Citrix » Citrix XenApp

Citrix » Citrix XenAppCitrix XenApp, bütün Windows® uygulamalarının sanallaştırılmasına, merkezileştirilmesine, veri merkezinden yönetilmesine ve her yerde, her cihaz üzerinde hizmet olarak iletilmesine olanak sağlayan bir isteğe bağlı uygulama erişimi çözümüdür. Dünya çapında 100 milyondan fazla kullanıcısı olan XenApp, güvenilir uygulama uyumluluğu sağlar.


Geleneksel uygulama dağıtımı teknolojileriyle karşılaştırıldığında; XenApp vasıtasıyla yapılan sanal uygulama erişimi, şirketlerin uygulama yönetimi alanında şu yöntemlerle gelişmesini sağlar:
  • Veri merkezinde uygulamaları merkezileştirerek maliyetin düşürülmesi
  • Güvenliği artırmak amacıyla verilere ve uygulamalara erişimin denetlenmesi ve şifrelenmesi
  • Dünyanın dört bir yanındaki kullanıcılara uygulama erişiminin anında sağlanması


Neden istek üzerine uygulama erişimi?

Sanal uygulama erişimi sayesinde IT ekibi, veri merkezindeki uygulama istasyonunda her bir uygulamanın tek bir versiyonunu yönetir. Ardından bu uygulamalar çevrimdışı kullanım için Windows PC'lere aktarılır ya da herhangi bir cihazda veya işletim sisteminde çevrimiçi kullanılmak üzere veri merkezindeki güçlü sunucularda barındırılır. İstek üzerine uygulama erişimi için neden XenApp?

İster uygulama sanallaştırma ister oturum sanallaştırma teknolojisi kullanılsın, Citrix HDX teknolojisi sayesinde XenApp kullanıcıların en yüksek kalitede erişim rahatlığı yaşayacağını garanti eder. HDX teknolojisi, sanal uygulama erişimini her kullanıcının cihazına, şebekesine ve yerine göre adapte ederek en yüksek erişim kalitesini sunar. XenApp her ölçekteki şirket için veri boyutlarına işletme düzeyinde adaptasyon sağlar, sanal uygulama erişimi ve yönetiminin tasarımı gereği güvenli olduğunu temin eder. XenApp; hizmet düzeyi şartlarının ve kurumsal güvenlik gereksinimlerinin tam anlamıyla karşılanabilmesi için gereken performans kontrol, ölçüm ve denetleme araçları ile altyapısını sisteme dâhil eder. Uygulama sanallaştırma teknolojisi, oturum sanallaştırma teknolojisi ve merkezi uygulama yönetimi kullanıcılara herhangi bir cihazdan bir internet tarayıcısı kullanarak Citrix Receiver aracılığıyla Windows uygulamalarına doğrudan erişim kolaylığı sunar. Citrix Receiver, uygulamaları 30'dan fazla işletim sistemine aktarabilir."IT ekibimiz bir çözüm üzerinde karar kıldığında şirket değerlerine, maliyetten tasarruf potansiyeline, yatırım getirisine ve elbette çevreye duyarlılığa önem verir. Citrix hem işletmemize, hem çalışanlarımıza hem de çevremize değerler kazandıran bir çözüm. "


Kampanyalarımız için tıklayın.