL SAS Depolama Sistemi
Basit, makul fiyatlı ve güvenilir ağ depolama çözümleri.
HP P4500 G2 60TB MDL SAS Genişletilebilir Kapasiteli SAN Çözümü Basit, makul fiyatlı ve güvenilir ağ depolama çözümleri.HP P4500 G2 7.2TB SAS Depolama Sistemi Basit, makul fiyatlı ve güvenilir ağ depolama çözümleri.

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/tr/tr/sm/WF02a/12169-304616-3930449.htmlKampanyalarımız için tıklayın.