Başarı Hikayeleri - Sistem Kurulum ve Entegrasyon & Proje ve Danışmanlık Hizmetleri - Çetinkaya A.Ş.

Çetinkaya A.Ş. Bilgi İşlem Müdürü Celalettin Avlan: 


“Matris Bilişim, sunucularımız dahil geniş çaplı bir kurulum gerçekleştirdi.


Çetinkaya Giyim Sanayi, 1957’de hazır giyim endüstrisinde başlayan yolculuğuna genişleyen organizasyonuyla devam ediyor. Adana’da 25 metrekarelik küçük bir dükkanda faaliyetlerine başlayan Çetinkaya, geldiği noktada çok katlı alışveriş merkezleri zincirine ve iki adet gömlek fabrikasına sahip. Diğer yandan 100’e yakın konfeksiyon fabrikası Çetinkaya’ya bağlı olarak üretim yapıyor.


Matris Bilişim 2006 yılından bu yana Çetinkaya A.Ş.’ye donanım konusunda çözüm sunuyor. Çetinkaya A.Ş. Bilgi İşlem Müdürü Celalettin Avlan, iki şirketin işbirliğinin başlangıcını şöyle aktardı;


‘2006 yılında kullandığımız donanımı yükseltmek üzere bir proje hayata geçirdik. Matris Bilişim ile o dönemde tanıştık. Matris Bilişim, proje için ne tür donanımlara ihtiyacımız olduğu konusunda bizimle birlikte mesai harcadı.


O zamanki önceliğimiz performanstı. Sorunlarımızı tespit etme ve bu sorunlara nasıl çözüm üretileceği konusunda bizimle beraber çalıştılar. Dolayısıyla Matris Bilişim ile çalışma kararı aldık. Matris Bilişim sadece yap-sat zihniyetiyle hareket eden bir şirket olmadığını bize gösterdi”. 


Matris Bilişim’in sadece donanım değil, teknik bilgilendirme konusunda da kendilerine yardımcı olduğunu aktaran Avlan, donanım tarafında ise sarf malzemeden bilgisayar alımına kadar tüm konularda birlikte çalıştıklarını söyledi. Avlan, Matris’in kendileri için gerçekleştirdiği çözümler konusunda şunları aktardı;


“Matris Bilişim, sunucularımız dahil geniş çaplı bir kurulum gerçekleştirdi. Daha önce donanım altyapımızda farklı bir marka vardı. Kullandığımız sunucuların kapasitesi daha düşüktü ve donanım parkımız biraz eskiydi.


Benzer bir yapı vardı ama performans olarak artık ihtiyaçlarımızı karşılayamaz hale gelmişti. Bu noktada HP ürünleri ile yeni bir yapı kuruldu. Bu kurulumu Matris Bilişim yaptı. O süreçte şirket, karar verme aşamasında yaptığı test kurulumla bize, donanımı test etme imkanı da sundu.


O dönem sunucu kurulumunun da gerçekleştiğini belirten Avlan, ‘HP’nin iki tane sunucusunu aldık. Matris Bilişim başlangıç olarak bu sunucuların ve depolama sisteminin kurulumunu gerçekleştirdi. Bu bize performans anlamında yaklaşık % 70 oranında bir katkı sağladı.


Eski sistem üzerinde operasyonu yürütmek zaman alıyordu. Ayrıca herhangi bir rapor alma sürecinde de zaman kaybı söz konusuydu. Yeni sistem yaklaşık bir buçuk yılda kendini amorti eder hale geldi” dedi.


Çetinkaya A.Ş.’nin 2010 yılı içerisinde İstanbul – Anadolu yakası ve Avrupa yakasında açacağı 2 mağaza ile müşterilerine ulaşma alanını genişleteceğini belirten Avlan, “ Bu süreçte ihtiyaç duyacağımız yazılım ve donanımların tedariği hususunda Matris Bilişim ile çalışmaya devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı. 

Kampanyalarımız için tıklayın.