Citrix » Sanallaştırma

Citrix » SanallaştırmaCitrix Masaüstü Sanallaştırma:


Masaüstlerini ve uygulamaları her kullanıcıya istek üzerine ulaştırın!
Citrix XenDesktop, Windows masaüstlerini ve uygulamalarını tüm kullanıcılar tarafından her yerde ve her aygıtta istek üzerine erişilebilen hizmetlere dönüştüren bir masaüstü sanallaştırma çözümüdür.


XenDesktop sayesinde birbirinden bağımsız Windows, web ve SaaS uygulamalarına veya tam teşekküllü sanal bilgisayarlara, PC'lere, Mac bilgisayarlara, tabletlere, akıllı telefonlara, dizüstü bilgisayarlara ve küçük istemcilere erişim sağlayabilir, kullanıcılarınıza yüksek çözünürlüğün rahatlığını yaşatabilirsiniz.


Masaüstü sanallaştırma nedir?
Masaüstü sanallaştırma; masaüstlerinin, uygulamaların ve verilerin kullanıcılara iletimini iyileştiren bir dizi yaygın teknolojik yöntemler bütünüdür. Kullanılan işletim sistemi, uygulamalar ve veriler geçerli PC donanımından ayrıştırılarak merkezi olarak yönetilebileceği ve güven altına alınabilecekleri veri merkezine taşınır. Binlerce masaüstü dosyasıyla ayrı ayrı uğraşmak yerine işletim sistemi ve uygulamalar tek yerden ve tek seferde güncellenir; ardından her tekil kullanıcının performans, güvenlik ve taşınabilirlik beklentilerine göre kişiselleştirilen masaüstlerine ve uygulamalara erişim sağlanır.


Masaüstü sanallaştırma için en iyi seçim!
XenDesktop, bir işletmedeki tüm kullanıcılara güvenli masaüstü, uygulama ve veri erişimi sağlamak için gereken tüm özelliklere sahip kapsamlı bir masaüstü sanallaştırma çözümüdür. Dünyadaki en büyük kuruluşların güvendiği XenDesktop, her zaman rakiplerinden bir adım önde olan teknolojisi ve masaüstü sanallaştırmaya olan stratejik yaklaşımı sayesinde sayısız ödüle lâyık görülmüştür.


XenDesktop'ın yardımıyla şirketler:
• Yer fark etmeksizin iş gücü verimliliğini artıracak sanal iş ortamları yaratabilir.
• Şirket çapında yenilikleri kullanıma açmak için son model taşınabilir cihazların kullanımını teşvik edebilir.
• Kısmi ülke dışı üretim, şirket birleşmesi ve satın alma, marka genişlemesi ve diğer inisiyatiflerde hem hızlı, hem de esnek masaüstü ve uygulama erişimi sayesinde değişikliklere kolaylıkla uyum sağlayabilir.
• Masaüstü programlama işlemlerini merkezi erişim, yönetim ve güvenliğe sahip bir biçimde dönüştürebilir.


Her düzeyde ihtiyaca cevap verebilecek XenDesktop sürümleri sayesinde şirket ihtiyaçlarınız ve IT stratejinize en uygun çözümü seçebilirsiniz. VDI (Sanal Masaüstü Altyapısı) senaryolarında artan veriye adapte olabilen bir  sanal masaüstü çözümü olan XenDesktop VDI sürümü, Citrix HDX teknolojisini, tedarik hizmetlerini ve profil yönetimini içerir. XenDesktop Enterprise sürümü ise tüm kullanıcılara her yerde istenen sanal masaüstünü istenen uygulamalarla erişime açma özelliğine sahip FlexCast teknolojisiyle birlikte sunulan işletme düzeyinde bir masaüstü sanallaştırma çözümüdür.


Kapsamlı Platinum sürümü ise gelişmiş yönetim, denetleme ve güvenlik özelliklerine sahiptir.


Neden Sanallaştırma?
Sanallaştırma şirketiniz için neden gerekli?


IT altyapınızı sanallaştırarak hem IT masraflarınızı düşürebilir, hem de mevcut varlıklarınızın verimliliğini, kullanışlılığını ve esnekliğini artırabilirsiniz. Dünya çapında her büyüklükte firma, VMware sanallaştırmadan faydalanmaktadır. Fortune 100 listesinin tamamı dâhil olmak üzere binlerce kuruluş, VMware sanallaştırma çözümlerini kullanmaktadır. IT altyapınızın %100'ünü sanallaştırmanın kuruluşunuza sağlayacağı faydalara bir göz atın.


Sanallaştırma Yazılımı Kullanmak için En Önemli 5 Neden
  1. Mevcut kaynaklarınızı daha etkili kullanın: Yaygın altyapı kaynaklarını bir havuzda toplayın ve meşhur "tek uygulama tek sunucu" efsanesini sunucu güçlendirme sayesinde bir kenara atın.
  2. Fiziksel altyapınızı azaltarak ve sunucu başına düşen admin sayınızı geliştirerek veri merkezi masraflarınızı düşürün: Sunucu sayısı ve sunuculara bağlı IT donanımı ne kadar az olursa, taşınmazlarınızın miktarı ile güç ve soğutma gereksinimleride o kadar azalır. Yönetim araçlarınızı iyileştirerek sunucu başına düşen admin sayınızı, dolayısıyla personel ihtiyacınızı azaltabilirsiniz.
  3. İşinizin sürekliliğini artırmak için donanımınızın ve uygulamalarınızın erişilebilirliğini yükseltin. Hizmetinizde en ufak bir kesinti olmadan sanal ortamları tümüyle yedekleyin ve taşıyın. Bakım nedeniyle hizmet veremediğiniz günleri unutun, hesapta olmayan arızalardan anında kurtulun.
  4. İşletme verimliliği kazanın: Dinamik kaynak yönetimi ve daha hızlı sunucu tedarik hazırlığının yanı sıra gelişmiş masaüstü ve uygulama dağıtımı sayesinde pazardaki değişimlere daha hızlı yanıt verin.
  5. Masaüstü yönetimi ve güvenilirliğini artırın: Kullanıcıların yerel veya uzak bağlantıyla, ağ bağlantısının varlığı etkili olmaksızın, herhangi bir standart masaüstü, laptop veya tablet PC vasıtasıyla erişebileceği güvenli masaüstü ortamlarını dağıtın, yönetin ve denetleyin.


Kampanyalarımız için tıklayın.