EMC » EMC VNX Ailesi - 3100 - 3300 - 5100 - 5300 - 5700 - 7500

EMC » EMC VNX Ailesi - 3100 - 3300 - 5100 - 5300 - 5700 - 7500
ANA HATLAR
 • Dosya, blok ve nesne gibi çok protokollü birleştirilmiş depolama
 • 6-Gb/sSAS altyapılı, çok çekirdekli yeni ve güçlü Intel işlemciler
 • EMC Unisphere™ ile kolay yönetim
 • Üstün performans için otomatik sıralama özellikli Flash optimize sistem
 • Dünyanın 1 numaralı sanallaştırılmış ortamda depolama sağlayıcısından* kolay depolama provizyonu
 • 10.000 $'ın altından başlayan fiyatlarla makul ve güçlü konfigürasyonlar
 • *Kaynak: Enterprise Strategy Group, ESG
  EMC VNX AİLESİ


  Sanallaştırılmış uygulamalar için optimize edilmiş yeni nesil birleştirilmiş depolama
  EMC® VNX™ ailesi; dosya, blok ve nesne depolama alanında sektöründe lider yenilikleri ve kurumsal özellikleri esnek ve kolay kullanımlı çözümler içerisinde sunar. Bu yeni nesil depolama platformu, güçlü ve esnek donanımı gelişmiş verimlilik, yönetim ve koruma yazılımlarıyla birleştirerek günümüz şirketlerinin yüksek düzeydeki ihtiyaçlarına karşılık verir.
   

  Her türlü kuruluş, ticari işlemleri gerçekleştirmek ve kararlar almak için bilgilere zamanında ulaşmak ister. Ortalama bir kuruluşun verileri çift haneli rakamlarla büyürken IT bütçeleri, çalışanlar ve geleneksel depolama özellikleri bu büyümeye ayak uyduramaz. Sonuçta IT kuruluşları, çalışan sayısını artırmadan daha etkili depolama stratejileri izlemek ve çalışanların yönetebileceği veri miktarını artırmak açısından sürekli baskı altındadır. Tıpkı sunucu sanallaştırmanın sunucu kaynaklarını bir havuzda toplayıp işlem gücünü şirket ihtiyaçlarına göre dinamik olarak dağıtarak çok daha yüksek verimlilik sunmasında olduğu gibi, müşteriler yine depolama sağlayıcılarından bu zorlukları aşmak için yenilik beklentisi içerisinde. Depolamadan asıl istenen yalnızca şirket faaliyetlerine göre dosyaları dinamik olarak taşımak değil, bu işin müdahale olmadan kendi kendine gerçekleşebilmesini sağlamak.


  EMC® VNX™ ailesi; dosya, blok ve nesne depolama alanında sektöründe lider yenilikleri ve kurumsal özellikleri esnek ve kolay kullanımlı çözümler içerisinde sunar. Bu yeni nesil depolama platformu, güçlü ve esnek donanımı gelişmiş verimlilik, yönetim ve koruma yazılımlarıyla birleştirerek günümüz şirketlerinin yüksek düzeydeki ihtiyaçlarına karşılık verir.


  Tüm bunlar makul fiyatlı giriş seviyesi çözümlerinden yüksek performanslı, petabayt kapasiteli ve en çok kaynak tüketen uygulama gereksinimlerini karşılayabilen konfigürasyonlara kadar değişen geniş bir çerçevede mevcuttur. VNX ailesinde nispeten küçük ölçekli kurumların IT yönetimi için geliştirilen VNXe serileri ile orta ve büyük ölçekli şirketlerin yüksek performans ve adaptasyon ihtiyaçları için tasarlanmış VNX serileri bulunur.


  VNX Ailesi
   

  SADE, VERİMLİ VE MAKUL FİYATLI VNXe SERİSİ
  IT yöneticileri için geliştirilen VNXe serisi, küçük ve orta çaplı işletmelere entegre depolama sistemi sağladığı gibi uzak ofisler ve büyük kurumsal şirketlerin departmanları için de hizmet sunmaktadır. 10.000 $'ın altındaki fiyatlardan başlayan VNXe serisi, uygulamalar ve depolama arasındaki sınırları kaldıran uygulama temelli eşsiz depolama güçlendirme yaklaşımını sunar.
  Paylaşılan depolama yönetimi için geliştirilen bu basit ve uygulama temelli yaklaşım sayesinde VNXe serisi, kısıtlı depolama uzmanlığına sahip IT yöneticileri ve uygulama adminleri için idealdir. VNXe serilerinde bulunan EMC Unisphere™, Microsoft® Exchange, dosya paylaşımı, iSCSI birimleri, VMware® ve Hyper-V™ için kolay ve sihirbaz mantığına dayalı depolama provizyonu sağlar. Tekrarlanan veri engelleme, sıkıştırma, sıkı provizyon gibi verim artırıcı entegre özellikler sayesinde işlemler sıralanarak belirgin depolama maliyetlerinden yüzde 50'ye kadar tasarruf elde edilebilir. Yedekleme, uzak veri koruma ve felaket kurtarma işlemlerini gerçekleştirme amaçlı yazılım paketlerinde kolay konfigürasyonlu uygulama suretleri gibi özellikler mevcuttur.
  VNXe serisi, o anda kullanılmayan bileşenlerin güç kaynaklarını, fanlarını ve depolama işlemcilerini faaliyete sokarak hem yüksek erişilebilirlik sağlar, hem de dinamik yük devretme ve yük devralma işlemlerini destekler. Ayrıca VNXe serisi, sistem yazılımı ve donanımlarını yükseltme işlemlerini sistem çalışırken gerçekleştirebilir. Hatta kapsamlı çevrimiçi dokümantasyon, eğitim, talimat videoları gibi bilgilerinizi artırabileceğiniz ve sorularınıza cevap bulabileceğiniz geniş çaplı kaynaklara tek tıkla erişim sağlar.
  SADE, VERİMLİ VE GÜÇLÜ VNX SERİSİ
  Eski usul blok depolama, dosya sunucuları, doğrudan bağlı uygulama depolama vb. güçlendirmek için sağlam bir platform olan VNX serisi sayesinde işletmeler dinamik bir biçimde büyüyebilir, paylaşım yapabilir, makul maliyetlerle çoklu protokol dosya sistemlerini ve çoklu protokol blok depolama erişimini yönetebilir. VNX işletim ortamı, Microsoft Windows® ve Linux/UNIX istemcilerin çoklu protokol (NFS ve CIFS) ortamlarda dosya paylaşımına imkân sağlar. Aynı zamanda yüksek bant genişliğine sahip ve gecikmeye duyarlı blok uygulamalar için iSCSI, Fiber Kanal ve FCoE erişimini destekler. EMC Atmos™ Virtual Edition (Sanal Sürüm) yazılımı ile VNX depolama bir araya geldiğinde, nesne temelli depolama destekleyerek müşterilerin EMC Unisphere üzerinden web uygulamalarını yönetmesine olanak tanır.


  VNX serisi yeni nesil depolama platformu, Intel Quad Core Xeon 5600 serisi ve 6-Gb/s SAS sürücü altyapısı ile önceki neslin orta ölçekli depolama performansına kıyasla gözle görülür iyileşme sağlar:
  • Microsoft SQL ve Oracle yüzde 300 daha hızlı çalışır
  • İki dakikadan kısa bir sürede, sistemi etkilemeden 2X sistem performansı sağlar
  • Veri ambarlarını yüzde 300 daha hızlı çalıştırır,
   

  DEPOLAMA AKTİFLERİNİZİ KOLAYCA YÖNETİN, DENETLEYİN VE DÜZENLEYİN
  EMC Unisphere sayesinde dağıtımlı depolama ortamlarındaki VNX sistemleri her yerden, sade ve entegre bir kullanıcı arayüzünden yönetilebilir. Unisphere ön paneli tek ekrandan anında yönetim ve raporlama sağlar, adminlerin tüm ortamda olup bitenlerle ilgili işlem verilerini anında elde etmelerine olanak verir. Unisphere anında oturum sistemi, ortamdaki tüm VNX, EMCCLARiiON®, EMCCelerra® ve EMC RecoverPoint SE kurulumlarını bularak kusursuz konfigürasyon sağlar.


  SİSTEM PERFORMANSINI ARTIRMAK İÇİN FLASH OPTİMİZE
  Flash sürücü teknolojisindeki güncel gelişmeleri avantaja çevirecek şekilde tasarlanan VNX serisi, depolama performansını ve verimliliğini en üst düzeye çıkarırken gigabayt başına düşen maliyeti en aza indirir. Heterojen sürücüler arasında veri sıralaması yaparak en aktif verileri ön bellekte tutan eşsiz bir set olan EMC FAST Suite ile yalnızca birkaç Flash sürücü bir arada kullanıldığında dahi, müşteriler FLASH 1st stratejisinin faydalarından büyük ölçüde yararlanabilmektedir.

  Yalnızca EMC'de mevcut olan FLASH 1st, teknolojisi sayesinde hiçbir müşteri, maliyet veya performans için ödün vermek zorunda kalmaz. En aktif veriler iki terabaytlık Flash sürücülerden, sistem yükünde önceden tahmin edilemeyen durumları dinamik olarak sindiren FAST Cache (Hızlı Önbellek) ile sunulur. Veriler eskiyip zamanla aktifliğini kaybettiğinde, FAST VP (Sanal Havuzlar için Tam Otomatik Depolama Sıralama) bu verileri yüksek performanslı sürücülerden yüksek kapasiteli sürücülere bir gigabaytlık parçalar hâlinde taşıyarak uygulama türü ve verilerin yeniliğinden bağımsız olarak düşük maliyet sağlar. Üstelik tüm bunlar müşterinin belirlediği prensiplere bağlı olarak otomatik olarak gerçekleşir, akıllıca ayarlanmış ön ve son provizyon takvimleriyle uygulama ve depolama adminlerinin bütçe ve zamanından tasarruf sağlar.


  OTOMATİK GÖREVLERLE DEPOLAMA KAPASİTESİNİ DAHA VERİMLİ KULLANIN
  VNX serisi; kullanılmayan, aktif olmayan ya da öngörülen verilerin değerli depolama kaynaklarını tüketmemesi adına entegre özelliklerle donatılmıştır. Yedek suretleri ve statik veri havuzları gibi nispeten durgun LUN'lar için geliştirilen blok sıkıştırma özelliği, verileri otomatik olarak sıkıştırarak müşterilerin boşa harcanan kapasiteyi geri kazanmasını ve veri izlerinin yüzde 50'ye kadar azaltılmasını sağlar. Dosya düzeyinde tekrarlanan veri engelleme/sıkıştırma teknolojisi, faal olmayan dosyaların kopyalarını silip sıkıştırarak kullanılan disk alanında yüzde 50'ye kadar düşüş gerçekleştirir. Bu özellikler arka planda çalıştıklarından sistem performansından verilen ödün minimum değerdedir.


  SANAL ORTAMLAR İÇİN EN İYİ DEPOLAMA
  VNX serisi, sanallaştırılmış uygulama ortamları için ideal orta katman sistemdir. Müşterinin kullandığı ortam ister VMware, ister Microsoft Hyper-V, ister orXen temelli olsun, VNX tüm desteklenen protokollerde sanallaştırılmış altyapıların bütün uygulama aşamalarında başarılı servisini sağlar.


  Artık depolama ve sunucu adminleri görünmez ortamlarla çalışmak zorunda değil. Unisphere ile VMware vCenter™'ın VAAI (Dizi Entegrasyonu için vStorage API'leri) vasıtasıyla gerçekleşen sıkı entegrasyonu, her iki adminin de tüm ortamı baştan sonra görebilmesini sağlar. Her iki admin de sanal ve fiziksel kaynakları görüntülemek, depolama için şeffaf provizyon gerçekleştirmek, eşleme entegrasyonu sağlamak ve tüm depolama fonksiyonlarına erişerek yük azaltmak için aşina oldukları yönetim arayüzünü kullanabilirler.
  • Depolama provizyonu, VMware vCenter'ın içerisinden sadece iki tıkla gerçekleştirilir.
  • VMware için EMC VNX eklentisi, depolama ve VMware arasında en üst düzeyde kullanışlılık ve esneklik sunar.
  • Donanımdan güç alan Fast Clones (Hızlı Klonlar) yeni sanal makinelerin provizyonunu saniyeler içinde gerçekleştirir.
  • NFS Datastore için istek üzerine VMDK sıkıştırma özelliği, depolama tüketimini yüzde 50’ye kadar azaltır.
  • VMware ile ortak geliştirilen EMC Proven™ çözümleri ve referans mimarileri, kritik görev uygulamalarının sanallaştırma sürecini hızlandırır.


  SEKTÖRÜN EN KAPSAMLI DEPOLAMA YAZILIMI TEKLİFLERİ
  VNX serisi yazılımları iki kapsamlı paket içerisinde sunularak müşterilerin bilgilerini korumak ve yönetmek için tüm gerekli özelliklere sahip olması sağlanır. VNX Total Protection Pack (Tam Koruma Paketi) eşleme özelliklerini, kesin kurtarma için gerekli olan otomatik uygulama kopyaları ile bellek kopyası ve suretler gibi geriye dönük kurtarma özelliklerini ve bunların yanı sıra koruma prensipleriyle tam uyum için gerekli olan denetleme ve uyarı özelliklerini içerir. VNX Total Efficiency Pack (Tam Verimlilik Paketi) ise tüm koruma setlerinin yanı sıra "bir kere ayarla, bir daha dokunma" performans optimizasyonunu içerir. Tüm VNX yazılımları Unisphere üzerinden yönetilir.
  VNX yazılımları aynı zamanda modüler setler hâlinde de mevcuttur:
  • FAST Suite (Hızlı Set) - En yüksek performans ve en düşük depolama maliyeti için otomatik olarak optimize
  • Security and Compliance Suite (Güvenlik ve Uyum Seti) - Değişikliklere, silinmelere ve kötü niyetli faaliyetlere karşı veri koruması
  • Local Protection Suite (Yerel Koruma Seti) - Güvenli veri koruma ve amaç yenileme
  • Remote Protection Suite (Uzaktan Koruma Seti) - Yerelleştirilmiş arızalara, kesintilere ve felaketlere karşı veri koruma
  • Application Protection Suite (Uygulama Koruma Seti) - Uygulama kopyalamayı otomatikleştirme ve uyumluluk sağlama

  VNX SERİSİ PAKETLERİ

  VNX SERİSİ SETLERİ

  VNX TOTAL EFFICIENCY PACK (TAM VERİMLİLİK PAKETİ)

   

  FAST (Hızlı)

  Security and Compliance (Güvenlik ve Uyum)

  VNX TOTAL PROTECTION PACK (TAM KORUMA PAKETİ)

  Local Protection (Yerel Koruma)

  Remote Protection (Uzaktan Koruma)

  Application Protection (Uygulama Koruma)  Setlerin ve Paketlerin özellikleri, sisteme bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Detaylar için EMC VNX Series Total Efficiency Pack bilgi formunu inceleyin. VNXe Serisi Yazılım Paketleri basitleştirilmiş veri koruma imkânları sunar; daha fazla bilgi için EMC VNXe Serisi Yazılım Paketleri veri sayfasını inceleyin.


  İŞ SÜREKLİLİĞİNİ SAĞLAMAK İÇİN KESİNTİSİZ ERİŞİLEBİLİRLİK
  VNX serisi mimarisi, kurumsal kritik görev ortamları için %99,999 erişilebilirlik sağlamak üzere tasarlanmıştır. VNX erişilebilirlik ve yedek kullanım özelliklerinden bazıları şunlardır:
  • Her bir depolama işlemcisinin hem LUN için önbelleğe alınmış birincil verileri hem de eş depolama işlemcisi için önbellek kopyasını içerdiği, 12,8 gigabayt'a kadar ikizlenmiş yazma önbelleği
  • Düzgün kapatma ve önbelleğin sandık disklere geri aktarılarak güç kesintisi durumunda verilerin korunması için batarya yedekleme
  • Farklı koruma gereksinimlerini karşılamak adına her biri aynı dizide beraber yer alabilen 0, 1, 1/0, 3, 5, ve 6 RAID koruma düzeyleri
  • Sistem dayanıklılığını geliştiren, maksimum güvenilirlik ve erişilebilirlik sağlayan proaktif favori yedekleme
  • Tamamı sistemin gidişatını etkilemeyecek özellikte yedek veri yolları, güç kaynakları, sürücü bağlantıları ve depolama işlemcileri
  • Kesintisiz sistem denetleme, evden uyarı sistemi ve gelişmiş uzak tanı özellikleri


  VNX AİLESİNİN FAYDALARINI EMC GLOBAL HİZMETLER İLE EN ÜST DÜZEYE ÇIKARIN
  • EMC, işletmelerin şirket ve IT ihtiyaçlarını karşılamak, özel bulut olmak yolundaki seyirlerini hızlandırmak için ihtiyaç duyduğu stratejik rehberlik ve teknolojik uzmanlık hizmetleri sunar. Dünya çapında sayıları 14.000'in üzerindeki profesyonel servis çalışanlarımız ve destek uzmanlarımızın yanı sıra global birliklerimiz ve ortaklarımız, kanıtlanmış metodolojilerimiz, sektörde takdir gören uygulamalarımız, tecrübemiz ve EMC olarak müşterilerimizin gereksinimlerini tam anlamıyla karşılamak adına kullandığımız 30 yılı aşkın bilgi merkezli mirasımız ile yanınızdayız.
  • Tüm EMC VNX platformları üç yıllık Enhanced (Gelişmiş) destek garantisi sunarak hemen ertesi iş gününde yerinde hizmet ve 7x24 uzaktan destek hizmetleri sağlar. Müşterilerimiz aynı zamanda 7x24 aynı gün yerinde destek için ücretli Premium hizmetimizden yararlanabilir. VNX yazılımları, 90 günlük kusurlu medya değişim garantisi içermektedir. Müşterilerimiz IT gereksinimlerini karşılamak için Basic, Enhanced veya Premium yazılım bakım hizmetlerine yükseltme yapabilir.
  • EMC, VNX serilerinin müşteri ortamlarında her zaman beklenen performans düzeyinde çalışması için tam donanımlı hizmetler sunmaktadır. Uzman planlama, tasarım ve uygulama hizmetleri, yatırım getirilerini daha çabuk kazanmaya yardımcı olur. EMC Danışma aynı zamanda müşterilerin sanallaştırma ve özel buluta hazırlık amaçlı depolama stratejileri geliştirmelerine yardımcı olur. EMC Eğitim Hizmetleri, sektörün lider teknoloji eğitimleriyle dolu kapsamlı bir portföy ve EMC'nin Güvenilir Profesyonel sertifikalarıyla müşteri yatırımlarına verdiği değeri bir adım daha öteye taşır. EMC aynı zamanda keşif, iyileştirme, planlama ve tasarım için sınıfında en iyi otomatik araçları kullanarak ayda bir petabaytın üstünde taşıma gerçekleştiği veri taşıma hizmetlerinde de lider konumdadır.
  • EMC Müşteri Hizmetleri; olağanüstü misyon ve kritik desteğin yanı sıra işletmelere rekabet üstünlüğü ve devamlılık geliri amacıyla 7x24 veri erişilebilirliği için sağladığı yardımlar sayesinde SSPA STAR Ödülünü altı kez almaya hak kazanmıştır.

  "Ürün linklerine Çözüm ve Hizmetler Başlığından Ulaşabilirsiniz"  Kampanyalarımız için tıklayın.