EMC » EMC Recovery Point

EMC » EMC Recovery PointEMC RECOVERPOINT AİLESİ
Yerel ve uzak veriler için düşük maliyetli veri koruma ve felaket kurtarma çözümü
EMC RecoverPoint: Yerelde ve Uzaktan Veri koruma, felaket kurtarma
Microsoft, Oracle, SAP ve diğer şirketlerin sanallaştırılmış kurumsal uygulamalarıyla kusursuz entegrasyon sağlayan RecoverPoint, akıllı koruma ve kurtarma özellikleriyle uygulama kurtarma süresini ciddi anlamda azaltır ve veri kaybını önler.


SANALLAŞTIRILMIŞ UYGULAMA ORTAMLARI İÇİN BAŞTAN SONA KORUMA
RecoverPoint sayesinde uygulama verilerinizi felaket kurtarma sahanıza senkronize veya asenkronize biçimde, kurtarma noktası hedefleriyle (RPO) eşleyebilirsiniz. Hizmet düzeyi şartlarınıza ulaşmak için gereken RPO ve kurtarma süresi hedefini (RTO) siz belirlersiniz. Hem esnek hem de kapsamlı bir uygulama ve veri koruma çözümü olmanın yanı sıra sanallaştırılmış VMware® altyapısında ve Microsoft Hyper-V server ortamlarında geçmişe dönük kurtarma sunar. VMware ortamında RecoverPoint VMware vCenter™ ile entegre olarak kullanıcıya sanal makinelerin korunma durumlarını görüntüleme imkânı tanır. Aynı zamanda VMware vCenter Site Recovery Manager (Saha Kurtarma Yöneticisi) ile entegre olarak veri koruma, yük devretme ve yük devralma süreçlerinin akışını yönetir, VMware sanal makinelerin veri kaybı olmaksızın hızla tekrar faaliyete geçmesini sağlar.


EMC RECOVERPOINT AİLESİ
Yerel ve uzak veriler için düşük maliyetli veri koruma ve felaket kurtarma çözümü 


SADELEŞTİRİLMİŞ FELAKET KURTARMA - OLMASI GEREKTİĞİ GİBİ
EMC® RecoverPoint ile bir daha asla veri koruması hakkında endişelenmek zorunda kalmayacaksınız. RecoverPoint'in zamanda geriye giderek kararlı durumdaki verilerinizi kurtarabilmesi sayesinde veri kaybı geri dönüşü olan bir sürece dönüşür, verilerinizin her zaman güvende olduğuna emin olabilirsiniz.


EMC RecoverPoint/CL ana bilgisayar temelli ve dizi temelli çözümlerin avantajlarını sunarken aynı zamanda verilerinize herhangi bir SAN temelli diziden başka bir SAN temelli diziye Fiber Kanal veya IP ağı üzerinden hızlı, basit ve düşük maliyetli olarak; ana bilgisayar temelli, EMCVMAXe™ ve EMC VNX™ serileri temelli, EMC CLARiiON® temelli veya akıllı doku temelli yazma-ayırma seçeneklerinden herhangi bir kombinasyonu kullanarak eşleme yapar. EMC RecoverPoint/ EX, EMC VMAXe ve VNX serileri ile CLARiiON CX3 ve CX4 depolama dizisi serileri için optimize edilmiş bir versiyondur. EMC RecoverPoint/SE, EMC VNX serileri, CLARiiON ve EMC Celerra® birleştirilmiş depolama dizileri için optimize edilmiş bir versiyondur.


Üç ürün de sürekli veri koruma (CDP), senkronize ve asenkronize sürekli uzak eşleme (CRR) ve eşzamanlı yerel ve uzak (CLR) veri koruma yöntemlerini kullanarak senkronize yerel eşleme sağlamakla birlikte Dijital Kayıt Cihazı benzeri çalışma mantığıyla geçmişe dönük kurtarma özelliğine sahiptir. RecoverPoint ailesi, şirketleri bir yandan sunucu arızası, bozulan veriler, uygulama hataları, virüsler ve son kullanıcı hataları gibi sebeplerden ortaya çıkan veri kayıplarından korurken bir yandan da tüm veri merkezini çalışmaz duruma getirecek olaylara karşı da koruma sağlar.


EMC RecoverPoint ailesi karmaşık ve düşük performanslı veri koruma şemalarını ve tek uygulama ile çalışabilen ürünleri ortadan kaldırır, bunların yerine kolay yönetilen tek bir yerel ve uzak eşleme yazılımı sunarak büyük oranda maddi tasarruf sağlar.


RecoverPoint uygulama yer imlerini, anında kurtarma özelliğini, çift yönlü yerel ve uzak eşleme özelliklerini destekler. RecoverPoint Dijital Kayıt Cihazı gibi geçmişe dönük kurtarma özelliği sağlamakla birlikte kümelenmiş mimarisi sayesinde en çok kaynak kullanan ortamlarda bile artan veri miktarına doğrusal adaptasyon sağlar. RecoverPoint'in heterojen depolama, ana bilgisayarlar, ağlar ve SAN'lar için sunduğu destek depolama yatırımını korur, iş sürekliliğini artırır ve depolama güçlendirme verimliliğini geliştirir.


YEREL VERİ KORUMASI VE UZAK EŞLEME İÇİN TEK ÇÖZÜM
RecoverPoint ailesi aynı RecoverPoint cihazı üzerinde çalışan CDP, CRR ve CLR özelliklerini içerir; böylece hem yerel hem de uzak verilerinizi tek bir çözüm ile koruyabilirsiniz. Bu da şirketinizin geniş çaplı veri koruma ihtiyaçlarına göre daha düşük masraflar ve kolay yönetim sağlar.
RecoverPoint CDP verileri blok seviyesinde izler, CDP teknolojisini kullanarak değişiklikleri kaydeder. Bu özellik kritik verileri sunucu arızası, bozulan veriler, yazılım hataları, virüsler ve yaygın kullanıcı hataları gibi fiziksel ve mantıksal hatalardan korumak için kullanılır. Ayrıca bu özellik mevcut yedekleme çözümleriyle uyumludur ve her gün yedek alma zorunluluğunu ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Gelişmiş veri sıkıştırma teknolojileri sayesinde kayıtlara benzersiz düzeyde sıkıştırma uygulayarak daha fazla verinin internet ortamında bulunmasını ve daha hızlı kurtarma operasyonları gerçekleşmesini sağlar.


Kurumsal şirket düzeyinde bir veri eşleme çözümü olan RecoverPoint CRR, Dijital Kayıt Cihazı gibi geçmişe dönük kurtarma özelliği sunarak saha felaketlerinden tam korunma sağlar. Birleştirilmiş VNX depolama ortamlarında RecoverPoint; tek, birleştirilmiş ve sürekli bir uzak eşleme çözümünün SAN LUN'larda ve NAS dosya sistemlerinde felaket kurtarma amaçlı sağladığı tüm faydaları sağlar. Bir yandan veri tutarlılığını sağlamak, öte yandan saatler veya günler süren kurtarma işlemlerini dakikalara, hatta saniyelere indirgemek için kurumsal performans, adaptasyon ve anında kurtarma özellikleri bir aradadır.


RecoverPoint CRR ile aynı zamanda blok seviyesinde uzaklık sınırı olmadan asenkronize çift yönlü eşleme ve senkronize eşleme özellikleri de sağlanmaktadır. Yazım sırasına bağlı veri tutarlılığını korumak üzere tasarlanan teknolojisi sayesinde, performans ve gecikme sürelerine yönelik müşteri politikalarına göre senkronize ve asenkronize modlar arasında geçiş dinamik geçiş yapmak mümkündür. Gelişmiş bant genişliği azaltma, tekrarlanan veri engelleme ve veri sıkıştırma özellikleri, WAN bant genişliği gereksinimlerini ve ilgili masrafları büyük oranda azaltmak için tasarlanmıştır.


RecoverPoint CLR aynı disk bölümü için RecoverPoint CDP ve RecoverPoint CRR imkânlarını da sunarak yerel ve uzak veri koruma özelliklerini bir arada sunar.


EMC RECOVERPOINT AİLESİNİN ÖZELLİKLERİ
SAHİP OLDUĞUNUZ HER ŞEYİ TEK VE ÇOK DAHA İYİ BİR YÖNTEMLE KORUYUN...
EMC RecoverPoint ailesi herhangi bir dizi ya da tüm veri merkeziniz üzerindeki herhangi bir ana bilgisayarı, fiziksel veya sanallaştırılmış uygulamayı korumak için tek başına yeterli bir çözüm. Kapsamlı veri koruma setinin yerelde ve uzakta kurulu olan çoklu ürünlerinin - uygulamalara özel teknolojiler dâhil - veri koruma ve kurtarma işlemlerinin karmaşıklığını ve maliyetini ciddi anlamda azaltma özelliği sayesinde ihtiyacınız olan her şeyi koruma altına alabilirsiniz.


EMC RecoverPoint: Yerelde ve Uzaktan Veri koruma, felaket kurtarma
RecoverPoint sizlere birinci sınıf felaket kurtarma çözümleri sunarken uygulama verilerinizin değerine bağlı olarak kurtarma noktası hedefleri koymanızı sağlar, yalnızca en kritik verilerinizi koruma zorunluluğunu ortadan kaldırır. İşlerinizi tekrar rayına oturtma işlemini çok daha hızlı gerçekleştiren Dijital Kayıt Cihazı mantığına dayalı kurtarma teknolojisi sayesinde RecoverPoint, verilerinizi zamanın herhangi bir noktasına geri döndürebilmenizi sağlar. RecoverPoint, otomatik LUN keşfi gibi birçok yönetim özelliği sunar. Bu özellik, merkezi olarak grafik arayüze (GUI) sahip Java temelli bir yönetim uygulamasından ya da komut satırı arayüzünden (CLI) yürütülür. RecoverPoint aynı zamanda standart sistem yönetim uygulamaları ile entegre olabilmesi için SNMP desteğine sahiptir. RecoverPoint, veri erişilebilirliğini her durumda sağlamayı öncelik kabul eden şirket hedefleri ve hizmet düzeyi anlaşmalarını yerine getirebilmek için çeşitli prensipler uygular. İyileştirilmiş veri koruma sürecini akıllı bir biçimde belirler, IT ve sistem kaynaklarının karmaşıklığını ciddi anlamda azaltırken kullanışlılığını artırır.


GEÇMİŞE DÖNÜK KURTARMA
RecoverPoint çoklu sunucular ve depolama dizileri üzerinde değiştirilen verilerin yazma sırasını koruyup belirgin zamanlı ve opsiyonel uygulama yer imleri ile saklayarak geçmişteki bir noktaya veri kaybı olmaksızın Dijital Kayıt Cihazı gibi işleyerek anında kurtarma gerçekleştirir. Verilerin birden çok heterojen depolama birimi ve sunucu üzerinde dolaştığı durumlarda bile uygulamaların kararlı olduğu bir zamana veya olaya döndürebilir.


HETEROJEN DESTEK
Sunucu, ağ ve depolama ortamının farklı sağlayıcılardan edinildiği veri merkezlerinde bile tam kararlılıkla üstün veri koruma için tek başına yeterli bir çözüm olan RecoverPoint, şirketinizin değerli altyapı yatırımını korur ve güçlendirir. Ayrıca IT şirketleri düşük maliyetli depolama teknolojisi kullanarak kapasitelerini kat kat artırabilir. Bu sayede pahalı depolama birimleri üzerindeki kritik uygulama ortamları güvenceye alınarak veri koruma maliyeti ciddi anlamda düşürülür.

 
EMC Connectrix® switch'leri, yönlendiricileri ve/veya blade'leri, ya da EMC ana makine temelli splitter'ları üzerinde RecoverPoint cihazlarıyla eşlenen Brocade Depolama Uygulamaları Hizmetleri ve Cisco SANTap API'leri; RecoverPoint/CL'in işlevselliğini, yönetim kolaylığını, esnekliğini ve performansını hem EMC hem de üçüncü parti depolama dizilerine aktaran heterojen birer entegre kurumsal şirket çözümü örneğidir.


SANALLAŞTIRILMIŞ UYGULAMA ORTAMLARI İÇİN BAŞTAN SONA KORUMA
RecoverPoint sayesinde uygulama verilerinizi felaket kurtarma sahanıza senkronize veya asenkronize biçimde, kurtarma noktası hedefleriyle (RPO) eşleyebilirsiniz. Hizmet düzeyi şartlarınıza ulaşmak için gereken RPO ve kurtarma süresi hedefini (RTO) siz belirlersiniz. Hem esnek hem de kapsamlı bir uygulama ve veri koruma çözümü olmanın yanı sıra sanallaştırılmış VMware® altyapısında ve Microsoft Hyper-V server ortamlarında geçmişe dönük kurtarma sunar. VMware ortamında RecoverPoint VMware vCenter™ ile entegre olarak kullanıcıya sanal makinelerin korunma durumlarını görüntüleme imkânı tanır. Aynı zamanda VMware vCenter Site Recovery Manager (Saha Kurtarma Yöneticisi) ile entegre olarak veri koruma, yük devretme ve yük devralma süreçlerinin akışını yönetir, VMware sanal makinelerin veri kaybı olmaksızın hızla tekrar faaliyete geçmesini sağlar. 


MAKUL FİYATLI VERİ KORUMA
RecoverPoint, mevcut ağ ve depolama kaynaklarını en iyi şekilde kullanabilmek için bant genişliği düşürme, veri sıkıştırma, kayıt sıkıştırma ve bellek kopyası güçlendirme gibi çeşitli teknolojiler içerir.

 
Verimliliği kanıtlanmış, patentli ve akıllı bant genişliği düşürme, tekrarlanan veri engelleme ve veri sıkıştırma teknolojileri kullanarak eşleme için gereken WAN bant genişliğinde %90'a varan düşüş sağlar. Bu teknolojiler sayesinde WAN maliyetlerini ciddi anlamda düşürürken özellikle uzak mesafeler söz konusu olduğunda mümkün olan en yüksek koruma düzeyini yakalayabilirsiniz.
Ayrıca RecoverPoint yalnızca müşterinin belirlediği geriye dönük kurtarma hedefi aralığında değişiklik takibi yaptığından alternatif teknolojilere göre daha az depolama alanı gerektirir. Üstelik değişiklikleri saklarken kullanılan kayıtlar için sıkıştırma oranını da diğer çözümlere oranla üst düzeyde tutarak depolama maliyetlerini bir nebze daha düşürür. Ayrıca RecoverPoint'in bellek kopyası güçlendirme prensibi, kullanıcıların her bir kaydın ne kadar uzun süreyle tutulacağını ve değişikliklerin ne zaman güçlendirileceğini belirlemesine fırsat tanıyarak depolama sürecini optimize eder, bellek kopyalarını saklamak için gereken depolama alanını düşürür. 


 KORUNAN VERİLERE ANINDA ERİŞİM
RecoverPoint, Dijital Kayıt Cihazını anımsatan teknolojisiyle verilerin geçmişteki hâllerine ulaşım imkânı sağlar, akıllı zaman aralıklarından ya da uygulamalara özel yer imlerinden seçim olanağı sunar. Zamanın seçilen noktasındaki uygulama verileri anında kurtarılarak derhal ana bilgisayarın okuma ve yazma işlemlerine açılır. RecoverPoint, eşleme sürecini dağıtmadan kurtarılan verilere okuma/yazma erişimi sağlar. Bu özellik yedekleri başka aygıta yüklemek, canlı uygulama testi uygulamak, talep üzerine kurtarmayı desteklemek, verileri taşımak ve daha birçok değerli veri işleme yöntemlerini gerçekleştirmek için kullanılabilir. RecoverPoint aynı zamanda her biri zamanda belli bir noktaya endekslenmiş, işleme tutarlı çoklu kurtarma noktalarını da destekler.


ARTIRILABİLİR UYGULAMA ENTEGRASYONU
Microsoft, Oracle, SAP ve diğer şirketlerin sanallaştırılmış kurumsal uygulamalarıyla kusursuz entegrasyon sağlayan RecoverPoint, akıllı koruma ve kurtarma özellikleriyle uygulama kurtarma süresini ciddi anlamda azaltır ve veri kaybını önler. RecoverPoint, eşleme işlemi sırasında uygulamada ve ortamda olup bitenleri kontrol eder. Uygulama, ana bilgisayar, ağ ya da depolama düzeyindeki önemli olayların logları tutulur, işlem hatalarını analiz etmek için temel neden analizi gerçekleştirilir. RecoverPoint, müşterilerin seçtikleri kurumsal işlem uygulamaları için kişiselleştirilmiş yer imleri oluşturmalarını sağlayan ve bu sayede uygulamaların geçmişte kararlı olduğu bir zamana kolayca kurtarılmasına olanak veren, çok sayıda özelliğe sahip ve programlanabilir bir arayüz sunar.


Ayrıca RecoverPoint; Microsoft Birim Gölge Kopyalama Servisi (VSS) ya da Sanal Veri Arayüzü (VDI) API'leri sayesinde Exchange Sunucu ve Microsoft SQL Sunucu gibi Microsoft uygulamaları için de kararlı kurtarma noktaları oluşturur. Bu özellik Exchange ve SQL Sunucuların kurtarma sürelerini ciddi anlamda düşürürken kritik şirket uygulamalarının işlevsel kurtarma ve felaket kurtarma özelliklerini geliştirir. Son olarak RecoverPoint, Replication Manager (Eşleme Yöneticisi), Data Protection Advisor (Veri Koruma Danışmanı) ve EMC NetWorker® gibi EMC ürünleriyle entegre çalışır.


"Ürün linklerine Çözüm ve Hizmetler Başlığından Ulaşabilirsiniz"

Kampanyalarımız için tıklayın.