Başarı Hikayesi - Sistem Kurulumu ve Entegrasyonu - Berko İlaç

Telefonun diğer ucunda daima çözüm buluyoruz


Türkiye sağlık sektöründe 1984’den beri yüzde yüz yerli sermaye ile faaliyet gösteren şirketlerden olan Berko İlaç, hitap ettiği tüketici kitlesi ve ürün çeşitliliği açısından iyi bir bilinirliğe sahip. Son 3 yıldır daha büyük kapasiteli bir üretim tesisine ihtiyaç duyan ve bu yönde yatırım yapan şirketin, yapılan yatırıma bağlı olarak bilgi teknolojileri altyapısında da büyük değişimlere gidildi.
Berko İlaç Genel Müdür Yardımcısı Kemal Yıldız, “ Şirketin ürün portföyünün artmasına bağlı olarak üretim, dağıtım, kontrol gibi süreçlerle iyileşmeye gitmemiz gerekiyordu. Bunun için SAP’nin ERP çözümünde karar kıldık. Bu karar da doğal olarak bilgi sistemleri altyapılarımızın hem yenilenmesini, hem güçlendirilmesini gerektirdi” diyor.


Berko İlaç’ın Matris Bilişim’le tanışması, şirketin bilgi sistemleri altyapısının projelendirilmesi sürecinde gerçekleşmiş. Yıldız, Matris Bilişim’in hem hizmet, hem maliyet, hem destek konusunda yüzde 100 verimli bir yapı ortaya koymasıyla diğer seçeneklerden hemen ayrıldığını belirtiyor ve ekliyor:


"Biz ERP’yi şirketimizde bir bütün olarak uygulamayı tercih ettik ve bunu başardık. Bunda bizim için en büyük emeği olan Matris Bilişim'dir."


Yıldız, Berko İlaç'ın Matris Bilişim’le olan birlikteliğinin sadece SAP projesiyle sınırlı kalmadığını da şu sözlerle ifade ediyor; "Artık şirketimizin ihtiyacı olan diğer BT çözümleriyle ilgili de kendileriyle görüşüyoruz. Şirketlerde BT yatırımları sürekli yenilenmeye ihtiyaç duyan yatırımlardır. Ne zaman böyle bir yenilenmeye ihtiyaç duysak, yolumuz Matris Bilişim’le kesişiyor".


Berko İlaç Bilgi İşlem Müdürü Erol Karaca’da bir çözüm ortağı olarak Matris Bilişim’den son derece memnun olduklarını dile getiriyor.


Karaca, "Matris Bilişim, projenin her aşamasıyla yakından ilgilendi ve sunumundan satın almasına, kurulumdan desteğine kadar bizzat yanımızda yer aldı. Şimdi kendi içimizde bilişim sistemlerimizin güvenliği için personel faaliyetlerinin takibini sağlamak konusunda yine Matris’ten destek istedik.


Yazılım ve güvenlik ürünleri konusundaki satın almaları dahi Matris Bilişim üzerinden yapıyoruz. Matris bizim kadromuzun bir parçası gibi oldu”. Sözleriyle memnuniyetini ortaya koyuyor.


"Matris Bilişim Berko İlaç için bir iş ortağıdır"


Matris Bilişim mantıklı ve verimli çözümler sunuyor".
"Matris Bilişim Berko İlaç için bir iş ortağıdır" diyen Kemal Yıldız, da şunları aktarıyor; "Profesyonel olmak istiyorsanız profesyonellerle çalışmanız gerekir. Ben Matris Bilişim’i kendi sektöründe ideal vizyona sahip bir şirket olarak değerlendiriyorum. Şimdiye kadar yaptığımız çalışmalar da bunu ispatladı. Matris Bilişim kendi uzman olduğu konu haricinde bizim sektörümüzü de yakından takip ediyor. Bu sayede sunacağı hizmet ve ekibi bu yönde planlayabiliyor. Böylece mantıklı ve verimli çözümler sunabiliyor".


Kampanyalarımız için tıklayın.